aA
Didelį žingsnį UEFA Europos lygos atkrintamųjų varžybų etapo link žengė Marijampolės „Sūduva“. Pirmose III atrankos etapo rungtynėse išvykoje Lietuvos čempionai 2:1 (1:0) nugalėjo stipriausią Izraelio komandą Tel Avivo „Maccabi“.
Marijampolės "Sūduva"
Marijampolės "Sūduva"
© Saulius Čirba

Nors prieš susitikimą buvo baiminamasi, kad „Maccabi“ futbolininkai svečius iš Marijampolės nuo pirmųjų minučių užgrius aktyvių atakų lavina, taip nenutiko.

Izraelio čempionams koją dažnai kišo techninis brokas, o pajutusi, kad varžovas yra pažeidžiamas ir dažnai klysta, „Sūduva“ įsidrasino.

Pirmą įvartį Netanijos miesto stadione vykusiose rungtynėse po Ovidijaus Verbicko perdavimo 37 min. galva įmušė „Sūduvos“ gynėjas iš Bosnijos ir Hercegovinos Semiras Kerla.

76 min. po Andro Švrljugos pakelto kampinio svečių persvarą padvigubino keliu kamuolį į šeimininkų vartus nukreipęs Eligijus Jankauskas. Aikštėje 21-erių metų puolėjas buvo pasirodęs vos prieš keletą minučių.

84 min. Izraelio ekipai pavyko sumažinti atsilikimą – kamuolį į „Sūduvos“ vartus nukreipė nigerietis Chico Ofoedu.

Po šalto dušo įvarčio atgaivinta „Maccabi“ ekipa pabandė kilti į svečių vartų šturmą, tačiau koją šeimininkams kišo itin netaiklūs perdavimai.

Paskutinę minutę „Sūduva“ netgi uždirbo galimybę atlikti baudos smūgį iš baudos aikštelės prieigų, bet arbitras iš Airijos Neilas Doyle'as to padaryti nebeleido, paskelbęs mačo pabaigą.

„Maccabi“ šiose rungtynėse kamuolį kontroliavo 64 proc. laiko. Smūgiuoti šeimininkai bandė 13 kartų, o „Sūduva“ – 7. Į vartų plotą žydai pataikė 5, o jų varžovai iš Lietuvos – 3 sykius. Du iš jų baigėsi įvarčiais.

„Maccabi“ kėlė 8, „Sūduva“ – 6 kampinius, šeimininkų komanda dažnai patekdavo į nuošalę. Šį pažeidimą arbitras fiksavo net 7 kartus.

Rezultatas

„Maccabi“ 1 – 2 „Sūduva“

37' Semiras Kerla [0-1]
76' Eligijus Jankauskas [0-2]
84' Chico Ofoedu [1-2]

"Maccabi" – "Sūduva"
"Maccabi" – "Sūduva"
© Saulius Čirba

Atsakomosios rungtynės Marijampolėje bus žaidžiamos rugpjūčio 15 d. 20 val.

Tiek Lietuvos čempionė „Sūduva“, tiek stipriausia Izraelio komanda savo kelią šio sezono tartpautiniuose turnyruose pradėjo nuo UEFA Čempionų lygos. Marijampoliečiai jau pirmame etape neatsilaikė prieš Belgrado „Crvena Zvezda“, o Tel Avivo futbolininkai antrame etape nusileido Klužo CFR komandai su Deividu Arlauskiu.

Vėliau „Sūduva“ antrame Europos lygos etape bendru rezultatu 10:0 sutriuškino „Tre Pene“ futbolininkus iš San Marino.

Jeigu „Sūduvai“ pavyktų įveikti „Maccabi“ barjerą, kitame etape – atkrintamosiose varžybose – Lietuvos čempionų lauktų dvi akistatos su Zagrebo „Dinamo“ (Kroatija) ir „Ferencvarosi“ (Vengrija) komandų poros pralaimėtojais. Šiuo metu šios ekipos tarpusavyje rungiasi UEFA Čempionų lygos atrankos III etape. Pirmasis tarpusavio mačas baigėsi lygiosiomis 1:1.

UEFA EUROPOS LYGA: „MACCABI“ – „SŪDUVA“
Pergalė!!! „Sūduva“ išvykoje laimi 1:2 ir žengia didelį žingsnį kito etapo link!
Šeimininkai skuba, bet kol kas jų antpuoliai visiškai nepavojingi, o perdavimai – netikslūs.
Pagrindinis rungtynių laikas jau baigėsi. Arbitras prideda 4 minutes. Kol kas marijampoliečiai sėkmingai ginasi.
Įtampa auga, iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos lieka žaisti maždaug 5 min.
Izraelio čempionai mažina atsilikimą – įvartį 84 min. pelno nigerietis Chico Ofoedu, nukreipęs kamuolį į vartus iš kelių metrų atstumo. 1:2.
Nerimas Marijampolės komandos gretose – skausmingai keliu į kelį su varžovu susiduria ką tik įvartį įmušęs E. Jankauskas. Saugui pagalbą suteikia medikai. Visgi futbolininkas galės tęsti rungtynes.
Įvartis!!! Vos aikštėje pasirodęs Elidijus Jankauskas keliu po Andro Švrljugos pakelto kampinio nukreipia kamuolį į varžovų vartus – 0:2!!! Įvartis krito 76 min.
Giedrių Matulevičių aikštėje keičia Povilas Leimonas. Rezultatas išlieka nepakitęs, o iki rungtynių pabaigos – maždaug 20 minučių.
Keitimas Lietuvos čempionų gretose – Eligijus Jankauskas keičia Josipą Tadičių.
Į vartus galva smūgiuoja Josipas Tadičius, bet „Maccabi“ vartininkas sugauna kamuolį.
Dar vienas pavojingas svečių išpuolis baigiasi kampiniu. Visgi A. Švrljugos perdavimas į baudos aikštelę šį kartą gerokai per stiprus.
Geltona kortele baudžiamas „Maccabi“ futbolininkas Doras Peretzas, neleistinai sustabdęs Paulių Golubicką. Iki rungtynių pabaigos lieka maždaug pusvalandis. Šeimininkai į aikštę meta rezultatyviausią praėjusio sezono savo žaidėją Eliraną Atarą.
Andro Švrljuga smūgiuoja į šeimininkų vartus iš už baudos aikštelės ribų – kamuolys skrieja greta virpsto.
Dar viena pavojinga „Sūduvos“ ataka, šeimininkai išmuša kamuolį už galinės linijos. Andro Švrljuga kelia kampinį – „Maccabi“ apsigina.
„Maccabi“ didelėmis pajėgomis bando atakuoti, bet šeimininkų atakoms, kaip ir pirmame kelinyje, trūksta tikslumo. Netanijos stadione susirinkę sirgaliai švilpia.
„Maccabi“ kontratakuoja, bet išpuolis baigiasi niekuo. Marijampliečiai atsako gana pavojingu perdavimu į varžovų baudos aikštelę, bet apsigina ir šeimininkai. Pirmą geltoną kortelę šiose rungtynėse gauna „Sūduvos“ saugas Jovanas Čadženovičius.
Nigerietis iš karto metasi į įvykių sūkurį ir uždirba jau antrą kampinį vos per keletą minučių. Visgi keliant kampinį kamuolys išskireja už aikštės ribų ir žydų ekipa lieka nieko nepešusi.
Prasidėjo antrasis rungtynių kėlinys, „Maccabi“ trenerių štabas atliko vieną keitimą – aikštėje pasirodė puolėjas iš Nigerijos Chico Ofoedu. Jis keičia Itay'ų Shechterį.
„Sūduvos“ baudos aišktelėje kyla gaisras, tačiau marijampoliečiai vargais negalais jį užgesina – pirmasis kėlinys baigiasi „Sūduvai“ pirmaujant 0:1.
Įvartis!!!! Samiras Kerla išveda „Sūduvą“ į priekį smūgiu galva po Ovidijaus Verbicko perdavimo į baudos aikštelę!!! 0:1. Įvartis krito 37 rungtynių minutę.
„Maccabi“ atakuoja vis aštriau, tačiau užbaigti savo antpuolių sėkmingai šeimininkams nepavyksta.
Pirmame kėlinyje lieka žaisti maždaug 15 minučių, rezultatas kol kas išlieka nepakitęs 0:0.
Po baudos smūgio kamuolys atsitrenkia į sienelę – „Maccabi“ kelia dar vieną kampinį, po kurio išradingai kamuolį spirti bando žydų kapitonas Doras Micha. Smūgis tikslo nepasiekia.
Arbitras fiksuoja svečių pražangą tiesiai prieš vartus. „Maccabi“ turi progą atlikti baudos smūgį iš itin šeimininkams dėkingos pozicijos, maždaug 20 metrų atstumo.
Po kampinio šeimininkai turi itin pavojingą progą pasižymėti, kamuolys po smūgio galva atsitrenkia į „Sūduvos“ vartų virpstą, tačiau teisėjas dar prieš tai užfiksuoja, kad perdavimo metu buvo pažeista užribio taisyklė. Taigi, įvartis bet kuriuo atveju nebūtų įskaitytas.
„Sūduva“ vis labiau įsidrąsina, kamuolys pavojingai keliamas kamuolį į baudos aikštelę, bet žydai apsigina. „Maccabi“ bandymas kontratakuoti – nesėkmingas, visi trys žaidėjai link lietuvių komandos vartų judėjo labai lėtai.
„Sūduva“ turi progą atlikti namų darbus baudos smūgio metu – pavyksta uždirbti kampinį. Visgi Semiras Kerla sėkmingai galva į kamuolį pataiko nesėkmingai ir joks pavojus varžovų vartams nekyla.
Techninio broko toliau labai daug abiejų komandų žaidime. Dar viena „Sūduvos“ ataka baigiasi į užribį išleistu kamuoliu. Niekuo kol kas neišsiskiria ir aikštės šeimininkai.
„Sūduva“ vieną iš pirmų kartų su kamuoliu įveikia vidurio liniją, tačiau marijampoliečių ataka taip pat baigiasi itin netiksliu perdavimu.
Pirmosios „Maccabi“ atakos ne itin sėkmingos, Izraelio komanda savo atakas pati nutraukia netiksliais perdavimais. „Sūduva“ kol kas priversta gintis, bet jokio didesnio pavojaus prie svečių vartų kol kas nėra.
Oro temperatūra Tel Avive – 29 laipsniai šilumos. Rungtynės prasidėjo.
Rungtynėms vadovauja teisėjų brigada iš Airijos. Aikštės arbitras – Neilas Doyle'as.
„Sūduvos“ starto sudėtis: Kardumas, Kerla, Švrljuga, Živanovičius, Matulevičius, Čadženovičius, Golubickas, Verbickas, Topčagičius, Tadičius, Jankauskas.„Maccabi“ starto sudėtis: Giannotis, Glazeris, Kandilis, Micha, Cohenas, Blackmanas, Jairas, Peretzas, Pivenas, Saboritas, Shechteris.
https://twitter.com/thesportsrabbi/status/1159499914763743233?s=20
https://www.facebook.com/fksuduva/posts/2520300828013795#w=500
https://www.facebook.com/fksuduva/videos/418927802301185/#w=560
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2519954634715081&type=3#w=500
Rungtynių pradžia – 20.30 val.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(54 žmonės įvertino)
4.7593

Wernerio šūvis lyg iš patrankos „Chelsea“ nepadėjo: triumfavo Mourinho kariauna

Į Anglijos lygos taurės (EFL Cup) ketvirtfinalį pirmoji žengė Londono Tottenham Hotspur“ ekipa.

Čempionų lygos grupių varžybose po pertraukėlės žais „Dinamo“, po ilgos pertraukos – „Ferencvaroš“

UEFA Čempionų lygos grupių varžybų etape po pertraukėlės kovos vienas iš Ukrainos futbolo...

„Liverpool“ naujokas karantine – teigiamas COVID-19 testas

„Liverpool“ saugas Thiago Alcantara koronaviruso testas pasirodė esąs teigiamas ir...

Sugedęs telefonas: dėl vieno žodžio užsiplieskęs Kloppas atsisakė patikėti savo ausimis (1)

Jurgenas Kloppas pirmadienio vakarą turėjo visas priežastis džiūgauti dėl savo komandos...

Žioplai suklydęs Robertsonas išpirko savo kaltę – „Liverpool“ pranoko „Arsenal“

Pirmadienio vakarą „Anfield“ stadione vykusiose Anglijos „Premier“ lygos 3-iojo turo...

Top naujienos

Po pažinties feisbuke – tiesiai į lovą, o po karšto sekso – į ligoninės operacinę (101)

„Ar esi tai bandžiusi ir ar norėtum tai padaryti su manimi?“ – feisbuke su penkiolikmete...

Egzotiškos salos oro uosto vaizdai lietuvį pribloškė: nuogi, basakojai keleiviai čia yra normalu (161)

Dieną praleidęs skirtingų klanų Dani genties festivalyje ir susigundęs pakramtyti jų mėgstamo...

Sinoptikai papasakojo, kokia bus spalio pradžia: vėsiausia bus vienoje Lietuvos dalyje

Šiandien ir artimiausiomis dienomis mūsų regione stumdysis du bariniai dariniai: nuo Rumunijos...

Susirgęs šia liga dažnas taip ir neišdrįsta nueiti pas gydytoją: delsimas baigiasi sudėtinga operacija arba net vėžiu (18)

Hemorojus – dažna liga, tačiau apie ją garsiai kalbėti nesinori. Dažnas ją ignoruojame,...

Į Pirėją nevykstantis „Žalgirio“ direktorius: nerimo nemažai – žaidžiame ne taip, kaip turėtume pokalbis „Vienas prieš vieną“ (17)

Nepraėjo nė septyni mėnesiai ir Eurolyga grįžta į arenas – kai kurios iš jų bent jau...

Pirmosios ponios apranga įžiebė diskusijas: ekspertų nuomonės išsiskyrė (578)

Valstybę reprezentuojančių asmenų apranga turi ypatingą svarbą ir neretai tampa diskusijų...

Eugenijus Laurinaitis | D+ nariams

Klausk psichoterapeuto. Nemėgstu savo darbo, kaip įveikti stresą ir kodėl mums tokia svarbi kitų nuomonė? nauja laida (1)

Namai, darbas, šeima, vaikai, sutuoktinis, giminės, socialiniai tinklai ar seniausi žmonijos:...

Pagal sergamumą koronavirusu aplenkėme Italiją: kokie sprendimai laukia? (421)

Lietuvoje sparčiai daugėja sergančių koronavirusu . Naujus atvejus jau skaičiuojame šimtais, o...

Aš ikona. Grožio salono įkūrėja Oksana Pikul-Jasaitienė: kur pinigai, ten reikia ieškoti ir kitos medalio pusės (44)

Ar moterims ir šiais laikais sudėtinga kalbėti ir atvirai pasakoti apie tai, kaip sukurti...

|Maža didelių žinių kaina