Jau 3-ą varžybų minutę pirmą pavojingą ataką surezgė "Arsenal" futbolininkai - "FC Barcelona" gynėjai pražiopsojo Thierry Henry ir prancūzas laisvas smūgiavo į vartus. Ispanijos klubą išgelbėjo vartininkas Victoras Valdesas, nukreipęs kamuolį į užribį. Po atlikto kampinio smūgio dar kartą pavojingai smūgiavo T.Henry, tačiau V.Valdesas vėl sėkmingai saugojo vartus.

Įvykiai aikštėje pakrypo netikėta linkme 18-ą susitikimo minutę. Vieną prieš vartus iššokusį Samuelį Eto'o pargriovė "Arsenal" vartininkas Jensas Lehmannas, kuriam varžybų arbitro norvego Terje Hauge verdiktas buvo negailestingas - raudona kortelė už paskutinės vilties pražangą. 763 minutes įvarčio Čempionų lygoje nepraleidęs pagrindinis Vokietijos rinktinės vartininkas turėjo palikti aikštę, į jo vietą stojo Manuelis Almunia, o "Arsenal" futbolininkai liko dešimtyje. Rungtynės taip pat baigėsi į vartininką pakeistam Londono klubo saugui Robertui Piresui.

J.Lehmannas tapo pirmuoju futbolininku, kuriam čempionų lygos finale buvo parodyta raudona kortelė.

Tačiau Ispanijos komandos futbolininkai toliau rungtyniavo vangiai ir 37-ą minutę "Arsenal" kontratakos metu teisėjas paskyrė pražangą netoli "FC Barcelona" vartų. T.Henry atliko tikslų smūgį į baudos aikštę, kur kamuolį galva į vartus nukreipė Solas Campbellas. Rezultatas tapo 1:0 "Arsenal" naudai.

Pirmojo kėlinio pabaigoje po tikslaus Ronaldinho perdavimo pavojingai į Anglijos komandos vartus smūgiavo S.Eto'o, tačiau M.Almunia numušė kamuolį į virpstą.

Po pertraukos abi komandos keitėsi pavojingais išpuoliais, bet rezultatas liko nepakitęs iki antrojo kėlinio vidurio, kuomet prasidėjo liūtis. Pasipylęs lietus nuplovė "Arsenal" komandos tikslią gynybą ir 76-ą minutę vienas prieš vartininką iššokęs S.Eto'o išlygino rezultatą.

Ispanijos komandos pergalę lėmė po keitimų aikštėje pasirodžiusių žaidėjų kombinacija. 81-ą minutę po tikslaus ir gražaus Henriko Larssono perdavimo Julianas Belletti stipriu smūgiu "įgrūdo" kamuolį į M.Almunios vartus.

Likusį varžybų laiką katalonai neskubėdami kontroliavo kamuolį ir laukė lemiamo teisėjo švilpuko.

Permainingose varžybose "FC Barcelona" iškovojo dramatišką pergalę ir vėl tapo Čempionų lygos nugalėtoja po 14 metų pertraukos. Tąsyk 1992 metais finale Ispanijos futblininkai 1:0 nugalėjo Genujos "Sampdoria".

Be dviejų UEFA Čempionų lygos laimėtų turnyrų "Barcelona" tris kartus (1958, 1960 ir 1966 m.) iškovojo UEFA taurę bei net keturis katus (1979, 1982, 1989 ir 1997 m.) laimėjo jau neegzistuojantį Europos taurių laimėtojų taurės turnyrą.

Pirmą kartą prestižiškiausio Senojo žemyno futbolo turnyro finale žaidusiam "Arsenal" klubui tai buvo pirmas Europos taurių turnyrų finalas nuo 2000 metų, kai anglai UEFA taurės turnyro finale po 11 m baudinių serijos nusileido Stambulo "Galatasaray" (Turkija) ekipai.

Paskutinį kartą "Arsenal" komanda pergalę Europos taurių turnyruose šventė 1994 metais, kai laimėjo Taurių taurės turnyrą. Be to "Arsenal" ekipa 1970 metais iškovojo UEFA taurę.

Beje 2005/2006 metų sezone Ispanijos klubas iškovojo ir UEFA taurę, kai prieš savaitę "Sevilla" futbolininkai šio turnyro finale 4:0 (1:0) sutriuškino kitą Anglijos vienuolikę "Middlesbrough".