Vienas futbolo sezonas baigėsi, o vadovams jau tenka spręsti kito sezono problemas. Apie 2008 metų Lietuvos A lygos sezoną svetainei alyga.lt papasakojo Nacionalinės futbolo klubų asociacijos (NFKA) valdybos pirmininkas Gintaras Ugianskis.
Gintaras Ugianskis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
- Kokių naujovių galima tikėtis naujajame, 2008 m. A lygos sezone?

- Pirmiausiai reikia paminėti, jog sezonas prasidės anksčiau nei įprastai. Ankstesniais sezonais pirmenybės startuodavo balandžio mėnesio viduryje. Tuo tarpu naujo sezono 1 turas yra numatytas jau kovo 22-ą dieną. Tikriausiai nemažai pirmųjų rungtynių iš pradžių teks žaisti dirbtinės dangos aikštėse, ypač – Vilniaus „Sportimos“ manieže.

Dar viena naujiena – dauguma rungtynių bus žaidžiama sekmadieniais. Stengsimės, kad vasarą jos prasidėtų po 19 val.

- Kiek komandų startuos kitų metų čempionate?

- Kol kas turime devynis klubus. Visagino „Interas“ krenta į žemesnę pakopą. Beje visaginiečiai vis dar turi nemažai nepadengtų skolų. Užimti „Intero“ vietą kol kas nepanoro nė vienas I lygos klubas, tad čempionate tikriausiai varžysis devynios ekipos. Kaip įprasta, jos kovos keturių ratų sistema.

- Esate pateikęs siūlymą A lygos turus rengti pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Kodėl ne savaitgaliais? Kuo jūsų siūlytas tvarkaraščio modelis pranašesnis?

- Savaitgaliais į rungtynes ateina nedaug žmonių. Tą akivaizdžiai matome. Manau, kad žmonės noriai po darbų rinktųsi į stadionus. Be to, stebėti rungtynes prie dirbtinio apšvietimo vakare - kur kas maloniau. Nemažai rungtynių rengiama šiokiadieniais ir kitose Europos futbolo lygose ir tas pasiteisina. Žinoma, čia susidurtume su kita problema – dirbtiniu apšvietimu stadionuose. Tačiau palaipsniui klubai įsirengtų apšvietimą – juk dar visai nesenai stadionuose neturėjome kėdžių, o dabar visos ekipos turi bent po 3 tūkstančius.

Vis dėlto mano siūlymui NFKA valdybos posėdyje pritarta nebuvo. Manau, kad vieną sezoną derėtų išmėginti šį modelį – juk nepabandęs nesužinosi, apsimoka ar ne.

- Lietuvoje jau kuris laikas nacionalinės pirmenybės rengiamos pavasario – rudens principu. Tuo tarpu daugelyje Europos šalių komandos savo santykius aiškinasi rudens – pavasario principu. Kuris modelis, Jūsų manymu, mums tiktų labiau?

- Būtų idealus variantas, priimtas daugelyje šalių – pradėti pirmenybes rudenį, sausį paskelbti mėnesio pertrauką, o po jos rengti antrąją čempionato dalį. Tuomet vasarą būtų mėnesio – dviejų pertrauka ir vėl viskas iš naujo. Tačiau tam įdiegti neleidžia itin prasta mūsų stadionų būklė – arenos pasenusios, miestų savivaldybės skiria mažai lėšų aikštėms ir stadionams renovuoti.

Norint pereiti prie rudens – pavasario modelio, reikia kruopščiai prižiūrėti aikštes, šildyti jas. O tai - kol kas neįmanoma. Be to ir Lietuvos klimatas nedėkingas šiuo požiūriu. Tad kol kas tenka apsistoti prie pavasario – rudens modelio.

- Sutiksite, kad norint populiarinti A lygą, būtinas ir didesnis televizijos dėmesys. Galbūt kitąmet išvysime daugiau A lygos transliacijų, o į eterį sugrįš čempionato apžvalga?

- Per pastarąjį NFKA susirinkimą šia tema daug diskutavome ir sieksime, kad per televiziją būtų rodoma A lygos apžvalga. Tačiau čia susiduriame su finansiniais sunkumais. Klubai moka dalyvio mokestį, skiria nemažai lėšų stadiono išlaikymui, bei moka federacijai už legionierių registraciją, tad papildomos finansinės išlaidos dar labiau juos apsunkintų.

Kalbant apie legionierių mokestį reikia pripažinti, kad galbūt gerai, jog LFF skatina lietuviškumą čempionate ir šalies ekipose, tačiau atvykę legionieriai pakelia futbolo lygį ir priverčia pasitempti vietinius žaidėjus.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Darbdaviai dėl šių darbuotojų neriasi iš kailio: kokias algas jiems siūlo

Paklausiausių profesijų sąrašas plečiasi, darbo rinkoje trūksta ne tik programuotojų, IT...

Socialdemokratų „atskilėliai“ kuria partiją: buvusio elito likučiai ir „darbiečių“ pažiba pirmininku išrinko G. Kirkilą (412)

Šeštadienį į steigiamąjį suvažiavimą Vilniuje susirinko naujos politinės organizacijos –...

Atviras interviu su Ieva Zasimauskaite apie maldas nuo pusės penkių ryto ir veidmainystes pramogų pasaulyje (79)

Lietuva išsirinko – šįmet į didžiąją „Euroviziją“ siunčia Ievą Zasimauskaitę....

BBC: buvęs rusų šnipas parašė laišką Putinui (69)

Buvęs dvigubas Rusijos agentas Sergejus Skripalis dar prieš apnuodijimą rašė Rusijos...

Landsbergis: laikas kalbėti apie mūsų, kaip politinės partijos, ateitį vėluoja rengtis rinkimams (367)

Artėjant 2019 metų rinkiminiam maratonui konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis partijos...

Painiava Eurolygoje mažėja: ką „Žalgiris“ gaus sau į ketvirtfinalio porą? tikslas – išvengti CSKA, apklausa (39)

Dar net nespėjus deramai pasidžiaugti Kauno „Žalgirio“ šią savaitę pagaliau ištrauktu...

Laukiantiems pavasario – puikios naujienos (12)

Į Lietuvą savaitgalį atkeliavo pavasariški orai . Sekmadienį kai kur temperatūra kils iki 10...

Verslininkė Inga Malinauskienė: šeimoje aš indų plauti nenoriu (27)

Baltijos Amerikos klinikai jau daugiau nei 20 metų vadovaujanti Inga Malinauskienė nelinkusi...

Liūdną vaizdą apie Lietuvą piešia ne tik Ballų šeimos realybės šou, bet ir filmas apie reperę Silvaną (6)

„Kino pavasario“ atidarymo filmu šiemet tapusi trijų Švedijos režisierių juosta „Silvana“...

Po buvusio šnipo apnuodijimo ES valstybės imasi beprecedenčių veiksmų, jungiasi ir Lietuva Maskva pagrasino Latvijai (1622)

28 Europos Sąjungos (ES) valstybės narės leido Didžiajai Britanijai iškovoti svarbią...