Titulą gynę Sero Alekso Fergusono auklėtiniai išvykoje 1:0 palaužė „Sunderland“ futboloninkų pasipriešinimą ir surinko tiek pat taškų, kiek „City“ ekipa, tačiau liko už varžovų dėl blogesnio įvarčių santykio.

Atrodė, kad „Man City“ klubas išleis trofėjų iš rankų, mat „Man Utd“ klubas sėkmingai atliko savo užduotį ir Sunderlende mačą laimėjo 1:0 po Wayne'o Rooney įvarčio, o Roberto Mancini komanda teisėjo pridėtą laiką pradėjo sensacingai atsilikdama 1:2.

Nepaisant to, naujieji čempionai pademonstravo charakterį: iš pradžių 92-ą minutę po kampinio rezultatą galva išlygino bosnis Edinas Dzeko, o paskutines atakos metu 94-ą minutę kamuolį į tinklą sprogstančiame iš džiaugsmo stadione pasiuntė argentinietis Sergio Aguero.

Anksčiau „Manchester City“ futbolininkai šalies čempionais tapo 1937 ir 1968 metais.

Į UEFA Čempionų lygą taip pat prasimušė trečią vietą išsaugojęs Londono „Arsenal“ klubas, kuris po sunkios kovos 3:2 įveikė „West Bromwich“ ekipą. Ketvirtą poziciją užėmė Londono „Tottenham“, bet šiai sostinės ekipai dar reikės laukti Čempionų lygos finalo rezultato. Londono „Chelsea“ klubo pergalė prieš Miuncheno „Bayern“ ekipą atimtų „Tottenham“ klubo kelialapį į prestižiškiausią turnyrą ir paliktų tik su vieta Europos lygos turnyre.

„Chelsea“ klubas liko tik šeštoje vietoje, praleidęs į priekį „Newcastle“ komandą. „Šarkos“ ilgą laiką kovėsi dėl pozicijos pirmame ketverte, bet paskutiniame ture 1:3 nusileido Liverpulio „Everton“ klubui ir liko už Čempionų lygos ribų.

Ant septinto laiptelio žengė „Everton“, palikęs už nugaros itin kuklią aštuntą vietą užėmusį kitą miesto klubą „Liverpool“.

Nesėkmė Mančesteryje nesukliudė ant ribos balansavusiam „Queens Park Rangers“ klubui išsaugoti vietą aukščiausioje lygoje, mat į žemesnįjį divizioną iškrito „Stoke“ komanda, nesugebėjusi įveikti „Bolton“ klubo, taip pat „Blackburn“ komanda ir vilčių jau anksčiau netekusi „Wolverhampton“ ekipa.

„Man City“ 3 - 2 Londono „Queens Park Rangers“

39' [1 - 0] Pablo Zabaleta
48' [1 - 1] Djibril Cisse
66' [1 - 2] Jamie Mackie
90+2' [2 - 2] Edin Dzeko
90+4' [3 - 2] Sergio Aguero

55' Joey Barton (QPR) - raudona kortelė

„Sunderland“ 0 - 1 „Man Utd“

20' [0 - 1] Wayne Rooney

Londono „Chelsea“ 2 - 1 „Blackburn“

31' [1 - 0] John Terry
34' [2 - 0] Raul Meireles
60' [2 - 1] Aiyegbeni Yakubu

Liverpulio „Everton“ 3 - 1 „Newcastle“

16' [1 - 0] Steven Pienaar
27' [2 - 0] Nikica Jelavič
65' [3 - 0] Johny Heitinga
73' [3 - 1] Tony Hibbert („Everton“, į savo vartus)

90' Tim Cahill („Everton“) - raudona kortelė

„Norwich“ 2 - 0 Birmingemo „Aston Villa“

8' [1 - 0] Grant Holt
21' [2 - 0] Simeon Jackson

„Stoke“ 2 - 2 „Bolton“

13' [1 - 0] Jonathan Walters
40' [1 - 1] Mark Davies
45' [1 - 2] Kevin Davies
79' [2 - 2] Jonathan Walters

„Swansea“ 1 - 0 „Liverpool“

86' [1 - 0] Daniel Graham

Londono „Tottenham“ 2 - 0 Londono „Fulham“

2' [1 - 0] Emmanuel Adebayor
63' [2 - 0] Jermain Defoe

„West Bromwich“ 2 - 3 Londono „Arsenal“

4' [0 - 1] Yossi Benayoun
12' [1 - 1] Shane Long
15' [2 - 1] Graham Dorrans
30' [2 - 2] Andre Santos
55' [2 - 3] Laurent Loscielny

„Wigan“ 3 - 2 „Wolverhampton“

9' [0 - 1] Matthew Jarvis
12' [1 - 1] Franco di Santo
14' [2 - 1] Emmerson Boyce
79' [3 - 1] Emmerson Boyce
86' [3 - 2] Steven Fletcher