Šiaurės ir Centrinės Amerikų bei Karibų jūros baseino (CONCACAF) zonos atrankos varžybose kelialapį savo rankose jau beveik laikę amerikiečiai patys paslydo paskutiniame ture.

Jie išvykoje 1:2 pralaimėjo autsaiderei Trinidado ir Tobago rinktinei, o su amerikiečiais dėl vietos po saule konkuravę Hondūro ir Panamos futbolininkai iškovojo pergales prieš nepersistengusius varžybų lyderius.

Hondūras namie 3:2 įveikė keialapį jau anksčiau iškovojusią Meksiką, o Panama 2:1 – tokioje pačioje situacijoje kaip ir meksikiečiai buvusią Kostą Riką.

Tiesa, pažymėtina, kad pasiekti pergalę Panamai padėjo ir suklydęs rungtynių teisėjas. 52 min. jis įskaitė Gabrielio Torreso išlyginamąjį įvartį, nors kamuolys taip ir neatsidūrė vartuose.

Estados Unidos se queda fuera del Mundial por un gol de Panamá que ni entró pic.twitter.com/k2JojPf7bq— Joaquín López-Dóriga (@lopezdoriga) October 11, 2017

Taigi, galutinėje rikiuotėje tiesioginį trečią kelialapį į Rusiją iškovojo Panama (pasaulio čempionate žais pirmą kartą), ketvirtą vietą užėmė ir papildomame atrankos varžybų etape su Australija kovos Hondūras, o JAV rinktinė liko tik penkta ir savo pasirodymą baigė. Šešti liko amerikiečius paskutiniame ture nubaudę Trinidado ir Tobago atstovai.

Visi rezultatai

Trinidadas ir Tobagas 2 – 1 JAV

17' Omaras Gonzalezas [1-0] - į savus vartus
37' Alvinas Jonesas [2-0]
47' Christianas Pulisicas [2-1]

Hondūras 3 – 2 Meksika

17' Oribe Peralta [0-1]
34' Alberthas Elisas [1-1]
37' Carlosas Vela [1-2]
54' Guillermo Ochoa [2-2] - į savus vartus
60' Romellas Quioto [3-2]

Panama 2 – 1 Kosta Rika

36' Johanas Venegas [0-1]
52' Gabrielis Torresas [1-1]
87' Romanas Torresas [2-1]

Turnyro lentelė
(vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)