aA
Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius tvirtina, kad LFF šiuo metu yra įkurta Speciali darbo grupė, kuri skirta įstatų tobulinimui ir šiuo metu yra planuojami susitikimai su FIFA ir UEFA ekspertais. Jis tikisi, kad susitikti pavyks ir su Seimo nariais, inicijuojančiais tiesioginio valdymo LFF įstatymą.
Edgaras Stankevičius
Edgaras Stankevičius
© DELFI / Josvydas Elinskas

„Praėjusios savaitės pabaigoje turėjome pirmą susitikimą, laukiame atvykstančių FIFA ir UEFA ekspertų, tikimės, kad pavyks susitikti su Seimo nariais, kurie inicijuoja įstatymų pataisas ir įstatymų laidas ir pasidiskutuoti“, – Eltai teigė E. Stankevičius.

Jis aiškina, kad LFF girdi Seimo narių nuogąstavimus, kas turėtų būti keičiama LFF įstatuose ir federacija yra pasirengusi diskutuoti apie tai.

„Šiandien projekte pateikti pakeitimai, kuriuos norėsime įgyvendinti, yra labai aiškiai išvardinti, klubų dalyvavimas, dėl rinkiminių vadinamų visų aparatų ir organų rinkimo konferencijoje, dėl Etikos komisijos, kas buvo nuogąstaujama taip pat, dėl vadinamos reputacinės sąvokos ir t.t. Konsultuojamės su FIFA ir UEFA, kokia yra jų pozicija šiuo klausimu”, – sakė LFF generalinis sekretorius.

E. Stankevičius pridūrė, kad Neeilinę LFF konferenciją, kurioje būtų bandoma priimti visus įvardintus pokyčius, bus siekiama sušaukti dar šiais metais.

„Inicijuosime neeilinę konferenciją, tikimės ją sušaukti dar šiais metais ir priimti visus vadinamus pokyčius. Juos priiminėja konferencija ir tikiu, kad konferencijos delegatai priims planuojamus pokyčius naujame Lietuvos futbolo federacijos įstatų projekte”, – tvirtino jis.

Atsakydamas į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Lauryno Kasčiūno mintis, kad įstatų projekte yra neaiškumų dėl nepriekaištingos reputacijos sąvokos ir nėra aišku, kas yra projekte minimi LFF vadovai, LFF generalinis sekretorius tvirtina, kad šis dalykas taip pat derinamas su FIFA ir UEFA.

„Šį dalyką mes irgi kalbame su FIFA ir UEFA, norime, kad atitiktų tiek dabartinį Sporto įstatymą, tiek Lietuvos teisės numatytus aktus, tiek ir FIFA bei UEFA įstatus, tai laukiame išaiškinimų iš FIFA ir UEFA, kaip tai turėtų atrodyti, skambėti ir kam turėtų būti taikoma ši vadinama sąvoka”, – tikino E. Stankevičius.

ELTA primena, kad Seime, atsižvelgiant į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) problemas ir reikalingą pertvarką, parengtas federacijos tiesioginio valdymo įstatymas. Juo siekiama perimti tam tikras LFF vykdomas funkcijas, tačiau tik tokia apimtimi, ir tik tokiam laikui, kurie yra reikalingi pašalinti rizikoms nepažeidžiant ilgalaikių savivaldos principų, kuriais yra grindžiama sporto politika Lietuvoje.

Eltos gautame dokumente tvirtinama, kad šio įstatymo paskirtis – užtikrinti skaidrų ir demokratišką Lietuvos futbolo valdymą, grįstą atitinkamų Lietuvos Respublikos įstatymų, taikomų valstybės sporto politikos formavimui ir ją įgyvendinančioms asociacijoms, nuostatomis bei užtikrinti tokių įstatymų nuostatų įgyvendinimą Lietuvos futbole.

Praeitą savaitę Lietuvos futbolo federacija (LFF) paskelbė oficialų UEFA vertinimą dėl Lietuvos Respublikos Seime užregistruoto įstatymo projekto Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo, su kuriuo FIFA ir UEFA supažindino įstatymo projekto iniciatoriai.

Tarptautinių futbolo organizacijų, kurių narė yra Lietuvos futbolo federacija, vertinimu, tokio įstatymo priėmimas yra FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, už kurį Lietuvos futbolui gresia tiesioginės pasekmės: nacionalinių rinktinių dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas, Lietuvos futbolo klubų dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas, visų Lietuvos futbolo federacijos, kaip FIFA ir UEFA nario, įgaliojimų sustabdymas bei FIFA ir UEFA finansinės pagalbos Lietuvos futbolui nutraukimas.

Tačiau antradienį Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Specialioji darbo grupė, siekdama iškeltų tikslų organizacijoje tobulintant valdymą bei efektyvinant Lietuvos futbolo veiklą, darbinio posėdžio metu nutarė aukščiausiam LFF valdymo organui – visuotinei narių konferencijai – teikti įstatų pakeitimo projektą, rašoma LFF pranešime.

Projekte, be kitų pakeitimų, numatyta galimybė Lietuvos aukšto meistriškumo futbolo (Optibet A Lyga, Optibet Pirma lyga, LFF II lyga, Spark Energy Moterų A lyga, Futsal A lyga) klubams tiesiogiai deleguoti savo atstovus į LFF Konferenciją. Taip pat, siūloma organizacijos prezidentą ir viceprezidentus, Vykdomojo komiteto bei Etikos komisijos narius rinkti Konferencijoje. Galiausiai, siekiama nustatyti reikalavimą, kad visi renkami LFF vadovai turi atitikti tarptautinių futbolo organizacijų FIFA ir UEFA direktyvose nustatytus reikalavimus reputacijai.

Antradienį ryte Lietuvos futbolo federacijai (LFF) paskelbus apie planuojamą teikti federacijos įstatų pakeitimo projektą, Seimo nariai išliko griežti – LFF tiesioginio valdymo įstatymo likimas priklauso nuo to, ar jame įrašytos nuostatos bus pilnai įgyvendintos. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas tvirtino, kad kompromisiniai LFF sprendimai neatkurs visuomenės pasitikėjimo.

Jam pritarė ir Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, tikinęs, kad LFF sprendimai nereiškia, jog politikai sėdės sudėję rankas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
2.6000
Sportas •  9 val.

„Šeškų giminaitis“ iš Slovėnijos panardino komentatorius į ekstazę (išvysk nuostabų epizodą)

Lietuvoje daugelis sporto gerbėjų tikrai žino krepšinio pasaulio atstovų Šeškų šeimą, o...

Į karą šaukiami ir garsūs Rusijos futbolininkai, tarp jų – ir Lietuvoje žibėjęs saugas

Vienas garsiausių visų laikų Lietuvos futbolo A lygos legionierių Diniaras Bilialetdinovas...

Brazilai įniršo dėl varžovų žaidimo ir sirgalių: jie norėjo, kad Neymaro nebūtų Katare

Po draugiškų rungtynių Paryžiuje (Prancūzija) piktinosi ir Brazilijos rinktinės žaidėjai, ir...

Sportas •  1 d.

[Trumpas vaizdelis]: Messi pradėjo pildyti keistą sirgaliaus prašymą, bet užbaigti nesuspėjo

Pasaulio čempionatui besirengianti Argentinos futbolo rinktinė kontrolinėse rungtynėse Niujorke...

Po Stankevičiaus atleidimo – du Lietuvos jaunimo rinktinės pralaimėjimai

Rugpjūtį be atleisto vyriausiojo trenerio Mariaus Stankevičiaus likusi Lietuvos jaunimo (iki...

Top naujienos

Putino ir Lukašenkos susitikimas: panašu, jog derėtasi itin svarbiais klausimais (6)

Su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu Sočyje susitikęs Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos...

Raimondo vėžys niekaip nepasidavė gydymui: kai atrodė, kad visos galimybės išsemtos, sužibo nauja viltis

45-erių metų kinologas iš Plungės rajono Raimondas Aponkus prieš keliolika metų ties raktikauliu...

Alma Adamkienė pateko į ligoninę, įtariama COVID-19 infekcija (2)

Prezidento Valdo Adamkaus žmona Alma Adamkienė vėl pateko į ligoninę.

Vytautas Landsbergis – ligoninėje

Pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas, profesorius Vytautas Landsbergis –...

Parengė Dalia Vaitkutė-Šiaulienė

Mokslas ar mistika: iš šio ežero pasemti vandens neįmanoma, o jo atsigėrusius ištinka mirtis

Mūsų planetoje gausu paslaptingų ir mistiškų vietų, ežerai – ne išimtis. Paslaptingi ežerai...

Jurga Grigienė

Padavėjai atskleidė kavinių triukus ir paslaptis: kokių patiekalų geriau neužsisakinėti ir kaip suprasti, kad jus mausto (2)

Ne paslaptis, kad kylant kainoms dažnas mūsų apsilankymus kavinėse ir restoranuose retiname. O jei...

Spalio mėnesį pradėsime drėgnais orais

Penktadienio dieną orus šalyje lems žemesnio slėgio laukas, tačiau diena numatoma nebloga, vyraus...

14 lengvų rudens aprangos derinių, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį: paruoštukas kasdienai

Ruduo jau atėjo, todėl manome, kad vertėtų atkreipti jūsų dėmesį į šiuos aprangos derinius....

Po „Žalgirio“ pergalės Maksvytis pagerbė Prienų krepšinio puoselėtoją: gaila, kad jo nebėra su mumis

Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis po ketvirtadienio vakarą LKL...