„Visų pirma reikėtų pasidžiaugti rungtynių turiniu. Aišku, rezultatu mes nesame patenkinti, rungtynės pralaimėtos, bet šiai dienai, žinant visą situaciją, reiktų pamatyti dalykus, kurie buvo teigiami, tai yra žaidėjų kokybė su kamuoliu, noras konstruoti, atakuoti.

Matėsi žaidimo planas, kuo aš labai esu patenkintas, ir atsidavimas. Noras kovoti ir žaisti. Kovingi mes buvome visada, bet turi būti noras žaisti ir tikėjimas, kad galime žaisti ir kurti atakas – atakos buvo sukurtos, tai nebuvo kažkokie atsitiktiniai kamuoliai. Tai yra dalykai, kurie mus turėtų džiuginti ir teikti vilties ateičiai“, – sakė jis.

Lietuviai susikūrė net kelias labai geras progas, šalia įvarčio buvo Gytis Paulauskas, Eligijus Jankauskas bei Fedoras Černychas, bet kamuolio į tinklą nukreipti nepavyko.

„Žaidžiant su tokiomis komandomis yra būtinas judėjimas, reikia ištampyti varžovus iš pozicijų, atidaryti erdves, atakuoti tas erdves ir keletą kartų mums tai pavyko. Turėti tris rimtas progas pelnyti įvartį tai jau yra geras rodiklis, tik labai apmaudu, kad to įvarčio pelnyti nepavyko.

Galime tikrai didžiuotis tuo, ką sugebėjome atlikti aikštėje“, – sakė strategas.

Prieš rungtynes buvo daug kalbama apie tai, kaip lietuviams reikės stabdyti du Serbijos galingus puolėjus Aleksandarą Mitrovičių ir Dušaną Vlahovičių. Nors pastarasis ir pasižymėjo įvarčiu, E. Jankauskas liko patenkintas tuo, kaip buvo su jais tvarkomasi.

„Manau, kad oro dvikovose ir ant žemės tikrai nenusileidome jiems. Reikia pripažinti, kad žaidėme prieš futbolo grietinėlę, matant, kaip jie priima kamuolį, kokia yra perdavimų kokybė, lieka tik žavėtis jų žaidimu ir žinoti, į ką mes galėtume lygiuotis ir kaip turėtume atrodyti ateityje“, – sakė treneris.

Oficialiose rungtynėse su rinktinės marškinėliais debiutavo Gytis Paulauskas ir Gvidas Gineitis, apskritai pirmą kartą rinktinėje žaidė Kipras Kažukolovas. Specialistas teigė likęs patenkintas jų pasirodymais ir įvertino juos kaip galimą pavyzdį kitiems jauniems žaidėjams.

„Gytis turėjo geras rungtynes, jam reikėjo pajausti, kad gali žaisti prieš gynėjus iš Ispanijos lygos, Serbijos ekipų, tai jau duoda pasitikėjimo savimi. Susikūrė gerą progą, vos nepelnė įvarčio, gerai atidirbo.

Kipras atrodė solidžiai, Gvidas – jam tai puikios rungtynės, tokie impulsai būtų geri Lietuvos jaunimui, kurie gal yra mažuose klubuose, provincijose, kad tai yra įmanoma. Turime pavyzdį, kai aštuoniolikmetis išeina, kaunasi, nenusileidžia aikštės viduryje prieš tokius monstrus. Yra šviesių prošvaisčių ir tikiuosi, kad jų tik daugės“, – pasakojo treneris.

Jis taip pat akcentavo norintis to, kad žaidėjai mėgautųsi žaidimu, net jei tai kartais reikštų padidintą riziką.

„Nesiruošiu sakyti žaidėjams nė vieno priekaišto, kad kažkam trūko motyvacijos, noro ar drąsos. Mes prašėme, kad jie nebijotų rizikuoti, žinome, kad tos rizikos visada surištos su klaida. Mano žinutė žaidėjams buvo tokia, kad jie nebijotų klysti. Jei nori išeiti į aukštesnio lygio teritoriją, turi nebijoti rizikos. Gal ta klaida ir gali būti postūmis į priekį. Manau, kad žaidėjai puikiai vykdė mūsų susitarimus, mūsų planą.

Futbolas yra sportas su daug kovos, bet tuo pačiu tai yra ir žaidimas. Žaisti, kada turi kamuolį ir kovoti, jį atsikovoti, kai jo neturi – yra paprasti žaidimo principai. Kai turime kamuolį – turime žaisti, nenorime būti kovotojais 90 minučių ir ieškoti, kaip atimti kamuolį, kad vėl jį atiduotume. Norėčiau, kad žaidėjai turėtų mintį, tikėtų ja ir savimi ir ieškotume kelių, kaip pasiekti įvartį. Manau, kad šiandien buvome labai arti to“, – sakė treneris.

Šeštadienį rinktinė keliaus į Atėnus, kur pirmadienį žais kontrolines rungtynes su Graikijos rinktine.

Iš kiekvienos atrankos grupės tiesiai į Europos čempionatą pateks po dvi pirmas vietas užėmusias komandas, taip pat šeimininkė Vokietija, o likusios trys paaiškės po atkrintamųjų, kuriose komandos galės dalyvauti UEFA Tautų lygos keliu.

Į atkrintamąsias pateks po keturias geriausias A, B ir C divizionų komandas, kurios į čempionatą nepateks atrankos keliu. Jos susidurs savo diviziono akrintamosiose, iš kur į čempionatą iškops po vieną komandą.

Jei į čempionatą kažkuri iš keturių geriausių diviziono komandų pateks tiesiogiai, vieta atkrintamosiose atiteks žemiau bendrame diviziono reitinge esančiai komandai.

Lietuvos rinktinės tvarkaraštis Europos čempionato atrankos varžybose:

Kovo 24 diena (penktadienis), 21.45 val. Serbija – Lietuva 2:0 (1:0)

Birželio 17 diena (šeštadienis), 16.00 val. Lietuva – Bulgarija;

Birželio 20 diena (antradienis), 21.45 val. Vengrija – Lietuva;

Rugsėjo 7 diena (ketvirtadienis), 21.45 val. Lietuva – Juodkalnija;

Rugsėjo 10 diena (sekmadienis), 21.45 val. Lietuva – Serbija;

Spalio 14 diena (šeštadienis), 19.00 val. Bulgarija – Lietuva;

Spalio 17 diena (antradienis), 21.45 val. Lietuva – Vengrija;

Lapkričio 16 diena (ketvirtadienis), 21.45 val. Juodkalnija – Lietuva;

Visi penktadienio atrankos rungtynių rezultatai:

B grupė

Prancūzija 4 – 0 Nyderlandai

Gibraltaras 0 – 3 Graikija

E grupė

Moldova 1 – 1 Farerų salos

Čekija 3 – 1 Lenkija

F grupė

Austrija 4 – 1 Azerbaidžanas

Švedija 0 – 3 Belgija

G grupė

Bulgarija 0 – 1 Juodkalnija

Serbija 2 – 0 Lietuva

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės