Tris taškus „Lietavai“, kuri po 27-erių metų pertraukos Lietuvos futbolo čempionato kovas grąžino į Jonavą, užtikrino pirmasis Arno Paškevičiaus įvartis (21 min.) stipriausioje šalies lygoje.

Dusyk laimėjęs Jonavos klubas abu kartus įveikė būtent „Utenį“, kuris čempionate jau penktą kartą pralaimėjo rezultatu 0:1.

Rungtynių eiga:

Futbolininkams nereikėjo daug laiko prisitaikyti prie natūralios vejos, nors abi komandos iki tol visas rungtynes žaidė tik ant dirbtinės dangos. Jau pačioje mačo pradžioje Edgaras Mastianica patikrino aikštės šeimininkų vartininko budrumą smūgiu pažeme, o „Lietava“ atsakė greitu išpuoliu, kurio smaigalyje atsidūręs Laurynas Stonkus įsiveržė į baudos aikštelę, bet mušė netiksliai.

Sužaidus pusę kėlinio dideliam stadione susirinkusių žiūrovų džiaugsmui „Lietava“ išsiveržė į priekį, nutraukdama trijų rungtynių be įvarčių seriją. Po Savio pakelto kampinio kamuolį nuo skersinio į tinklą pasiuntė Arnas Paškevičius.

Iki tol realių progų nesukūręs „Utenis“ sunkiai prie varžovų vartų priartėdavo ir po įvarčio. Artėjant pertraukai įsiminė tik dar vienas E. Mastianicos šūvis, kai kovą antrame aukšte dviejų žaidėjų apsuptyje laimėjo Eligijus Jankauskas.

Antrajame kėlinyje uteniškių treneris Mindaugas Čepas iškart į aikštę metė Mykolą Krasnovskį, o svečiai perėmė iniciatyvą.

Sužaidus daugiau nei 10 minučių, Voldemaras Borovkis išgelbėjo komandą nuo nemalonumų kampinio metu sugebėdamas blokuoti Jevgenijaus Morozo smūgį galva. Vėliau dar vienos standartinės situacijos metu perpjovęs baudos aikštelę perdavimas surado visiškai laisvą Luką Artimavičių, bet gynėjui smūgis nepavyko.

E. Jankauskas gražiai prasiveržė pro kelis varžovus aikštės viduryje ir pamatęs, kad Giedrius Kvedaras kiek paliko vartus, pabandė labai tolimu smūgiu per jį perkelti kamuolį, bet „Lietavos“ vartininko užklupti nepasiruošusio nepavyko.

Likus žaisti mažiau nei 20 minučių, „Utenio“ gretose vietoje gynėjo Valentino Jeriomenkos aikštėje pasirodė Arsenijus Buinickis. Nors šis keitimas turėjo pagyvinti svečių atakas, tačiau to neįvyko. Be to, aikštės šeimininkams pavyko atritraukti žaidimą nuo savo vartų ir „Lietava“ pati ėmė grasinti varžovų tvirtovei. Dusyk aštriai sužaidė L. Stonkus, iš toli mušė Savio.

Po keitimo aikštėje pasirodęs jonaviškis Tadas Eliošius galėjo išspręsti visus rungtynių klausimus greito išpuolio metu, bet apmaudžiai nepataikė į vartus, kai jam atšoko kamuolys gynėjams blokavus Tomo Salamanavičiaus smūgį.

Audringai palaikoma savo gerbėjų, aikštės šeimininkų komanda „Uteniui“ neleido net pagalvoti apie lemiamą šturmą ir nutraukė trijų iš eilės pralaimėtų rungtynių seriją.