aA
Pirmąją kalendorinio pavasario dieną Panevėžio „Ekranas“ stojo į paskutinę kontrolinę dvikovą prieš kitą savaitę prasidedantį A lygos čempionatą. Ekraniečiai jėgas išmėgino su I lygos pirmenybėms besirengiančia Kazlų Rūdos „Šilo“ komanda ir ją įveikė 3:1 (2:0).
Panevėžio “Ekrano“ futbolininkai
© fkekranas.lt .

Panevėžio „Ekranas“ pasiruošimą A lygai baigė pergale


Panevėžio „Ekranas“ nuo rungtynių pradžios kur kas tiksliau žaidė ir kūrė pavojų varžovų aikštės pusėje. Varžovų gynybą ekraniečiai bandė draskyti reidais kraštuose ar aštriais perdavimais iš aikštės gilumos į laisvą plotą įkertantiems komandos draugams. Tuo tarpu svečiai sėkmingai gynėsi ir ypač grubių klaidų nedarė. Pirmojoje kėlinio pusėje puikaus šanso neišnaudojo Lukas Kochanauskas, kuris atsidūręs vienas prieš vartininką uždelsė ir pastarasis suspėjo likviduoti pavojų.

30-ąją minutę ryžtingai iki galo dėl kamuolio kovojo „Ekrano“ peržiūroje esantis brazilas Elivelto, iššokęs vienas prieš vartininką, kuris išbėgo už baudos aikštelės ribų, kamuolį permetė per jį ir vėliau galva iš arti kamuolį nukreipė į vartus – 1:0.
Besibaigiant kėliniui puolėjas L.Kochanauskas visgi ištaisė savo klaidą ir gerą progą pavertė antruoju komandos įvarčiu, iš arti pakartotiniu smūgiu kamuolį nukreipęs į vartus. Per pirmąją rungtynių dalį „Ekrano“ vartininkas Kornelijus Timofejevas darbo beveik neturėjo.

Antrajame kėlinyje suaktyvėjo svečių žaidimas. 55 min. „Šilo“ žaidėjai uždirbo baudos smūgį netoli „Ekrano“ baudos aikštelės ir prie kamuolio stojęs Andrius Urbšys tiksliai pažeme jį pasiuntė į vartus – 2:1.
Svečiai siekė pasinaudoti greitomis atakomis, tačiau sukurti pavojingus epizodus neleisdavo tikslumo trūkumas.
70 minutę „Ekranas“ savo persvarą įtvirtino trečiuoju įvarčiu: gavęs tikslų brazilo perdavimą po keitimo aikštėje pasirodęs Edvardas Tamulevičius kamuolį nukreipė į dešinį vartų kampą. Iki mačo pabaigos vaizdas aikštėje iš esmės nesikeitė: kamuolį dažniau kontroliavo ekraniečiai, kurie pelnytai iškovojo pergalę 3:1.

Mėlynai raudoniems tai buvo aštuntasis draugiškas mačas besiruošiant naujam futbolo sezonui.

Praėjusiame sezone Kazlų Rūdos „Šilas“ I lygoje užėmė 4 vietą, o šiose rungtynėse varžovų gretose rungtyniavo neblogai šalyje žinomi futbolininkai: anksčiau „Ekranui“ du sezonus atstovavęs Mantas Samusiovas, Andrius Urbšys, Tadas Papečkys.

Kazlų Rūdos komandai tai buvo trečiosios draugiškos rungtynės šiemet ir tai buvo trečioji nesėkmė (anksčiau 2:3 pralaimėta „Trakams“ ir 0:3 – „Lietavai“).

Sausio viduryje „Ekranas“ jėgas išmėgino su „Daugavpils“ ir pergalę 3:0 iškovojo namuose rungtyniavęs Panevėžio klubas. Antroje kovoje „Ekrano“ ekipa 10:1 sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“, vėliau 1:2 nusileido „Trakų“ futbolininkams bei vienodais rezultatais 2:0 įveikė „Klaipėdos Granitą“ ir „Daugavpils“ futbolininkus. Po šių pergalių sekė dvi nesėkmės, vienodais rezultatais 0:1 nusileista Estijos čempionams Talino „Levadia“ ekipai ir Gargždų „Bangos“ komandai.

Sezoną ekraniečiai pradės kovo 9-ąją rungtynėmis Panevėžyje su Pakruojo „Kruoja“.

„Ekrano“ sudėtis: K.Timofejevas, Sig.Urbys, A.Meškinis, E.Girdvainis, R.Pilotas, D.Petrauskas, D.Norvilas, Elivelto, T.Dapkus, T.Salamanavičius, L.Kochanauskas. Antrajame kėlinyje rungtyniavo E.Baranauskas, M.Dūda, A.Šušnjar, S.Urbys, Dž.Petrauskas, R.Stanulevičius, G.Vasiliauskas, E.Tamulevičius, D.Donėla, J.Skinderis

Įvarčiai: Elivelto 30, L.Kochanauskas 44, E.Tamulevičius 70; A.Urbšys 55.

Valdas Dambrauskas: visada norisi dar geresnio žaidimo

Po pergalės 3:1 prieš Kazlų Rūdos „Šilą“, FKE vyriausiasis treneris Valdas Dambrauskas mintimis pasidalino apie šias rungtynes ir apibendrino visą pasiruošimą naujajam A lygos sezonui.

– Ką atskleidė paskutinės draugiškos rungtynės prieš artėjantį A lygos sezoną?, - fkekranas.lt paklausė stratego V. Dambrausko.

– Kiekvienos rungtynės kažką atskleidžia. Manau, pirmasis kėlinys buvo tikrai neblogai sužaistas, ypač atakuojant. Išvydau tai, ką taktiškai dirbome per treniruotes.

Viskam reikia laiko. Susižaidimas ir supratimas iš vieno žodžio ateis sezono metu, kai tie patys žaidėjai kartu bus sužaidę 8-10 rungtynių. Manau, kad einame teisinga linkme.

– Ar galima tvirtinti, kad komanda jau pasiruošusi A lygos sezonui?

– Žinote, kaip treneriui, visada norisi dar geresnio žaidimo. Garantuoju, kad nei vienas treneris nepasakytų, kad 100 procentų yra patenkintas treniruojamos komandos žaidimu. Visada kažko trūksta, norisi daugiau. Yra kaip yra, reikės išeiti ir žaisti, o ar pasiruošę ar ne, atskleis rezultatai.

- Liko savaitė iki A lygos starto, ar per ją kažką specialiai sieksite pagerinti? Pavyzdžiui, gal sutelksite dėmesį taktikai, standartinėms situacijoms?

- Kiekvieną savaitę turėjome tam tikras kryptis, kuriomis dirbome. Nebuvo nei vienos treniruotės, į kurią atėję galvojame, ką čia dabar veiksime. Visą laiką buvo planas: tiek viso pasirengimo, tiek kiekvienos savaitės atskirai, taip ir ruošėmės.

Paskutinę savaitę liko atskirų elementų „šlifavimas“, susižaidimas, maksimalios fizinės formos siekimas. Manau, būsime pasiruošę sekmadieniui. Neramina tik tas, kad iš mūsų komandos keturi žaidėjai išvyks į jaunimo iki 21 metų rinktinę draugiškam mačui ir į Panevėžį grįš tik ketvirtadienį. Duok dieve, kad nepatirtų traumų.

– Sužaistos aštuonios draugiškos rungtynės, kuriose demonstruotas geriausias žaidimas, kuris mačas paliko geriausią įspūdį?

– Reikėtų imti atskirus epizodus ir atskirus rungtynių momentus, nes kiekvienose rungtynėse akcentavome skirtingus dalykus. Jeigu kalbame apie spaudimą, geros rungtynės išvykoje buvo su Daugpilio ekipa. Su „Levadia“ buvo geras mačas ta prasme, kad mes greitai pereidavome į ataką bei demonstravome gerą pozicinį žaidimą.

Šiose rungtynėse su „Šilu“ pirmame kėlinyje buvo labai gerų momentų, kurių nebuvo ankstesnėse rungtynėse. Konkretaus susitikimo nesinori išskirti.

Norisi pasidžiaugti naujokais, kurie sparčiai progresuoja ir gerai įsilieja į komandą: puolėju Luku Kochanausku, Tomu Dapkumi, brazilu Elivelto. Tie patys žaidėjai, kurie pernai buvo dublerių komandoje – Sigitas ir Simonas Urbiai, Aivaras Meškinis – artėja prie to lygio, kai jie galės žaisti gerose komandose.

– Kaip vertinate patį pasiruošimą, panašu, didelių problemų neiškilo, galime jį vadinti sklandžiu?

– Tikriausiai su dievo pagalba, viso pasiruošimo metu oras buvo fantastiškas. Nebuvo didelių problemų, kad kažkur mums nepavyko šiemet išvykti į treniruočių stovyklą užsienyje. Oras čia buvo toks, kad mes galėjome kiekvienoje treniruotėje ruoštis visa jėga realiomis sąlygomis. Visas mūsų pasiruošimas buvo būtent toks: ruošiamės ant dirbtinės dangos, kur ir pradėsime sezoną bei ant jos žaisime gerą mėnesį ir ilgiau. Oras toks, koks mus lydės greičiausiai dar gerą mėnesį iki balandžio antros pusės.

Neturėsime jokių problemų dėl skirtingų oro sąlygų ar skirtingų aikščių dangų. Aišku, nesame išlepinti šiais metais, bet džiaugiamės tuo, ką turime ir, manau, viskas buvo tvarkoje.

Tomas Salamanavičius: pirmame kėlinyje žaidėme tikrai neblogai

Panevėžio „Ekrano“ saugas Tomas Salamanavičius po paskutinių kontrolinių rungtynių su Kazlų Rūdos ekipa prieš A lygos startą teigė, kad mėlynai raudonų komanda per pasiruošimo ciklą laiko veltui nešvaistė, produktyviai jį išnaudojo ir sėkmingai pasirengė A lygai.

– Tavo manymu, pavykusios šios rungtynės su „Šilu“?

– Iš dalies pavykusios rungtynės, nes laimėjome. Šiaip nelengva atsakyti, pirmą kėlinį atrodėme tikrai gerai. Antrą nelengva įvertinti.

– Kokios buvo brandžiausios, geriausios rungtynės per visą pasiruošimo ciklą kiek tau teko pačiam žaisti?

– Manau, prieš Talino „Levadia“. Tikrai gerai žaidėme.

– Ar jau komanda pasiruošusi A lygai?

– Žinoma.

– Ko komandai dar trūksta iki puikaus žaidimo, ką reikėtų pagerinti per paskutinę savaitę iki A lygos starto?

– Matyt, komandinį žaidimą, tą geriau žino ekipos treneriai. Jie bandys viską sudėlioti į vietas.

Kornelijus Timofejevas: bandysime siekti aukštumų

Paskutiniame mače su Kazlų Rūdos „Šilu“ daug darbo neturėjęs vartininkas Kornelijus Timofejevas teigė, kad ekraniečiai yra pasiruošę A lygos startui, tą įrodo ir neblogai sužaistas mačas su I lygos ekipa.

– Matai komandos žaidimą kaip ant delno, ar komanda jau yra pasiruošusi A lygai?

– Manau, esame pasiruošę A lygai.

– Kuris susitikimas iš sužaistų kontroliniuose testuose buvo geriausias?

– Reikia pagalvoti. Greičiausiai rungtynės su Talino „Levadia“.

– Kaip vertini šį paskutinį mačą su Kazlų Rūdos „Šilu“?

– Antrame kėlinyje šiek tiek atsipalaidavome, pirmame kėlinyje demonstravome gerą žaidimą. Šiose rungtynėse turėjome įvykdyti tai, ką treneris reikalavo: spausti varžovus, neduoti jiems laisvės, kontroliuoti kamuolį.

– Kokį įspūdį paliko „Šilas“?

– Manau, jie turėtų pretenduoti į I lygos lyderių pozicijas.

– O „Ekranas“?

– Bandysime siekti A lygos aukštumų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Panevėžio“ klube – saugas iš Senegalo

Jau šeštadienio namų rungtynėse su Klaipėdos „Atlantu“ žiūrovai „Panevėžio“ sudėtyje...

Intriguojantį A lygos savaitgalį vainikuos Lietuvos futbolo grandų mūšis (4)

Lietuvos futbolo A lygos sirgalių šeštadienį bei sekmadienį laukia trys itin įdomios turnyro...

Mažojo futbolo pasaulio čempionato aštuntfinalyje Lietuvos laukia Anglijos rinktinė

Penktadienį dieną paaiškėjo su kuo Lietuvai, kuri pirmą kartą istorijoje pateko į mažojo...

„Barcelonos“ ir „Real“ dvikova oficialiai nukelta

Dėl protestų Barselonoje kilę neramumai verčia reaguoti ir Ispanijos futbolo federaciją. Ji...

Lietuvos futbolo federacijai – 10 tūkst. eurų bauda už sirgaliaus išbėgimą į aikštę (26)

Lietuvos futbolo federacijai skirta 10 tūkst. eurų bauda už sirgaliaus išbėgimą į aikštę...

Top naujienos

Paliktos nuotakos byla atsidūrė teisme: tikruosius jaunikio motyvus išdavė draugui rašytos žinutės

Nauja meile patikėjusiai, išsiskyrusiai ir vaiką auginusiai merginai teko skaudžiai nusivilti. Jai...

Sankt Peterburgo gyventojai apie valdžios priimtą sprendimą: sveiki atvykę į pragarą (19)

Istoriniame Sankt Peterburgo centre esančioje Rubinšteino gatvėje gyvenanti Marina Pogolša rodo į...

Gaujų šaudynėmis ir laukinio kapitalizmo prabanga garsėjusi Kauno legenda sulaukė liūdnos pabaigos (116)

Laukinio kapitalizmo metais prabanga garsėjęs, Kaune, Jonavos gatvėje veikęs šešėlinio pasaulio...

Rusijos picų karalius užkariauja pasaulį: konkurentus lenkia dėl slapto ingrediento, kuris net nevalgomas (208)

Jei jau įsigudrini užsidirbti pristatydamas karštas picas Arktyje, kur sūrio blokai atkeliauja ant...

Virginijaus Sinkevičiaus šeimoje vyrauja džiugios nuotaikos – gimė dukrelė (10)

Būsimasis eurokomisaras Virginijus Sinkevičius šeštadienio rytą pranešė itin džiugią...

Mirtiną ligą įveikusi Kotryna prabilo apie išgyventą kančią: apie tai viešai kalbėti išdrįsta retas lietuvis (14)

Šiandien Amsterdame gyvenanti Kotryna Uogintaitė veda grupines treniruotes. Sunku patikėti, tačiau...

Pokyčiai: „Valstiečių“ reitingas per mėnesį smuko daugiau kaip 3 punktais (125)

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) partijų reitingų lentelėje spalį...

Ginekologė – apie Sinickio pasirinkimą pasidaryti vazektomiją: žmonai jis padarė paslaugą (667)

Daugiau vaikų su žmona nebeplanuojantis Tomas Sinickis garsiai pareiškė, kad jam yra atlikta...

Nausėda toliau tvirtina pozicijas politikų reitingo viršuje kam reikėtų sunerimti? (91)

Populiariausių politikų reitinge spalio mėnesį turimas pozicijas dar labiau sustiprino prezidentas...

Sabonio dienos Indianoje gali būti suskaičiuotos: „Pacers“ aktyviai ieško lietuviui naujo klubo (81)

Dvejus metus Indianos „Pacers“ klube praleidęs Domantas Sabonis jau artimiausiomis dienomis...