Sauliaus Širmelio treniruojamas "Ventspils" (Latvija) klubas namie net 8:0 sutriuškino Toftiro B68 (Farerų salos) ekipą. Pirmąsias rungtynes svečiuose Latvijos taurės laimėtojai laimėjo 3:0.

Pirmąjį įvartį ketvirtadienio rungtynėse tiesiai nuo kampinio gairelės "įskraidino" visą susitikimą žaidęs Deimantas Bička (16 min.), o 33-ą minutę rezultatą padvigubino Igoris Stukalinas, rungtyniavęs iki 59 minutės.

Antrajame kvalifikaciniame etape žais ir Benjamino Zelkevičiaus treniruojama Liepojos "Metalurgs" (Latvija) vienuolikė, ketvirtadienį savo aikštėje net 8:1 sutriuškinusi Torshavno B36 (Farerų salos) ekipą. Pirmąjį susitikimą svečiuose Latvijos pirmenybių lyderiai laimėjo rezultatu 3:1.

Atsakomajame mače aikštės šeimininkų gretose pasižymėjo tik antrąjį kėlinį žaidęs Edvinas Lukoševičius. Po jo pelnyto įvarčio 77 minutę rezultatas tapo 7:1.

"Metalurgs" gretose visas rungtynes žaidė Marius Skinderis, o Darius Gvildys rungtyniavo iki 83 minutės.

Trečiuoju klubu patekusiu į antrąjį kvalifikacinį etapą tapo Mariupolio "Iljičevec" (Ukraina), kuriame nežaidė Karolis Jasaitis. "Iljičevec" futbolininkai svečiuose antrą kartą tokiu pat rezultatu 2:0 nugalėjo Jerevano "Banants" (Armėnija) ekipą.

Nepasisekė Egidijaus Juškos ir Arūno Pukelevičiaus Talino TVMK (Estija) klubui, kuris namie 1:2 nusileido "IA Akranes" (Islandija) komandai ir pasitraukė iš tolesnių varžybų. Pirmąjį mačą Islandijoje aikštės šeimininkai laimėjo 4:2.

Antrojo kvalifikacinio etapo burtai bus traukiami penktadienį.

Ketvirtadienio rungtynių statistika:

Vilniaus "Žalgiris" - "Portadown FC" (Šiaurės Airija) 2:0 (2:0). I-os rungtynės - 2:2.

Įvarčiai: Tomas Mikuckis 5 min., Vidas Kaušpadas 19 min.

"Dudelange" (Liuksemburgas) - Panevėžio "Ekranas" 1:2. I - 0:1.

"Ventspils" (Latvija) - Toftiro B68 (Farerų salos) 8:0 (3:0). I-os rungtynės - 3:0.

Įvarčiai: Deimantas Bička 16 min., Igoris Stukalinas 33 min., Vitas Rimkus 43 min., Alexandr Rehviashvili 48 min., Maris Smirnovs 56 min., Andrejs Butriks 71 min., Andrejs Krohmer 85 min., Andrejs Agafonov 88 min.

Liepojos "Metalurgs" (Latvija) - Torshavno B36 (Farerų salos) 8:1. I - 3:1.

Jerevano "Banants" (Armėnija) - Mariupolio "Iljičevec" (Ukraina) 0:2. I - 0:2.

Talino TVMK (Estija) - "IA Akranes" (Islandija) 1:2 (0:1). I - 2:4.

TVMK - Andrei Borissov 85 min.

"IA Akranes" - Ellert Jon Bjornsson 43 ir 53 min.

Sarajevo "Zeljeznicar" (Bosnija) - "Pennarossa" (San Marinas) 4:0 (3:0), 6 000 žiūrovų. I-os r. - 5:1.

Įv.: Admir Kajtaz 21 min., Alen Kurt 33 min., Admir Rascic 41 ir 58 min.

Reikjaviko "Hafnarfjordur" (Islandija) - "Haverfordwest" (Velsas) 3:1 (0:1). I-os r. - 1:0.

"Longford Town" (Airija) - "Vaduz" (Lichtenšteinas) 2:3. I - 0:1.

"Modrica Maxima" (Bosnija) - "Santa Coloma" (Andora) 3:0 (1:0), 2 500. I - 1:0.

Įv.: Dusko Ljubicic 36 min., Zoran Novakovic 68 min., Goran Pavic 88 min.

Helsinkio "Allianssi" (Suomija) - "Glentoran" (Šiaurės Airija) 1:2 (1:0), 1 089. I - 2:2.

"Allianssi" - Adriano 39 min.;

"Glentoran" - Thomas McCallion 70 min., Colin Nixon 81 min.

Skopjės "Sloga Jugomagnat" (Makedonija) - Nikosijos "Omonia" (Kipras) 1:4 (0:1), 2 000. I - 0:4.

"Sloga" - Arbian Nohiji 83 min.;

"Omonia" - Georgiu Nicos 9 min., Vesko Mihailovic 50 min., Kaiafas Konstantinou 55 min., Lubia Kekic 90+1 min.

Tbilisio "Dinamo" (Gruzija) - Borisovo BATE (Baltarusija) 1:0. I - 3:2.

"Šamkir" (Azerbaidžanas) - "FC Tbilisi" (Gruzija) 1:4 (0:2), 10 000. I - 0:1.

"Šamkir" - Pasha Aliyev 90 min.;

"FC Tbilisi" - Georgi Chelidze 26 min., Akaki Mikuchadze 40 ir 78 min., Givi Kvaratskhelia 84 min.

"Etzella Ettelbruck" (Liuksemburgas) - Valkeakoskio "Haka" (Suomija) 1:3 (1:1). I - 1:2.

"Etzella" - Luc Mischo 1 min.;

"Haka" - Sami Ristila 9 min., Serhiy Terehhov 47 min., Mikko Innanen 63 min.

Tiranos "Dinamo" (Albanija) - Galačio "Otelul" (Rumunija) 1:4 (1:2). I - 0:4.

"Dinamo" - Qorri 18 min.;

"Otelul" - Danciu 15 (11 m.b.) ir 71 min., Rohat 31 min., Aldea 67 min.

Soligorsko "Šachtior" (Baltarusija) - Otačio "Nistru" (Moldova) 1:2 (1:1). I - 1:1.

"Šachtyor" - Igors Slesarcuks 6 min.;

"Nistru" - Alexsei Belousov 25 min. (į savo vartus), Serhiy Pogreban 88 min.

"Primorje" (Slovėnija) - "Marsaxlokk" (Malta) 2:0 (2:0). I - 1:0.

Įv.: Jolic 12 min., Milos 14 min.

"Maribor" (Slovėnija) - Kratovo "Sileks" (Makedonija) 1:1. I - 1:0.

"TNS Llansantffraid" (Velsas) - "Osters" (Švedija) 1:2. I - 0:2.

"Birkirkara" (Malta) - Tiranos "Partizani" (Albanija) 2:1. I - 2:4.

Tiraspolio "Šeriff" (Moldova) - Giumrio "Širak" (Armėnia) 1:1. I - 1:2.

Baku "Karabakh" (Azerbaidžan) - "Banska Bystrica" (Slovakija) 0:1. I - 0:3.

"Kispest Honved FC" (Vengrija) - Aštarako MIKA (Armėnija) 1:1 (0:1), 1 100. I - 1:0.