Puikiai mačas prasidėjo Lietuvos rinktinei: kone viena pirmųjų mūsiškių atakų baigėsi Fiodoro Černycho įvarčiu: po veterano Sauliaus Mikoliūno perdavimo puolėjas iš aštraus kampo tiksliai kamuolį nukreipė į Liuksemburgo vartus.

Nors po įvarčio svečiai labiau teikė prioritetą atsargiam žaidimui, bet turėjo progų priekyje. 28 minutę po pavojingo Deimanto Petravičiaus perdavimo Saulius Mikoliūnas baudos aikštelėje atliko smūgį galva, bet varžovai jį blokavo. Po pakelto kampinio Linas Klimavičius smūgiavo virš vartų.

Antroje kėlinio pusėje iniciatyvą perėmusi Liuksemburgo rinktinė tikslą pasiekė prieš pat pertrauką. 45 min. Leandro Barreiro sulaukė puikaus perdavimo ir kamuolį pro Ernesto Šetkaus klyną pasiuntė į vartus – 1:1.

Po pertraukos lietuviai neskubėjo užsiimti puolamaisiais veiksmais ir iniciatyvą atidavė varžovams.

Šeimininkai mūsiškių aikštės pusėje laiką leido efektyviai ir netrukus privertė E. Šetkų antrą kartą kamuolį krapštyti iš vartų tinklo: 54 min. Gersonas Rodriguezas iš kampo puikiu smūgiu nuginklavo Lietuvos vartininką – 2:1.

Po praleisto įvarčio pavojingai į vartų plotą smūgiavo S. Mikoliūnas, vartininkas kamuolį nukreipė už vartų.

Vėliau realią galimybę pelnyti įvartį priešais vartus turėjo F. Černychas, bet smūgis buvo netikslus.

Rezultatą išlyginti galėjo ir po keitimo aikštėje pasirodęs bei rinktinėje debiutavęs Justinas Marazas, per teisėjo pridėtą laiką (91') jo smūgiuotas kamuolys nuo baudos aikštelės prieigų skriejo į vartus, tačiau tai Liuksemburgo vartų sargui rūpesčių nesukėlė.

Per likusias tris minutes Lietuva stengėsi išplėšti bent tašką, tačiau antrą kartą nuginkluoti varžovų nepavyko – pelnytas pralaimėjimas 1:2.

Šiame mače pirmą kartą Lietuvos rinktinei vadovavo naujasis nacionalinės komandos vyr. treneris Valdas Urbonas.

Kitose grupės rungtynėse Portugalija be įvarčių 0:0 išsiskyrė su Ukraina.

Rungtynių statistika

Liuksemburgas – Lietuva 2:1 (1:1)
Josy Barthel stadionas, Liuksemburgas, 3353 žiūrovai
Teisėjas – Rol Reinshreiber (Izraelis)

Įvarčiai: 14 min. F. Černych (0:1), 45 min. L. Martins (1:1), 55 min. G. Rodrigues (2:1)
Įspėti: 45+1 min. S. Mikoliūnas (Lietuva)

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ernestas Šetkus, Linas Klimavičius, Algis Jankauskas, Vaidas Slavickas, Rolandas Baravykas, Vykintas Slivka, Deimantas Petravičius (61 min. Nerijus Valskis), Mantas Kuklys, Fedor Černych, Arvydas Novikovas (56 min. Artūras Žulpa), Saulius Mikoliūnas (76 min. Justinas Marazas).

Atsargoje: Emilijus Zubas, Džiugas Bartkus, Mindaugas Palionis, Vytautas Andriuškevičius, Donatas Kazlauskas, Egidijus Vaitkūnas, Paulius Golubickas, Modestas Vorobjovas, Rimvydas Sadauskas.

Liuksemburgas: Anthony Moris; Maxime Chanot, Gerson Rodrigues, Lars Gerson, Dirk Carlson; Laurent Jans, Barreiro Martins, Christopher Martins, Daniel Da Mota; Olivier Thill, Vincent Thill.

B grupėje taip pat varžosi Europos čempionų titulą ginanti Portugalija, Serbija ir Ukraina.

Atrankoje dalyvauja 55 rinktinės, suskirstytos į dešimt grupių. Į Europos čempionatą pateks po dvi stipriausias grupių komandas. Dar keturios dalyvės paaiškės po atkrintamųjų varžybų.

Paskutinį kartą Lietuva pergalę oficialiose rungtynėse iškovojo 2016 metų spalį, tai buvo atranka į pasaulio čempionatą, namuose mūsų šalies rinktinė 2:0 pranoko Maltą.

Pergale svečiuose mūsiškiai oficialiose rungtynėse džiaugėsi dar 2014 metais, rugsėjo 8 d. 2:0 įveikta San Marino rinktinė.

Paskutinį kartą mūsiškiai su Liuksemburgu kovojo 2013 metais draugiškame mače taip pat pralaimėta 1:2.

Po šios akistatos komanda išvykoje kovo 25 d. sužais kontrolines rungtynes su Azerbaidžanu.

Europos futbolo čempionatas vyks 2020 metų birželį ir liepą 12-oje Europos skirtingų miestų.

Birželį rinktinės laukia dvejos rungtynės – birželio 7 d. lietuviai namuose antrą kartą išbandys jėgas su Liuksemburgu, o birželio 10 d. žais išvykoje su Serbija.

Rugsėjį Lietuvos rinktinė žais dvejas rungtynes namuose – rugsėjo 7 d. surems ginklus su Ukraina, o po trijų dienų į Vilnių pirmą kartą istorijoje atvyks Europos čempionai portugalai.

Spalio 11 d. Lietuvos komandos laukia išvyka į Ukrainą, o po trijų dienų – dvikova namuose su Serbija.

Lapkričio 14 d. Lietuva užbaigs atrankos ciklą rungtynėmis su Portugalija išvykoje.