Pirmosiose rungtynėse Dambrausko auklėtinius namuose rezultatu 2:0 įveikę švedai atsiliko po dešimtą susitikimo minutę Bulgarijos rinktinės gynėjo Antono Nedialkovo pelnyto įvarčio, tačiau likus trims minutėms iki pagrindinio pirmo kėlinio laiko pabaigos rezultatą išlygino Veljko Birmančevičius.

23-ejų metų serbas įvartį į „Ludogorec“ vartus mušė ir pirmoje tarpusavio dvikovoje – tuomet tikslus jo smūgis 83-ią minutę įtvirtino Švedijos čempionų pranašumą. Tiksliais smūgiais Birmančevičius pasižymėjo ir ankstesnių Čempionų lygos atrankos etapų rungtynėse su Glazgo „Rangers“ bei Helsinkio HJK.

Serbo įvartis galiausiai tapo lemtingu. Šeimininkams antrąjį įvartį pelnė 60-ą minutę vienuolikos metrų baudinį realizavęs Kipro rinktinės puolėjas Pierosas Sotiriou, tačiau iki rungtynių pabaigos varžovų vartus spaudę bulgarai nerado būtų išlyginti bendrą serijos rezultatą.

Dar vienas tikslus smūgis komandas būtų pasiuntęs į pratęsimą – nuo šio sezono visuose UEFA klubiniuose turnyruose nebegalioja išvykoje pelnyto įvarčio taisyklė. Pažymėtina, jog Razgrado klubas visus tris įvarčius šiame atrankos etape praleido po „Malmo FF“ realizuotų standartinių padėčių.

Pralaimėjimas neužbaigė „Ludogorec“ pasirodymo tarptautiniuose turnyruose, tačiau nubloškė bulgarus į žemesnį jų lygmenį. Praeityje du kartus (2014-15 ir 2016-17) Čempionų lygos grupių etapą pasiekęs klubas po šios nesėkmės žengs į vieną iš Europos lygos grupių, kurių burtai bus ištraukti šį penktadienį.

44-erių metų Dambrauskas taktinę dvikovą šioje serijoje pralaimėjo „Malmo FF“ vadovaujančiam ilgamečiam Danijos rinktinės puolėjui Jonui Dahliui Tomassonui. 52 įvarčius šalies rinktinei pelnęs danas Malmės miesto ekipai vadovauja nuo 2020-ųjų.

Švedijos čempionų klubui lietuvis Čempionų lygos atrankoje nusileido ir 2015-ais metais, dar vadovaudamas Vilniaus „Žalgiriui“. Vilniečius pranokę „Malmo FF“ tais metais taip pat pasiekė grupių etapą, į kurį po šešerių metų pertraukos švedai grįžta tik šiame sezone.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)