Šešioliktfinalyje debiutavusios Lietuvos čempionės atsakomosiose rungtynėse Prahoje su vietos „Sparta“ sužaidė lygiosiomis 1:1 ir triumfavo po baudinių serijos rezultatu 5:4.

Čekės nuo rungtynių pradžios siekė perimti kamuolio kontrolę ir vertė darbuotis Lietuvos čempionių gynėjas ir vartų sargę Iną Boyko. Nepaisant spaudimo visų rungtynių metu, šiaulietės sugebėjo pelnyti įvartį 34 minutę – po kampinio Ana Alekperova atidavė rezultatyvų perdavimą Rasai Imanalijevai.

Antrame kėlinyje vaizdas iš esmės nepakito. „Spartos“ futbolininkės nenuilstamai atakavo, tačiau ilgai nesugebėjo nukreipti kamuolio į I. Boyko vartus. Galop, rezultatą 59 minutę po standartinės situacijos išlygino gynėja Petra Bertholdova. „Gintra-Universitetas“ savo progą sukūrė po dešimties minučių, į vartus pavojingai smūgiavo Glorija Činasa Okoro. Kėlinio pabaigoje šiaulietes ne kartą gelbėjo I. Boyko, iš viso rungtynėse atrėmusi net 15 smūgių.

Pratęsimo metu šeimininkės dažniau lankėsi prie šiauliečių vartų ir smūgiavo. „Gintros-Universitetas“ tris kartus grasino čekių vartams, tačiau rezultatas nepakito ir komandos stojo mušti baudinių. Dramatiškoje 11 metrų baudinių serijoje „Sparta“ pirmavo prieš penktąjį smūgį ir galėjo iškovoti pergalę, tačiau I. Boyko atrėmė varžovių smūgį ir pati realizavo baudinį išlygindama rezultatą. Netrukus čekės smūgiavo netiksliai, o lemtingas tapo R. Imanalijevos įvartis.

Aštuntfinalyje „Gintra-Universitetas“ susitiks su „Apollon Ladies“ (Kipras) ir „Brondby“ (Danija) dvikovos laimėtoja. Kiprietės po pirmųjų rungtynių turi persvarą 1:0, atsakomoji dvikova bus žaidžiama trečiadienį Danijoje. Aštuntfinalio rungtynės vyks lapkričio 8-9 ir 12-13 dienomis.

„Merginos kovojo pasiaukojančiai. Atidavė visas jėgas ir žaidė susikoncentravusios visas 90 minučių. Įvykdėme tai, kas atrodė neįmanoma. Didžiąją rungtynių dalį buvome priversti gintis nuo varžovių atakų, tačiau sugebėjome pavojingai kontratakuoti ir vienoje iš greitų atakų pelnėme įvartį. Patikimai ir užtikrintai rungtyniavo komandos vartininkė, kuri komandą gelbėjo ir 11 metrų baudinių serijoje. Šiuo metu esame euforijoje, todėl plačiau pakomentuoti rungtynes kol kas sudėtinga“, - emocingai kalbėjo šiauliečių treneris R. Viktoravičius.

Rungtynių statistika:

Prahos „Sparta“ – Šiaulių „Gintra-Universitetas“ 1:1, po 11 m baudinių – 4:5.

Įvarčiai: 59 min. Petra Bertholdova („Sparta“); 37 min. Rasa Imanalijeva („Gintra-Universitetas“).

„Gintros-Universiteto“ sudėtis: Ina Boyko, Algimantė Mikutaitė, Laetitia Chapeh-Yinga, Vestina Neverdauskaitė, Simona Veličkaitė, Dovilė Gailevičiūtė (76 min. Sonata Vanagaitė), Kristina Petrunova (71 min. Ugnė Šmitaitė), Ana Alekperova, Kamilė Vaičiulaitytė (46 min. Gloria Chinasa Okoro), Viktorija Budrytė, Rasa Imanalijeva.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!