Futbolo treneris Algimantas Liubinskas žada vėl bandyti jėgas Seimo rinkimuose. Jis įsitikinęs, kad Lietuvos klubai Europos turnyruose nieko nepasiekia dėl silpnų finansų „Manau, kad klubus turėtų remti vyriausybė“ - yra įsitikinęs buvęs Lietuvos rinktinės treneris A. Liubinskas. Su tokia nuostata treneris žada grįžti į politiką - vėl bandyti savo jėgas Seimo rinkimuose - Artūro Zuoko sąjungos „Taip“ sąrašuose.
Algimantas Liubinskas
© DELFI / Tomas Vinickas

„Sakykime - pusiau apsisprendžiau. Dar visų taškų nesudėjau. Man iš tiesų imponuoja sąjungos lyderio mąstymas sporto atžvilgiu. Jeigu ne Vilniaus miesto savivaldybė, „Žalgirio“ komandos šiai dienai nebūtų“ - kalbėjo A. Liubinskas.

2008-ais treneris nesėkmingai dalyvavo Seimo rinkimuose. Tada jis buvo Rolando Pakso partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašuose. Vėliau jis teigė politika ir bendražygiais nusivylęs.

„Aš šiuo atveju žiūriu labai pragmatiškai. Neturiu didelių vilčių kažkur aukštai pakilti, bet sąjungoje „Taip“ yra būrys žmonių, su kuriais ir anksčiau bendravau, kuriuos pažįstu. Ankstesnei partijai aš buvau reikalingas tol, kol vyko rinkimai. Po jų - ne. Kai kurie žmonės po rinkimų netgi baigė su manimi sveikintis...“, - sakė A. Liubinskas.

Pasak A. Liubinsko, išrinktas į Seimą jis stengtųsi pagerinti sporto padėtį šalyje.

„Siekčiau, kad tauta per vyriausybę remtų klubus. Tautai tai nėra dideli pinigai, tačiau tai yra - jos prestižas. Klubai turėtų gauti kažkokias dotacijas. Galbūt, kad nebūtų lygiavos - pagal kiekvienais metais užimtas vietas. Tam reikėtų rasti kažkokias formas“.

Valstybinių struktūrų remiamų sporto klubų pavyzdžių treneris pateikė iš Rusijos, kur juos remia gubernijos, Kazachstano, kuriame A. Liubinskui ne taip seniai teko dirbti.

Pati nesėkmė rinkimuose prieš ketverius metus trenerio noro tapti politiku neatšaldė.

„JAV prezidentas Ronaldas Reaganas buvo išrinktas tik iš trečio karto...“, - priminė A. Liubinskas.

Anot trenerio, pagrindinė priežastis, kodėl keturi Lietuvos klubai pasitraukė iš Europos taurių turnyrų, sugebėję viso išstumti du varžovus, yra klubų finansiniai pajėgumai.

Ketvirtadienį iš Europos taurių turnyrų pasitraukė paskutinis Lietuvos klubas - šalies čempionas Panevėžio „Ekranas“. A. Liubinskas sakosi nesvajojęs apie aukštus lietuvių pasiekimus.

„Tikėtis kažko daugiau, tikrai nesitikėjau. Nors girdėjau labai optimistinių nuomonių. Mūsų čempionatas nėra tokiame aukštame lygmenyje, kokio mes jo norėtume. Komandos byra, vidinė pirmenybių įtampa nėra labai didelė, išskyrus nebent „Žalgirio“, „Ekrano“, (Marijampolės) „Sūduvos“ ir gal (Pakruojo) „Kruojos“ tarpusavio susitikimus. Mūsų legionieriai nėra geriausi, tarp jų ir vietinių - nedidelis skirtumas. Nors turėtų būti, kad legionierius - ryški figūra komandoje, o ne toks, kuris sėdi ant atsarginių suolo“ - kalbėjo futbolo ekspertas.

Viso to priežastys, anot A. Liubinsko, yra ekonominės.

„Mūsų klubų finansinis pajėgumas nėra stiprus. Visi jie yra ant ribos, visi jie labai priklauso nuo ekonominės situacijos šalyje“.

A. Liubinskas priekaištų „Ekranui“ už beviltiškas rungtynes su Briuselio „Anderlecht“ ar Bukrešto „Steaua“ klubais neturėjo.

„Ekrano“ patekimas taip toli - džiuginantis. Ačiū Dievui, kad jis tuos airius įveikė. O su „Anderlecht“, „Steaua“ ar bet kuria kita panašia komanda - jokių vilčių būti negalėjo. Žiūrėkime į tai realiai. „Anderlecht“ klubas juk pateko į Čempionų lygos grupių turnyrą. Belgai ir rumunai tiesiog „pastatė“ mus į vietą ir parodė, kad mūsų lygis yra toks, koks yra, o ne toks, kokio norime. „Ekranas“ sužaidė taip, kaip jie sugebėjo. O jų pajėgumų ribos nėra didelės“.

Nesitikėjo A. Liubinskas didelių pasiekimų ir iš „Žalgirio“.

„Girdėjau labai optimistinių „Žalgirio“ šūksnių. Kad labai pasisekė ištraukus varžovą - „Admira Wacker“. Man neatrodė, kad jiems labai pasisekė. Galbūt jie norėjo pritraukti žiūrovų tais savo drąsiais pareiškimais, kad pateksime į kitą etapą. Aš tuo nuo pat pradžių netikėjau. Nes „Žalgirio“ komanda dar nėra subrendus, neturinti tarptautinės žaidybinės patirties“ - kalbėjo futbolo ekspertas apie šalies vicečempionų ir LFF taurės laimėtojų startą Europoje.

Daugiau kritikos jis pažėrė dviems kitiems Europos taurių turnyrų dalyviams iš Lietuvos.

„Sūduvoje“ iš viso labai daug keistų dalykų. Su tais keistais dalykais, kurie pas juos vis vyksta, jie niekada neturės komandos. Juk tai jie sezoną pradeda be vartininko, tai Povilas Lukšys tampa dešiniu gynėju... Kadangi neturiu visos informacijos, kas iš tiesų dedasi „Sūduvoje“, tai tiesiog stebiuosi tuo...“, - sakė A. Liubinskas.

2012-ų metų sezoną pradėjusi Marijampolės komanda iš pradžių buvo laikoma realia pretendente į A lygos auksą, vėliau visi pamatė, kad „Sūduva“ turi didelių komplektacijos problemų. Pusę sezono marijampoliečiai neturėjo patikimų vartininkų.

O daugiausia visus futbolo mėgėjus nustebino eksperimentinė „Sūduvos“ komandos sudėtis per atsakomas antro Europos lygos atrankos etapo rungtynes su Novi Sado „Voivodina“ ekipa, kai treneris futbolininkams parinko tokias pozicijas, kuriuose kai kurie jų vargu ar kada buvo žaidę, nors pirmą susitikimą Serbijoje sūduviai buvo sužaidę viltingu rezultatu 1:1.

„O „Daugava“, kurią „Sūduva“ įveikė - nėra rodiklis. Tiesa, „Šiauliai“ - dar gražiau. Neperžengė estų barjero. Jiems jau manau turėtų būti gėda. Aš suprantu taip: jei mes nesugebame nugalėti latvių ar estų, tai turime tylėti ir sukandę dantis dirbti. Tai nėra tos komandos, kurių galima bijoti ar jų neįveikti. „Šiauliams“ tikrai vertėtų atidžiau pažvelgti į veidrodį“, - žėrė kritiką šiauliečiams buvęs Lietuvos rinktinės treneris A. Liubinskas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tarp paauglių plinta nauja grėsminga mada: kvailumu lenkia viską, kas buvo iki šiol (181)

Užsienyje ėmė plisti naujas iššūkis , kvailumu greičiausiai lenkiantis daugumą prieš tai...

Kelio remontas pykdo: vienas darbininkas kasa, o penki stovi ir žiūri (85)

Iš Klaipėdos uoste veikiančių terminalų vedančio Jūrininkų prospekto kelio dangos...

Lietuvai Dakaro rekordą padovanojęs Juknevičius: turime didžiuotis visais lietuvių ekipažais (1)

Ponas Dakaras – tokią pravardę ant pečių nešioja net 13-a kartų sunkiausią pasaulio...

Istorija, prieš kurią nublanksta net Ballai: kaip Lietuvoje savo karjerą pradėjo pats Magicas Johnsonas  Magico prisiminimai (68)

Neįtikėtina, bet tai yra tiesa. Magicas Johnsonas , kuris kartu su Michaelu Jordanu iki šių...

Gyvai / Dakaro pragaras baigėsi: Juknevičius pagerino savo paties rekordą (245)

Šeštadienį baigiasi jubiliejinis keturiasdešimtasis Dakaro ralis . Sportininkai šalia Kordobos...

Kinija užsipuolė JAV sukėlus „didžiulę grėsmę“ (127)

Pekinas šeštadienį pranešė išsiuntęs karo laivą, kuris privertė pasitraukti JAV...

Gyvai / „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės: „Lietuvos rytas“ - „Lietkabelis“

„Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės: „Lietuvos rytas“ - „Lietkabelis“. Tiesiogiai iš...

Orai: ateina tikri šalčiai (50)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Džiovintų vaisių ir riešutų pakuotėje – nemalonus radinys (81)

„Nusiperki riešutukų supakuotų, palaikai kelias savaites spintelėje, vieną dieną išsitrauki...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo Trumpas atideda planus (88)

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...