Nors iki pirmos pirmojo kėlinio pusės vyko lygiavertė kova, vėliau Velso futbolininkės perėmė iniciatyvą, pasinaudojo klaidomis bei puikiai realizavo sukurtas progas iškovodamos užtikrintą pergalę.

Rungtynėse treneriai norėjo išbandyti daug žaidėjų, todėl buvo galima išvysti daugybę keitimų.

„Nuo pat pradžių merginos „perdegė“, pradėjome per daug skubėti, suklydome, ko pasekoje praleidome įvartį. Vėliau merginos pradėjo daryti dar daugiau klaidų bei praleidom antrąjį, trečiąjį įvarčius. Pirmojo kėlinio pabaigoje šiek tiek pavargome, pradėjome lėčiau žaisti, tuo pačiu ir žaidimas pradėjo geriau sektis.

Antrasis kėlinys klostėsi truputį sėkmingiau nei pirmas, bet vėlgi sekė didelis klaidų kiekis“, – po rungtynių LFF.lt sakė merginų U-17 rinktinės vyr. treneris Robertas Klimavičius.

Mūsiškės rungtynes pradėjo drąsiai, pasitikdamos varžoves jų aikštės pusėje. Tačiau 11 minutę kairiuoju kraštu prasiveržusi Velso rinktinės futbolininkė tiksliu smūgiu išvedė pastarąsias į priekį. Po šiurkštokų mūsų sportininkių klaidų Velso merginos pasižymėjo dar du kartus, atitinkamai 39 ir 40 minutėmis.

Antrąjį kėlinį varžovės neatidavė iniciatyvos bei 52-ąją minutę rezultatas tapo 4:0. Po poros minučių išbėgusi viena prieš vartininkę Gimantė Žalytė pasiuntė kamuolį į tinklą sušvelnindama rezultatą.

Iš karto po įvarčio Lietuvės atgijo ir sukūrė keletą puikių šansų pasižymėti. Deja, 59-ą minutę valės įmušė ir penktąjį įvartį. Rungtynės baigėsi rezultatu 1:5.

Po rungtynių lietuvaičių treneris pasidžiaugė, jog pavyko pasiekti įvartį bei teigė, jog tobulėti merginoms yra dar kur. „Žinoma, mergaitėms trūksta patirties, vaikiškos klaidos ir nulėmė rezultatą. Nepaisant to, pavyko įmušti įvartį. apibendrindamas pasakysiu – yra kur tobulėti“.

Sekmadienį 16 valandą, NFA stadione, lietuvės žais antrąsias rungtynes prieš Ukrainos rinktinę. Pastarosios šiandien nugalėjo Latvijos komandą rezultatu 2:1.

Rungtynių statistika

Lietuva U-17 – Velsas U-17 1:5 (1:2)
Įvarčiai: 54 min. E.Žalytė (Lietuva U-17); 10 min. M.Jones, 39, 52 min. C.Chivers, 40 min. M.Laura, 59 min. K.Davies (Velsas U-17)
Įspėta: 50 min. M.Laura (Velsas U-17)