Kovo 27-ąją Lietuva svečiuose draugiškose rungtynėse jėgas išmėgins su Graikijos nacionaline komanda.

Belgrade penktadienį vakare pirmą progą pasižymėti jau 2-ą minutę susikūrė Eligijus Jankauskas, tačiau jo smūgis galva nebuvo stiprus.

Serbai pradėjo vystyti atakas kairuoju kraštu ir jų pastangos 17 minutę buvo vainikuotos įvarčiu – po Filipo Kostičiaus perdavimo taikliai kaire koja smūgiavo Dušanas Tadičius.

Po pelnyto serbų įvarčio Gvidas Gineitis pamėgino laimę tolimu smūgiu, bet kamuolys praskriejo aukščiau skersinio.

Grėsmingą momentą lietuviai sukūrė 30 minutę, surengę kontrataką kairiuoju kraštu, o Gytis Paulauskas atliko smūgį šalia serbų vartų. Aikštės šeimininkai atsakė savo išpuoliais, po vieno jų Marko Grujičius smūgiu sudrebino vartų virpstą.

Serbams 53 minutę pavyko padvigubinti savo persvarą – po D. Tadičiaus perdavimo iš krašto pasižymėjo Dušanas Vlahovičius.

67 minutę kamuolį į lietuvių vartus pasiuntė F. Kostičius, tačiau po VAR peržiūros buvo užfiksuota nuošalė.

Vanjai Milinkovičiui-Savičiui teko dukart gelbėti serbų vartus, kuomet 76 minutę smūgiavo Fedoras Černychas bei netrukus Arvydas Novikovas.

Per likusį laiką komandos nesurengė grėsmingų atakų ir susitikimas pasibaigė serbų pergale 2:0.

Rezultatas

Serbija 2 – 0 Lietuva

16' [1:0] Dušanas Tadičius

53' [2:0] Dušanas Vlahovičius

Rajko Mitičiaus stadionas, teisėjas – Lawrence’as Visseris (Belgija);

Įspėtas: 90+3 min. Vykintas Slivka (Lietuva);

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Džiugas Bartkus, Markas Beneta (86 min. Rolandas Baravykas), Kipras Kažukolovas, Edvinas Girdvainis, Justas Lasickas, Domantas Šimkus, Gvidas Gineitis (80 min. Daniel Romanovskij), Eligijus Jankauskas (62 min. Arvydas Novikovas), Fedoras Černychas, Paulius Golubickas (62 min. Vykintas Slivka), Gytis Paulauskas (80 min. Karolis Laukžemis).

Lietuvos sudėtis:

Serbijos sudėtis:

Serbai šiame rinktinių „lange“ sužais du atrankos mačus – po dvikovos su lietuviais Podgoricoje pirmadienį žais su Juodkalnijos komanda.

Serbijos rinktinės treneris šioms rungtynėms sukvietė ryškiausiais savo žvaigždes, kurių nemaža dalis prieš keletą mėnesių dar varžėsi pasaulio čempionate Katare.

Tarp jų – ir Londono „Fulham“ atakų lyderis Aleksandras Mitrovičius, ir Turino „Juventus“ duetas Filipas Kostičius su Dušanu Vlahovičiumi.

Iš kiekvienos grupės tiesiai į čempionatą pateks po dvi pirmas vietas užėmusias komandas, taip pat šeimininkė Vokietija, o likusios trys paaiškės po atkrintamųjų, kuriose komandos galės dalyvauti UEFA tautų lygos keliu.

Į atkritamąsias pateks po keturias geriausias A, B ir C divizionų komandas, kurios į čempionatą nepateks atrankos keliu. Jos susidurs savo diviziono akrintamosiose, iš kur į čempionatą iškops po vieną komandą.

Jei į čempionatą kažkuri iš keturių geriausių diviziono komandų pateks tiesiogiai, vieta atkrintamosiose atiteks žemiau bendrame diviziono reitinge esančiai komandai.