Pranešama, kad „Manchester City“ jau informavo turnyro organizatorius apie tokį savo žingsnį, o „Chelsea“ tai padarys artimiausiu metu.

Apie alternatyvios Superlygos kūrimą sekmadienio vakarą paskelbė 12 galingų Europos futbolo klubų, tarp kurių yra ir 6 garsūs Anglijos klubai.

Priešiškų reakcijų būta visoje Europoje, tačiau būtent Anglijoje Superlygos idėja buvo sutikta ypač agresyviai. Antradienio vakarą maždaug 1000 „Chelsea“ fanų susibūrė prie „Stamford Bridge“ stadiono, kur jų palaikoma komanda žaidė „Premier“ lygos rungtynes su „Brighton“ futbolininkais.

Susibūrę sirgaliai protestavo prieš klubo įsitraukimą į Superlygos projektą – jų nuomone, ši noru uždirbti daugiau pinigų grįsta idėja prieštarauja pamatiniams futbolo žaidimo principams ir kelia grėsmę „Premier“ lygos prestižui ir apskritai pačiam ilgas tradicijas turinčio turnyro organizavimui.


Itin priešiškai į naujojo turnyro kūrimo faktą reagavo UEFA (Europos futbolo klubų sąjunga), kurios atstovas pareiškė, kad dar šią savaitę už borto gali būti išmesti net trys iš keturių šio sezono UEFA Čempionų lygos pusfinalio dalyvių.

Vargu ar tai yra sutapimas, kad tarp šių komandų yra ir iš naujosios lygos besitraukiantys „Manchester City“ ir Londono „Chelsea“ klubai.

UEFA taip pat įspėjo, kad naujojoje Superlygoje žaisiantiems futbolininkams užsitrenks durys į jų šalių rinktines, o pačios komandos negalės dalyvauti nacionaliniuose čempionatuose. Naujojo turnyro kūrimą sukritikavo ir kai kurių didžiųjų Europos valstybų vadovai.

BBC pažymi, kad „Manchester City“ ir „Chelsea“ nebuvo tarp Superlygos turnyro idėjos vystymo iniciatorių, abu klubai įtraukti tik projektui jau įsibėgėjus. Kol kas nėra aišku, kokius kontraktus pasirašė naujame turnyre norėję dalyvauti klubai ir kiek jiems gali kainuoti apsisprendimas visgi nedalyvauti Superlygoje.

Antradienio vakarą taip pat paskelbta, kad iš „Manchester United“ klubo vadovo pareigų po šio sezono trauksis finansininkas Edas Woodwardas. Oficialiai klubo vykdančiojo vicepirmininko pareigas ėjęs 49-erių E. Woodwardas taip pat aršiai kritikuotas dėl klubo sprendimo jungtis prie Superlygos.

Informuojama, kad Superlygos vadovybė šaukia skubų nuotolinį susirinkimą.

Primename, kad paskatinti JAV banko JP Morgan, Superlygą kurti ėmėsi „Milan“, Milano „Inter“, „Juventus“ (visi – Italija), Londono „Arsenal“, „Tottenham Hotspur“ ir „Chelsea“, „Liverpool“, „Manchester City“, „Manchester United“ (visi – Anglija), Madrido „Atletico“, „Barcelona“ ir Madrido „Real“ (visi – Ispanija)

Nuo projekto atsiribojo stipriausi Vokietijos ir Prancūzijos klubai, tokie kaip Miuncheno „Bayern“ ar „Paris Saint-Germain“.

Į Superlygą persikelti norintys klubai paliktų UEFA Čempionų lygą, tačiau tvirtina norintys ir toliau žaisti nacionaliniuose čempionatuose.

Superlygoje tikimasi surinkti 20 komandų ir pradėti sezoną rugpjūtį, tačiau klubams ėmus trauktis iš varžybų jų rengimo idėja greitai gali pakibti ant plauko.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (39)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės