Šveicarijos gynyba labai sėkmingai gynėsi nuo brazilų išpuolių iki pat 84-os minutės.

Po puikaus Rodrygo perdavimo kamuolį gavęs Casemiro įspūdingu ir stipriu smūgiu nepaliko jokių vilčių Šveicarijos vartininkui Yannui Sommeriui.

Casemiro

Tiesa, kamuolys šveicarų vartuose suspurdėjo ir 69-ą minutę po Viniciaus Junioro smūgio, tačiau brazilų džiaugsmas truko minutę: po VAR peržiūros fiksuota nuošalė.

Po praleisto Casemiro įvarčio šveicarai neturėjo pakankamai jėgų ir, ko gero, meistriškumo siekiant pakeisti rungtynių eigą.

Per likusį laiką pirmavę brazilai turėjo dar kelias geras progas didinti pranašumą, tačiau savo galimybių neišnaudojo. Bet kokiu atveju, antrą pergalę iškovoję Tite auklėtiniai tapo nebepavejami G grupėje bei užsitikrino vietą aštuntfinalyje.

Brazilijos rinktinė

Pirmadienį pirmose grupės rungtynėse Serbija ir Kamerūnas išsiskyrė ypač rezultatyviomis lygiosiomis 3:3.

Paskutiniame ture penktadienį (gruodžio 2 d.) 21 val. brazilai egzaminuos Kamerūną, Šveicarija kovos prieš Serbiją.

Standings provided by Sofascore

Rezultatas („974“ stadionas, Doha)

Brazilija 1 – 0 Šveicarija

84' [1:0] Casemiro

Arbitras – Ivanas Bartonas (Salvadoras)

Statistika

Abi rinktinės planetos čempionate startavo pergalingai.

Tite pajėgoms nepadės puolėjas Neymaras ir krašto gynėjas Danilo. Abu susižeidė čiurnas. Prognozuojama, kad abu futbolininkai į rikiuotę griš nuo aštuntfinalio etapo.

Brazilijos sudėtis (4-3-3): Alisson; Dani Alves, Thiago Silva, Marquinhos, Alex Sandro; Casemiro, Fred, Lucas Paqueta; Raphinha, Richarlison, Vinicius Jr.

Šveicarijos sudėtis (4-2-3-1): Yannas Sommeris; Silvan Widmer, Manuel Akanji, Nico Elvedi, Ricardo Rodriguez; Remo Freuler, Granit Xhaka; Djibril Sow, Fabian Rieder, Ruben Vargas; Breel Embolo.

Brazilija yra vienintelė šalis, nepraleidusi nė vieno turnyro: jai šios pirmenybės – jau 22-osios iš eilės.

Penktą kartą paeiliui pasaulio čempionate dalyvaujanti Šveicarija kol kas geriausią savo pasiekimą turnyre fiksavo dar praėjusio amžiaus viduryje, kai nukeliavo iki ketvirtfinalio. 2014-aisiais Brazilijoje ir 2018-aisiais Rusijoje šveicarų žygiai nutrūkdavo aštuntfinaliuose.