Idėjos sumanytojai – Vilniaus verslininkai Darius Laucevičius ir Vaidotas Veščiūnas. Jie jau yra subūrę trenerių ir žaidėjų branduolį, pasitvirtinę šio ir kito sezono ambicingus tikslus bei neslepia, kad ilgalaikėje perspektyvoje norėtų „Panerį“ sugrąžinti į A lygą.

„Mūsų vizijoje – finansiškai stiprus ir stabilus klubas, tad artimiausias tikslas yra sklandžiai debiutuoti II lygos pirmenybėse. Galime pasidžiaugti, kad pavyko gauti II lygos licenciją, o mūsų šias ambicijas palankiai įvertino ne tik Lietuvos futbolo federacija, bet ir gausus būrys žinomų trenerių ir žaidėjų. Šiemet mūsų tikslas yra laimėti II lygą ir patekti į Pirmąją. Ilgalaikė klubo vizija – žaidimas A lygoje“, – teigė naujasis „Panerio“ prezidentas Darius Laucevičius.

D. Laucevičiaus teigimu, vilniečiai jau šiais metais planuoja steigti vaikų futbolo akademiją ir sieks į ją pritraukti geriausius specialistus. „Savo akademijoje norėtume turėti ilgalaikę vaikų ugdymo programą“, – pažymėjo „Panerio“ prezidentas.

Atgimęs klubas vėl turės ryškių figūrų – komandą treniruoti sutiko garsūs buvę futbolininkai Gražvydas Mikulėnas ir Egidijus Juška, prieš daugiau nei du dešimtmečius pats vilkėjęs „Panerio“ marškinėlius.

„Džiaugiamės, kad mūsų trenerių ir klubo savininkų vizijos sutampa. Norėtume, kad „Panerys“ vėl taptų svarbiu Vilniaus futbolo bendruomenės klubu, kuriame galimybę pasireikšti turėtų tiek patyrę, tiek jauni futbolininkai ar tie, kuriems dėl vienokių ar kitokių priežasčių nepavyko aukštesnėse lygose. Šiemet sieksime laimėti II lygą, o ilgalaikis tikslas – A lygos pirmenybės“, – teigė vyriausiasis komandos treneris G. Mikulėnas, kuris praeityje atstovavo ne tik Vilniaus „Žalgiriui“, bet ir tokiems žinomiems Europos klubams kaip Zagrebo „Dinamo“, Varšuvos „Polonia“ ar Atėnų „Akratitos“.

Aikštėje taip pat netruks žinomų veidų: sostinės komandoje žais vieno gražiausio visų laikų Lietuvos rinktinės įvarčio – žirklėmis į škotų vartus – autorius Darius Miceika, ilgametis Vilniaus „Žalgirio“ ir „Riterių“ saugas Vaidas Šilėnas bei dar keli aukštesnių šalies lygų patirties turintys žaidėjai.

Artimiausios atgimusio „Panerio“ kontrolinės rungtynės laukia trečiadienį su Vilniaus „Žalgirio“ dublerių komanda.

„Panerys“ – garsus vardas Lietuvos futbolo istorijoje. Klubo garbę praeityje yra gynęs visas būrys Lietuvos futbolo legendų. Klubas savo atstovą turėjo ir per pačias pirmąsias nepriklausomos Lietuvos rinktinės oficialias rungtynes 1992 m. su Šiaurės Airija (2:2). Tuo metu nacionalinės komandos žaidimą cementavo „Paneriui“ atstovavęs Stasys Danisevičius. Be šio klubo simbolio sostinės komandos metraščiuose galima surasti tokias pavardes kaip Vaclovas Jurkus, Stasys Baranauskas, Tomas Ražanauskas, Igoris Morinas, Romas Mažeikis, Tomas Ramelis, Valdas Trakys ar Deimantas Bička, komandą treniravo Algimantas Liubinskas ir Saulius Širmelis.

1975 m. savo istoriją pradėjęs klubas pirmaisiais nepriklausomybės metais buvo vienas stipriausių šalyje ir 1992-aisiais iškovojo Lietuvos čempionato sidabrą, o po metų pasipuošė bronza. 1995-aisiais jis tapo pirmuoju Lietuvos klubu, žaidusiu tuometiniame UEFA Intertoto taurės turnyre ir į Vilnių buvo atvežęs garsų Vokietijos klubą Frankfurto „Eintracht“. Iš viso stipriausiame šalies futbolo divizione „Panerys“ praleido devynis sezonus, bet 1998-ųjų rugsėjį susidūrė su finansiniais sunkumais ir buvo išformuotas.

Pirmasis bandymas atgaivinti garsų Vilniaus futbolo vardą buvo prieš penkerius metus, kai garsūs futbolininkai Robertas Tautkus, Igoris Pankratjevas ir S. Danisevičius atkūrė klubo veiklą ir su naujai suburta komanda dalyvavo 2017 metų II lygos bei LFF taurės varžybose. Tačiau vėliau „Panerys“ vėl kuriam laikui išnyko iš Lietuvos futbolo žemėlapio.

Po dviejų metų gelbėjimosi ratu netikėtai tapo Lietuvos paplūdimio futbolo pasaulyje puikiai žinomas IGOL vardas. Dešimt kartų šalies čempione tapusios komandos savininkai susidomėjo galimybe startuoti II lygos čempionate, o po pokalbių su ankstesniais vadovais, nuspręsta dar kartą atgaivinti gilias „Panerio“ tradicijas.