2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pirmą kartą aukso medalius iškovoję Brazilijos futbolininkai artėja prie antrojo triumfo. Tokijo olimpinėse žaidynėse brazilai D grupėje įveikė Vokietijos ir Saudo Arabijos futbolininkus bei lygiosiomis sužaidė su Dramblio Kaulo Kranto rinktine, o ketvirtfinalyje 1:0 (1:0) palaužė Egiptą.

Šiose rungtynėse vienintelį įvartį 37 min. pelnė Berlyno „Hertha“ ekipos žaidėjas Matheus Cunha, o rezultatyvų perdavimą atliko Liverpulio „Everton“ klube rungtyniaujantis Richarlisonas. Pusfinalyje Brazilijos olimpinės rinktinės laukia akistata su Meksikos komanda.

Meksikiečiai olimpinio futbolo turnyro ketvirtfinalyje net 6:3 (4:1) nugalėjo Pietų Korėjos futbolininkus. Nugalėtojams po du įvarčius pelnė Henry Martinas ir Sebastianas Cordova, po vieną pridėjo Luisas Romo ir Eduardo Aguirre. Pietų Korėjos rinktinėje dviem įvarčiais pasižymėjo Lee Dong-gyeongas, vieną įmušė „Bordeaux“ klube rungtyniaujantis Hwangas Ui-jo.

Kitame ketvirtfinalio susitikime Ispanijos olimpinė rinktinė po pratęsimo 5:2 (1:1) palaužė Dramblio Kaulo Kranto rinktinę. Pirmą teisėjo pridėto laiko minutę DKK rinktinės žaidėjas Maxas Gradelis tiksliu smūgiu išvedė savo rinktinę į priekį 2:1, tačiau Ispaniją nuo nesėkmės išgelbėjo po minutės aikštėje pasirodęs puolėjas Rafa Miras. „Wolverhampton Wanderers“ klube rungtyniaujantis 24 metų futbolininkas pirmuoju prisilietimu prie kamuolio rezultatą išlygino, o pratęsimo įmušė dar du įvarčius. Ispanijos rinktinės gretose taip pat pasižymėjo Dani Olmo ir Mikelis Oyarzabalis. DKK komandai pirmą įvartį pelnė „Manchester United“ ekipai priklausantis Ericas Bailly.

Po 21 metų pertraukos į olimpinių žaidynių futbolo turnyro pusfinalį patekusi Ispanijos rinktinė dėl vietos finale kausis su Japonija. Žaidynių šeimininkai ketvirtfinalyje po baudinių serijos 4:2 įveikė Naujosios Zelandijos rinktinę. Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi be įvarčių.

Paskutinį kartą olimpinio futbolo turnyro pusfinalyje japonai žaidė 1968 m.

Tokijo olimpinių žaidynių vyrų futbolo turnyro pusfinaliai bus žaidžiami rugpjūčio 3 d. Rungtynės dėl bronzos medalių įvyks rugpjūčio 6 d., o finalinė akistata – rugpjūčio 7-ąją.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)