Jei lietuviai kovo mėnesį išliks C divizione, rungtyniaus C2 grupėje kartu su Rumunijos, Kosovo ir Kipro komandomis, o jei tektų varžytis D divizione, lietuviai pateks į D1 grupę kartu su San Marino ir Lichtenšteino komandomis.

Tautų lygos turnyras bus žaidžiamas šių metų rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais.

Burtų traukimo ceremonijoje gyvai dalyvavo ir nacionalinės vyrų rinktinės treneris Edgaras Jankauskas. Jis po ceremonijos pakomentavo burtus ir teigė, jog dabar svarbiausia yra išlikti C divizione, o tada bus galima ruoštis tolimesnėms kovoms.

„Abi grupės geros, aišku, mes privalome likti C divizione ir toks yra mūsų tikslas. Galbūt nesinorėtų apie varžovus per anksti kalbėti, bet galbūt šiek tiek reikėtų.

Rumunų komandą pažįstame gerai, žaidėme ne kartą, su Kipru taip pat rungtyniavome visai neseniai, savo paskutines rungtynes, o Kosovo rinktinė mums turbūt tamsiausias arkliukas, bet žinome jų paskutinius rezultatus, žaidėjus, kurie žaidžia pajėgiuose Europos klubuose.

Mums čia nėra silpnų varžovų, futbolas yra tokiame lygyje, kad visi priešininkai turi būti rimtai vertinami, nes bet kuri rinktinė gali pateikti siurprizų“, – sakė rinktinės treneris.

Įdomu tai, kad C diviziono burtus traukė buvęs Graikijos rinktinės futbolininkas Georgios Karagounis, kuris su E. Jankausku praeityje kurį laiką kartu rungtyniavo Lisabonos „Benfica“ komandoje.

Paklaustas, ar tenkina buvusio komandos draugo ištraukti burtai, E. Jankauskas šyptelėjo.

„Čia jau toks dalykas, ką ištrauksi, tą ištrauksi, o ar tenkina… Iš to, kas buvo, nėra super sudėtingų kelionių, kaip Kazachstanas, Azerbaidžanas ar tos pačios Farerų Salos. Žaisime su tais priešininkais, kuriuos turime, tikslas yra aiškus – visada kovoti, atiduoti jėgas ir siekti pergalių“, – sakė rinktinės treneris.

Kovo mėnesį Lietuvos rinktinė dėl išlikimo C divizione du kartus susitiks su Gibraltaro komanda. Stratego teigimu, trenerių štabo pasirengimas šioms dvikovoms jau yra įsibėgėjęs.

„Gibraltaro žaidėjus jau stebėjome gyvai, dabar, ko gero, opiausia situacija yra mūsų pačių žaidėjai, nes A lygos klubų pasiruošimai tik prasidėjo, tų žaidėjų sportinę formą šiuo metu sunku identifikuoti, bet tokios yra sąlygos, lauksime draugiškų rungtynių, čempionato pradžios, LFF supertaurės, kur matysime žaidėjus jau oficialiose rungtynėse“, – teigė treneris.

Pavasarį – kovos su Gibraltaru

Primename, kad lietuviai šiuo metu dar nežino, kuriame divizione ir grupėje tiksliai žais, mat kovo mėnesį laukia du susitikimai dėl išlikimo C divizone su Gibraltaro rinktine. Poros nugalėtojai varžysis C divizione, pralaimėtojai bus priversti rungtyniauti D divizione.

Ištraukus burtus tapo aišku, jog tuo atveju, jei lietuviai išliks C divizione, jie žais C2 grupėje, kur jų varžovėmis bus Rumunijos, Kosovo ir Kipro rinktinės.

Tuo atveju, jei lietuviai iškristų į D divizioną, jie rungtyniautų D1 grupėje ir jų varžovėmis ten būtų San Marino ir Lichtenšteino rinktinės.

Antrasis variantas reikštų, kad rudens sezono metu lietuviams dar tektų sužaisti dvejas kontrolines rungtynes.

Tautų lygos langai numatyti šių metų rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais.

UEFA tautų lygos grupių etapo burtai

A divizionas

A1: Kroatija, Portugalija, Lenkija, Škotija.

A2: Italija, Belgija, Prancūzija, Izraelis.

A3: Nyderlandai, Vengrija, Vokietija, Bosnija ir Hercegovina.

A4: Ispanija, Danija, Šveicarija, Serbija.

B divizionas

B1: Čekija, Ukraina, Albanija, Sakartvelas.

B2: Anglija, Suomija, Airija, Graikija.

B3: Austrija, Norvegija, Slovėnija, Kazachstanas.

B4: Velsas, Islandija, Juodkalnija, Turkija.

C divizionas

C1: Švedija, Azerbaidžanas, Slovakija, Estija.

C2: Rumunija, Kosovas, Kipras, Lietuva/Gibraltaras.

C3: Liuksemburgas, Bulgarija, Šiaurės Airija, Baltarusija.

C4: Armėnija, Farerų Salos, Šiaurės Makedonija, Latvija.

D divizionas

D1: Lietuva/Gibraltaras, San Marinas, Lichtenšteinas.

D2: Moldova, Malta, Andora.

Kiti aktualūs punktai:

– C diviziono visų grupių nugalėtojai automatiškai pakils į B divizioną;

– Dvi blogiausios ketvirtas vietas C diviziono grupėse užėmusios komandos automatiškai iškris į D divizioną, jas pakeis dvi D diviziono grupių nugalėtojos;

– Antrą vietą C diviziono grupėse užėmusios komandos atkrintamosiose žais su trečias pozicijas B divizione užėmusiomis ekipomis ir taip pat turės galimybę pakilti į B divizioną;

– Dvi geriausios ketvirtas vietas C diviziono grupėse užėmusios komandos dėl išlikimo C divizione kausis su dviem antras vietas užėmusiomis komandomis D diviziono grupėse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją