Raudona ir geltona kortelės, skiriamos už pražangas ir nesportišką elgesį, eilę dešimtmečių yra neatsiejama šios sporto šakos dalis.

Portugalija į futbolą įtraukė baltą kortelę kaip vieną iš naujų šios sporto šakos iniciatyvų.

Savaitgalį vykusiose moterų taurės rungtynėse tarp Lisabonos „Sporting“ ir „Benfica“ ekipų teisėja Catarina Campos išsitraukė baltą kortelę – taip arbitrė pastebėjo ir skatino sąžiningą elgesį.

„Estadio da Luz“ stadione žiūrovai neliko abejingi ir plojimais reagavo į arbitrės sprendimą.

Ant atsarginių suolo kažkas pasijuto prastai, abiejų komandų medicinos personalas skubėjo suteikti sunegalavusiam asmeniui pagalbą.

Baltą kortelę išsitraukdama arbitrė taip įvertino medikų pastangas.

Teisėja Catarina Campos rodo baltą kortelę

Ji gali būti parodyta tais atvejais, kai teisėjas atpažįsta ir skatina sąžiningą žaidimą, o tai didina etinę sporto vertę.

Šis žingsnis yra dalis iniciatyvų Portugalijoje, taip siekiama paskatinti elgtis sportiškai ir pagarbiai bei iškart gauti pripažinimą už pozityvius veiksmus.

Kiek anskčiau buvęs UEFA prezidentas Michelis Platini ragino įvesti baltą kortelę baudžiant žaidėjus 10 minučių išvarymu iš aikštės už ginčus su arbitrais. Tačiau tokia idėja neprigijo.

Atkreipiamas dėmesys, kad balta kortelė Portugalijoje yra šios šalies futbolo federacijos iniciatyva, o ne tarptautinių futbolo organizacijų idėja.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)