Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė pradeda rengtis 2006 metų pasaulio čempionato atrankos rungtynėms su Bosnijos ir Hercegovinos komanda. Vakar mūsiškiai išskrido į Vokietiją, kur savaitę treniruosis ir sužais draugišką mačą su Kotbuso “FC Energie” klubu. Į Sarajevą lietuviai atvyks kovo 28 dieną, o 30-ąją susitiks su bosniais.

Aurelijus Skarbalius
© ELTA
“Jie - sunkiai prognozuojami varžovai, todėl dvikova bus sudėtinga”, - kelionės išvakarėse interviu “Kauno dienai” sakė Lietuvos ekipos kapitonas Aurelijus Skarbalius.

Stengsis bosnius sutramdyti

- Aurelijau, ką galvoji apie būsimas rungtynes su bosniais?

- Manau, jog su šviežiausiomis naujienomis ir jų komandos rungtynių vaizdo įrašais susipažinsime treniruočių stovykloje Vokietijoje, tačiau ir be to akivaizdu, kad Bosnijos, kaip ir kitų Balkanų šalių, futbolas progresuoja, nemažai žaidėjų rungtyniauja stipriuose Europos klubuose.

Bosnių privalumai - aukšta technika, individualus meistriškumas, kovingumas. Trūkumai - sunkiai valdomas temperamentas, psichologinės savitvardos stoka. Įsižaidę jie gali įveikti kad ir pasaulio čempionus, o jei kažkas nesiseka - palūžti tokiu momentu, kuris kitoms komandoms nesukeltų problemų.

Jei mums pavyks Sarajeve atremti varžovų spaudimą ir juos sutramdyti, išmušti iš pusiausvyros, galime tikėtis palankaus rezultato.

Beje, labai gerai, kad Lietuvos futbolo federacija atsižvelgė į rinktinės pageidavimą ir sudarė sąlygas pasitreniruoti Vokietijoje, normaliomis sąlygomis, nes su bosniais žaisime ne dirbtinės dangos aikštėje.

- Prieš draugiškas rungtynes su gruzinais vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas tvirtino, jog pastaruoju metu komandoje yra geras mikroklimatas, jaučiama žaidėjų vienybė. Ar, kaip rinktinės kapitonas, gali tai patvirtinti?

- Ir aš atkreipiau dėmesį į tai, apie ką kalbėjo treneris. Iš tiesų ekipoje geri santykiai, suburtas geras kolektyvas. Neblogai pradėjome pasaulio čempionato atrankos varžybas. Vis dėlto tikrąjį komandos veidą galima pamatyti tada, kai jai nepasiseka įveikti išbandymo. Kol viskas gerai, namuose dūmų nebūna. Todėl visai kas kita, jei kolektyvas išlieka vieningas ir po nesėkmių.

Mėgaujasi futbolu

- Kaip Tau sekasi Danijoje, “Herfolge” klube?

- Mėgaujuosi tuo, kad galiu žaisti futbolą. Konkurencija dėl vietos “Brondby” ekipos pagrindinėje sudėtyje paskutiniaisiais metais buvo ne iš lengvųjų, pradėjau jausti psichologinį nuovargį. “Herfolge” komandoje man nereikia sukti galvos dėl trenerio sprendimų, nes nesėdžiu ant atsarginių suolelio.

Be to, šiame klube esu vienas iš vyresnių futbolininkų, todėl man patikėta padėti jaunesniems žaidėjams. Patirtis, kurią per savo karjerą sukaupiau, labai praverčia.

- Ar tai, kad naujoji komanda yra tarp autsaiderių, Tavęs netrikdė, kai nusprendei išeiti iš lyderio “Brondby”?

- Galima visą laiką sėdėti ant komandos atsarginių suolelio, tačiau tvirtinti, kad žaidi favoritų ekipoje. Yra ir kitas variantas - pažvelgti tikrovei į akis ir ieškoti išeities. Aš pasirinkau antrąjį kelią. Buvo įvairių pasiūlymų, tačiau naująją komandą rinkausi atsižvelgdamas į tai, ar galėsiu joje mėgautis futbolu.

“Herfolge” tarp dvylikos Danijos superlygos klubų dabar užima vienuoliktąją vietą, tačiau komandos vadovai nedramatizuoja situacijos. Net jei iškristume į žemesnę lygą, jie nepasakytų, kad tai - krachas. Šioje ekipoje žiūrima į ateitį, su žaidėjais pasirašomos ilgalaikės sutartys, todėl jei šį sezoną tektų žengti žingsnį atgal, kitais metais būtų iškeltas tikslas vėl grįžti į stipriausiųjų gretas ir jose įsitvirtinti.

Tai, kas dabar vyksta “Herfolge”, pavadinčiau kuriamuoju procesu. Man patinka jame dalyvauti.

Turi trenerio licenciją

- Pernai rudenį išlaikei egzaminus trenerio licencijai gauti. Koks bus kitas Tavo žingsnis?

- Danijoje yra trijų lygių licencijos, aš turiu pirmojo. Kopti laipteliu aukštyn bus galima mažiausiai po trejų metų, o per tą laikotarpį reikia įgyti praktinių įgūdžių. Tai man kol kas sudėtinga padaryti, nes dar žaidžiu ir noriu žaisti, tačiau, pasak Danijos futbolo federacijos vadovų, futbolininkams, kurie jau turi tokias licencijas ir ateityje rengiasi baigti karjerą, gali būti taikomos išlygos. Aš sieksiu aukštesnio lygio licencijos, todėl federacijos pozicija nuteikia optimistiškai.

- Ar tai reiškia, kad dar nesirengi baigti žaidėjo karjeros?

- Kol kas sekasi ir rungtyniauti, ir mokytis. Be to, studijuoju ir Lietuvos kūno kultūros akademijoje, kur sudarytos palankios sąlygos studentams, gyvenantiems bei sportuojantiems užsienyje. Noriu viską be problemų užbaigti, todėl, pradėjęs dar ką nors treniruoti, turėčiau persiplėšti. O juk ir šeimai reikia dėmesio.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (6)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (398)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Gyvai / Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą ištiko krachas, greičiausias buvo Juknevičius (401)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (402)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (5)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai (2)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (35)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (378)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (31)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (10)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...