Lemiamu tapusiame B grupės susitikime svečiai iš Ispanijos 3:1 pranoko „Porto“ futbolininkus ir po paskutinio turo pakilo į antrąją grupės vietą.

Visi pagrindiniai įvykiai aikštėje buvo „pataupyti“ antrajam kėliniui. 56 min. Antoine'as Griezmannas išvedė „Atletico“ į priekį, o nuo šios akimirkos stadione užvirė tikra košė, kurią arbitrui iš Prancūzijos Clementui Turpinui teko kabinti padalijant raudonų kortelių.

Užvirus tikroms fizinėms grumtynėms, pirmasis nervų nesuvaldė ir buvo išvytas „Atletico“ saugas Yannickas Carrasco.

Netrukus raudoną kortelę priešais save išvydo ir „Porto“ gynėjas Wendellis.

Į įvykius aikštėje aštriai reagavo komandų trenerių štabai ir atsarginiai žaidėjai – greta šoninės linijos kilo masinis susistumdymas, vos neperaugęs į muštynes.

Arbitras aistras ir vėl ramino padalindamas raudonų kortelių vyriausiųjų trenerių asistentams, o „Atletico“ savo ruožtu į visus klausimus atsakė 90 min., kai po A. Griezmanno perdavimo svečių persvarą padvigubino Angelis Correa (2:0).

Netrukus sutrikusius svečius „Atletico“ nubaudė dar vienu tiksliu smūgiu, o pačią paskutinę minutę paguodos įvartį šeimininkai pelnė nuo 11 m žymos.

Jau anksčiau vietas aštuntfinalyje buvo užsitikrinusios „Manchester City“ ir Paryžiaus „Saint Germain“ (A grupė), „Liverpool“ (B grupė), Amsterdamo „Ajax“ ir Lisabonos „Sporting“ (C grupė) bei Madrido „Real“ ir Milano „Inter“ (D grupė) komandos.

Pažymėtina, kad du įvarčius pergalingose paskutinio turo rungtynėse su „Brugge“ (4:1) Paryžiaus ekipai pelnęs Kylianas Mbappe tapo jauniausiu žaidėju, Čempionų lygoje įmušusiu 30 įvarčių. Dabar PSG talentas savo sąskaitoje turi jau 31 tikslų smūgį šiame turnyre, o 30 įvarčių ribą jis peržengė būdamas 22 metų 252 dienų.

Iki šiol jauniausias šią ribą pasiekęs žaidėjas buvo dabartinis jo komandos draugas Lionelis Messi, tai padaręs būdamas 23 metų ir 131 dienos amžiaus. Simboliška, kad L. Messi į belgų vartus antradienio vakarą kamuolį taip pat pasiuntė du kartus.

Į UEFA Europos lygos atkrintamąsias varžybas iškrito „Leipzig“, „Porto“, Dortmundo „Borussia“ ir Tiraspolio „Sheriff“, o keturioms paskutinėse grupių vietose likusioms ekipoms europinė kampanija šiame sezone baigėsi. Tarp jų – ir „AC Milan“ futbolininkams, iki paskutinio turo dar turėjusiems vilčių prasibrauti į atkrintamąsias, tačiau namie neatsilaikiusiems prieš „Liverpool“.

Visi rezultatai

A grupė

Paryžiaus „Saint Germain“ 4 – 1 „Brugge“

2' Kylian Mbappe [1-0]
7' Kylian Mbappe [2-0]
38' Lionel Messi [3-0]
68' Mats Rits [3-1]
76' Lionel Messi [4-1]

„Leipzig“ 2 – 1 „Manchester City“

24' Dominik Szoboszlai [1-0]
71' Andre Silva [2-0]
77' Ryiad Mahrez [2-1]
83' Kyle Walker („Manchester City“) – išvytas iš aikštės

Standings provided by SofaScore LiveScore

B grupė

„AC Milan“ 1 – 2 „Liverpool“

29' Fikayo Tomori [1-0]
36' Mohamed Salah [1-1]
55' Divock Origi [1-2]

„Porto“ 1 – 3 Madrido „Atletico“

56' Antoine Griezmann [0-1]
67' Yannick Carrasco („Atletico“) – išvytas iš aikštės
70' Wendellis („Porto“) – išvytas iš aikštės
90' Angel Correa [0-2]
90+2' Rodrigo De Paul [0-3]
90+5' Sergio Oliveira [1-3 - iš 11 m]

C grupė

Amsterdamo „Ajax“ 4 – 2 Lisabonos „Sporting“

8' Sebastien Haller [2-1]
22' Nuno Santos [1-1]
42' Antony [2-1]
59' David Neres [3-1]
62' Steven Berghuis [4-1]
79' Tabata [4-2]

Dortmundo „Borussia“ 5 – 0 Stambulo „Bešiktaš“

29' Donyell Malen [1-0]
42+2' Marco Reus [2-0 - iš 11m]
43' Welinton („Bešiktaš“) – išvytas iš aikštės
53' Marco Reusas [3-0]
68' Erlingas Haalandas [4-0]
81' Erlingas Haalandas [5-0]

D grupė

Madrido „Real“ 2 – 0 Milano „Inter“

17' Toni Kroos [1-0]
64' Nicolas Barella („Inter“) – išvytas iš aikštės
79' Marco Asensio [2-0]

Donecko „Šachtar“ 1 – 1 Tiraspolio „Šeriff“

42' Fernando [1-0]
90+3' Boban Nikolov [1-1]

Paskutinės aštuonerios rungtynės likusiose keturiose grupėse bus sužaistos trečiadienio vakarą.

Aštuntfinalio burtai bus traukiami gruodžio 13 dieną.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)