aA
Edvino Eimonto pasitraukimas iš Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento pareigų didžiajai daliai Lietuvos futbolo bendruomenės buvo it perkūnas iš giedro dangaus. Niekada nebuvęs futbolininku kėdainiškis sulaukė mažiausiai kritikos iš visų nuo sovietmečio LFF vadovavusių funkcionierių.
Edvinas Eimontas.
Edvinas Eimontas.
© Organizatorių archyvas

Tiesą sakant, jis ir federacijos vadovu išbuvo nedaug – tik apie 15 mėnesių. Ir per tą laiką spėjo susidaryti futbolo reformatoriaus įvaizdį.

E. Eimonto iniciatyva gero valdymo praktikai LFF įdiegti buvo suburta darbo grupė, kuri ėmėsi rengti LFF sistemos reformą, demokratizuoti jos valdymą, didesnę įtaką skiriant profesionaliems ir mėgėjiškiems futbolo klubams.

Darbo grupei vadovavo visuomenininkas Gintautas Babravičius, joje dirbo buvęs Lietuvos rinktinės kapitonas Tomas Danilevičius, A lygos prezidentas Deividas Šemberas, Utenos „Utenio“ klubo direktorius Artūras Gimžauskas, teisininkas Laimonas Markauskas ir kiti.

Ketvirtadienį grupė savo siūlymus pateikė LFF Vykdomajam komitetui. Tačiau LFF VK taip pat gavo 41-erių metų gimtadienį šventusio E. Eimonto atsistatydinimo raštą.

Anot LFF interneto svetainės lff.lt, Edvinas Eimontas motyvavo savo sprendimą asmeninėmis aplinkybėmis.

Beje, trečiadienį atsistatydinimo pareiškimus parašė A lygos vadovai: prezidentas D. Šemberas ir direktorius Karolis Kalvaitis. Direktoriaus pareiškimą A lygos klubai patenkino, D. Šemberui neleido palikti posto.

„Aš tikrai netikiu, kad E. Eimontą atsistatydinti privertė asmeninės priežastys. Iš tiesų aš norėčiau sužinoti tikrąsias aplinkybes, bet dabar aš to nežinau. Todėl man sunku kol kas tai komentuoti. Manau, kad per artimiausią parą pavyks sužinoti informaciją ir protingiau į visą tai sureaguoti. Dabar komunikacijos prasme – viskas labai gražu, bet... Kaip jau ir sakiau – norėtųsi sužinoti ne komunikuojamas, o tikrąsias priežastis“, - apie LFF prezidento atsistatydinimą kalbėjo A. Gimžauskas.

„Mėginau sužinoti tikrąsias priežastis, bet nepavyko. Gal čia ta konferencija, kuri vyks gegužę, tam turėjo įtakos? Nežinau. Dar prieš 10 dienų jis kalbėjo apie tą Gerojo valdymo darbo grupės projektą, kad vykdys jį. O jis ne visiems yra naudingas“, - nenorėjo oficialiąja versija patikėti ir buvęs Lietuvos rinktinės treneris Algimantas Liubinskas.

Jam E. Eimonto sprendimas buvo netikėtumas. A. Liubinskas sako nemanęs, kad viskas gali šitaip pasisukti.

„Kai aš toje virtuvėje nedalyvauju, tai nemačiau pretekstų, net pamąstymų neturėjau, kad gali taip įvykti. Dar kai neseniai buvau posėdyje dėl jaunių trenerių, man neatrodė, kad gali įvykti kas nors panašaus“, - kalbėjo ne vienerius metus Lietuvos rinktinę treniravęs, o dabar vadovaujantis I lygos Vilniaus „Vyčio“ komandai treneris.

Vienas aktyviausiųjų Lietuvos rinktinės fanų grupės „Vyčio tribūna“ koordinatorių, vaikų treneris Steponas Nacius teigė, kad dar prieš dvi dienas su E. Eimontu kalbėjo apie ateitį.

„Man tai buvo visiškai netikėta. Dar užvakar su prezidentu buvau susitikęs ir diskutavau apie fanų reikalus, apie jaunųjų futbolininkų tobulėjimą. Nieko panašaus į kalbas apie atsistatydinimą iš jo negirdėjai“, - kalbėjo jis.

O A. Gimžauskas prisipažino nujautęs, kad gali nutikti kažkas panašaus.

„Tai nebuvo labai didelis netikėtumas. Nuojauta, kad kažkas panašaus gali įvykti, buvo jau prieš porą dienų“, - apie LFF prezidento atsistatydinimą kalbėjo „Utenio“ klubo vadovas.

Kartu su D. Šemberu bendradarbiaujantis ne viename projekte, A. Gimžauskas trečiadienio ir ketvirtadienio atsistatydinimų nesiejo.

„Aš nemanau, kad Deividas ir Edvinas taip susitarė. Be jie abu – šiuolaikiški žmonės. Gal dėl to ir priėmė panašius sprendimus? Bet aš sakiau per klubų asociacijos susirinkimą: iš gerų įmonių ir gerų struktūrų vadovai taip neišeina. Tai irgi yra savotiškas situacijos įvertinimas“, - kalbėjo Utenos klubo direktorius.

Nė vienas iš pašnekovų E. Eimonto pasitraukimo nevertino teigiamai.

„Gal ir yra ką tas E. Eimonto atsistatydinimas nudžiugino. Bet ne tuos, kurie nori pokyčių“, - kalbėjo A. Gimžauskas.

„Vertinu tai labai labai blogai. Dėl to, kad jis buvo modernus, gebantis aplink save kurti komandą, tai komandai formuoti užduotis ir vesti mūsų futbolą į priekį“, - antrino S. Nacius.

Net ir diplomatiškai bandęs kalbėti Sekmadienio futbolo lygos prezidentas Paulius Mažinskas LFF vadovo pasitraukime nieko teigiamo neįžvelgė.

„Nuo platesnių komentarų susilaikysiu, bet tokie staigūs ir kardinalūs sprendimai įneša sumaišties. O tai bet kokiu atveju nėra pozityvu.“

Anot A. Liubinsko, E. Eimontui išlikti LFF vadovu sutrukdė per didelis demokratiškumas.

„Jo mėgstamas žodis buvo evoliucija. Bet mūsų visuomenė prie evoliucijos nepribrendo. Čia reikalinga arba revoliucija, arba tu nieko nepasieksi. Čia tas pats, kaip vilkų bandai vadovauti skirtum aviną. Vilkai aviną tiesiog sudraskys. Žiūrint iš demokratijos principo pusės, aišku – viskas turi vystytis evoliuciškai. Bet realybėje tai neveikia. Pertvarkymus tu gali daryti tada, kai turi savo komandą. O norint, kad komanda būtų sava, reikia iš karto keisti aplinką, vos tapus vadovu. Mūsų visuomenė jau tokia, kad reikia ryžtingesnių veiksmų. E. Eimontas LFF nerado bendros kalbos, nes neturėjo pasekėjų“, - tiesiai šviesiai rėžė buvęs Lietuvos rinktinės strategas.

Rinktinės fanų koordinatorius pritarė treneriui. Anot S. Naciaus, draugų futbolo vadovų tarpe E. Eimontas neturėjo, priešų – pakankamai. Juk nenorinčių keistis LFF Vykdomajame komitete tebėra gausu.

„Manau, E. Eimontui labiausiai pritrūko politinės patirties. LFF viduje turi būti politikas, mokėti burti sau palankių žmonių koalicijas. Dar prisiminkime, kad kai kurių apskričių futbolo veikėjai neatitinka laikmečio. Jų pažiūros yra gerokai pasenusios, jie dar gyvena kokių 1975 metų ritmu. Manau, kad Edvinas pamatė, jog to senojo mąstymo įveikti nesugeba ir jis garbingai pasitraukė, nes nenorėjo vykdyti kažkieno užsakymų.

Manau, kad visko esmė buvo bandymas restruktūrizuoti federaciją, prieš kurį sukilo labai daug oponentų, o E. Eimontas pamatė, kad jis nebeturi kariaunos, su kuria galėtų prieš juos kariauti – bendražygių ir bendraminčių“, - kalbėjo futbolo fanas.

Tačiau S. Nacius nepraranda šviesios ateities vilčių. Jis tikisi, kad E. Eimonto įpėdinis tęs reformas federacijoje.

„Nepakeičiamų nėra. Dabar reikia laukti sprendimo, kas E. Eimontą pakeis. Jei tai bus kažkas iš praeities, tai bus labai blogas žingsnis. Bet jeigu jis sugebės mobilizuoti tą kartą, kuri nori pokyčių, gal būt bus ir gerai. Reikia, kad federacijos vadovu būtų mąstantis žmogus. Ir mąstantis toliau negu jo paties kišenė.“

A. Liubinsko nuomonė – pesimistiškesnė. Jis mano, kad E. Eimonto atsistatydinimas yra prieš jį LFF vadovavusio J. Kvedaro aplinkos pergalė. Treneris įvardijo ir vieną Vykdomojo komiteto narių Stasį Stankų, laikomą pilkuoju Lietuvos futbolo kardinolu.

„Jeigu federacija yra tas organas, kuris tik daro gerus darbus, tai kodėl taip žmonės kapojasi dėl postų joje? Stasy Stankau, padarei gerus darbus ir eik, leisk kitiems juos daryti. Aš kažkada buvau rinktinės treneriu, bet mano laikas praėjo ir aš niekur nesiveržiu. Treniruoju sau pirmos lygos „Vytį“. Užleidau vietą jauniems. Bet yra žmonių, kurie turi labai daug interesų ir dėl vietos LFF vadovybėje kaunasi. Matyt tenai yra kažkoks lovys...“

www.sportas.info
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Įmušk, kiek gali – įmušime, kiek norime: per Italiją vilnija šiame amžiuje neregėta puolimo banga (1)

Aukščiausios klasės gynėjais ir atsargiu žaidimu praėjusiame amžiuje garsėjusiame Italijos...

Įspūdingas prancūzo įvartis galva lėmė „Chelsea“ pergalę prieš „Premier“ lygos autsaiderius

Vienintelėse anglų „Premier“ lygos 36-o turo rungtynėse antradienį Londono „Chelsea“ namie...

„Kauno Žalgiris“ užtikrintai žengė į LFF taurės ketvirtfinalį (2)

„Kauno Žalgirio“ futbolininkai sėkmingai pradėjo kovą dėl LFF taurės ir užtikrintai žengė...

„Arsenal“ sieks per penkmetį pirmą kartą įveikti „Liverpool“ klubą (3)

Ar „Liverpool“ futbolininkai surinks daugiau nei 100 taškų per sezoną ir pagerins Anglijos...

Courtois praleido įvartį tarp kojų, bet „Real“ nuo titulo beskiria du taškai (1)

Pirmadienio vakarą finišavo Ispanijos „La Liga“ 36-asis turas. Paskutinėse jo rungtynėse jau...

Top naujienos

VMI paviešino deklaracijas: Karbauskio ir Landsbergio šeimų turtai augo milijonais papildyta 12.00 (234)

Valstybinė mokesčių inspekcija paviešino gyventojų pateiktas pajamų ir turto deklaracijas už...

Po koronaviruso sprogimo Kaune – Verygos perspėjimas: reikia būti pasirengus grįžti prie tam tikrų priemonių (17)

Kauno įmonėje nustačius 18 koronaviruso susirgimo atvejų, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus...

200 didžiausių turto deklaracijų: trejetuke – Karbauskis, Dambrauskas ir Landsbergienė (22)

Valstybinė mokesčių inspekcija ( VMI ) trečiadienį paskelbė 48 tūkst. gyventojų (šeimos)...

Naujausios žinios iš Kauno: užsieniečiai greičiausiai jau į Lietuvą atvyko susirgę papildyta 12:13 val. (84)

Koronavirusas Kauno transporto įmonėje nustatytas 18 darbuotojų. Specialistai laikosi prielaidos,...

Naujausiuose reitingų sąrašuose – smūgis Nausėdai ir Gabrieliui Landsbergiui (312)

Koronaviruso krizė pakeitė ir visuomenės veikėjų vertinimo reitingą – gyventojų palankumas...

Praėjusią parą patvirtinti septyni nauji koronaviruso atvejai, penki – įvežtiniai papildyta (119)

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtintai septyni nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius...

Teisėsauga lobistų korupcijos byloje pareiškė įtarimus septintam asmeniui

Teisėsauga korupcijos byloje, kurioje buvo laikinai sulaikyti Lietuvos verslo konfederacijos...

Oficialu: „Žalgirio“ priekinę liniją stiprina Rubitas (10)

Artėjančiam sezonui besiruošiantis Kauno „Žalgiris“ sustiprino priekinę liniją. Komandos...

Nausėdos šeimos turtą sudaro nekilnojamasis turtas, turi beveik 100 tūkst. eurų skolos (25)

Didžiąją dalį prezidento Gitano Nausėdos ir jo žmonos Dianos Nausėdienės turto pernai sudarė...

Infektologė kreipiasi į visuomenę: prieš galimą antrąją COVID-19 bangą privalote pasiskiepyti nuo gripo (23)

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos vadovė profesorė Auksė...

|Maža didelių žinių kaina