Fantastišką įvarčių fiestą surengęs C. Ronaldo pasižymėjo net keturis kartus, o jo vedami Europos čempionai LFF stadione šventė užtikrintą pergalę – 5:1.

Turino „Juventus“ klubo puolėjas Lietuvoje dėl surengto šou tapo visų laikų rezultatyviausiu futbolininku Europos čempionatų atrankose. Portugalas su 25 įvarčiais aplenkė airį Robbie Keaną.

Be to, 34-erių veteranas tapo vieninteliu žaidėju, kuriam ginant Portugalijos rinktinės garbę pavyko antrą kartą karjeroje įmušti keturis įvarčius per vieną mačą.

Tai buvo pirmasis oficialus Lietuvos ir Portugalijos rinktinių susitikimas. Jame Lietuva tapo 40-ąja šalimi, prieš kurios nacionalinę komandą C. Ronaldo sugebėjo pasižymėti. Puolėjas savo rinktinei jau yra pelnęs net 93 įvarčius, o iki visų laikų rekordo jam liko 16 tikslių smūgių.

C. Ronaldo mušdamas už Markuso Palionio žaidimą ranka paskirtą 11 m. baudinį įvarčių sąskaitą atsidarė jau 6-ąją minutę. Vis dėlto 27-ąją minutę rezultatą sensacingai išlygino po kampinio galva Rui Patricio nuginklavęs Vytautas Andriuškevičius.

„Atrodė, kad Andriuškevičius išbėgs iš stadiono ir šį įvartį atšvęs kokiame nors restorane. Ko gero, jį dabar išskėstomis rankomis priims kiekviename restorane, nes jis – šalies herojus, kuris šią akimirką atsimins visą savo gyvenimą“, – konstatavo rungtynes komentavę anglų „SkySports“ televizijos komentatoriai.

Lietuviams lygų rezultatą pavyko išlaikyti iki 62-osios minutės. Tuomet savo šou pradėjęs C. Ronaldo pelnė tris įvarčius per 14 minučių.

Iš pradžių jis įmušė Ernestui Šetkui grubiai suklydus ir nesugraibius kamuolio po tolimo smūgio. 65-ąją ir 76-ąją minutėmis C. Ronaldo tiesiog pasinaudojo puikiais savo komandos draugų perdavimais.

Savo darbą padaręs portugalų lyderis plojant lietuvių sirgaliams 79-ąją minutę sėdosi ant suolo. Paskutinį įvartį jau per pridėtą teisėjo laiką po lietuvių klaidos pelnė Williamas Carvalho.

Portugalijos rinktinė B grupės turnyrinėje lentelėje šiuo metu – antroje vietoje. Per ketverias rungtynes pietvakarių Europos futbolininkai iškovojo dvi pergales ir du kartus sužaidė lygiosiomis.

Nuo pirmąją vietą užimančios Ukrainos rinktinės portugalai kol kas atsilieka 5 taškais. Tiesa, ukrainiečiai yra sužaidę vienomis rungtynėmis daugiau.

Lietuviai B grupėje užima paskutinę vietą. Per penkerias žaistas rungtynes mūsiškiai yra iškovoję vieną tašką, kurį Vaido Urbono treniruojamai komandai padovanojo lygiosios su Liuksemburgu.

Rungtynėse su portugalais lietuviai buvo priversti žaisti be traumuotų lyderių Arvydo Novikovo ir Fiodoro Černycho.

Lietuvos nacionalinė komanda šiose rungtynėse kamuolį kontroliavo 34 proc. laiko bei atliko 7 smūgius, iš kurių 3 – į vartų plotą. Tuo metu portugalai smūgiavo net 31 kartą, o į vartų stačiakampį skriejo 14 svečių smūgių.

Startinės sudėtys:

Lietuva: (4-1-4-1) Ernestas Šetkus; Saulius Mikoliūnas, Edvinas Girdvainis, Markusas Palionis, Vytautas Andriuškevičius; Domantas Šimkus; Modestas Vorobjovas, Mantas Kuklys, Vykintas Slivka, Ovidijus Verbickas; Karolis Laukžemis.

Atsarga: Emilijus Zubas, Vytautas Černiauskas, Linas Klimavičius, Algis Jankauskas, Donatas Kazlauskas, Artūras Žulpa, Egidijus Vaitkūnas, Paulius Golubickas, Giedrius Matulevičius, Deimantas Petravičius, Rolandas Baravykas.

Portugalija: (4-3-3) Rui Patricio; Joao Cancelo, Rubiasas Diasas, Jose Fonte, Raphaelis Guerreiro; Williamas Carvalho, Rubenas Nevesas, Bruno Fernandesas; Cristiano Ronaldo, Bernardo Silva, Joao Felixas.

Atsarga: Jose Sa, Beto, Ferro, Danielis Carrico, Joao Moutinho, Diogo Jota, Danilo, Rafa Silva, Renato Sanchesas, Goncalo Guedesas, Mario Rui, Pizzi.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (987)