Graži pirmoji „Ekrano“ ataka, praėjus vos pusei minutės, baigėsi Luko Kochanausko tiksliu smūgiu į tolimą svečių vartų kampą, tačiau teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Aktyviai pradėję rungtynes panevėžiečiai didžiąją dalį atakų rengė dešiniu flangu, kur nemažai problemų gynėjams kėlė Rytis Pilotas, bet „Šiaulių“ ekipos vartininkas Ignas Plūkas darbo neturėjo.

Šiauliečiai pirmą pavojingesnę ataką surengė 8-ą minutę. Po Justo Raziūno perdavimo iš kairės galva šalia vartų smūgiavo Niko Tokičius. Kitos atakos metu Edvinas Jasaitis puikiu perdavimu į flangą išvedė Mindaugą Strauką. Įsiveržęs į baudos aikštelę saugas pabandė aštriai atiduoti kamuolį įkirtusiam N. Tokičiui, bet tai padarė netiksliai.

17-ą minutę po rikošeto Elivelto galėjo išbėgti vienas prieš vartus. „Šiaulius“ nuo grėsusių nemalonumų išgelbėjo pirmasis prie kamuolio suskubęs I. Plūkas. Po penkių minučių jo kolega Lukas Žukauskas priešingoje aikštės pusėje pademonstravo puikią reakciją atmušdamas labai pavojingą tolimą N. Tokičiaus šūvį. Vartininkas nebandė gaudyti kamuolio, nukreipdamas jį į šoną, kur galėjusį kilti pavojų iškart likvidavo gynėjai.

Drąsiai blokavusiam labai pavojingą Aivaro Meškinio smūgį Stjepanui Babičiui teko suteikti medicininę pagalbą 31-ą minutę po standartinės „Ekrano“ atakos. Pakėlus kampinį, Elivelto nepataikė į kamuolį galva ir po sumaišties baudos aikštelėje jis nukrito šeimininkų gynėjui, kurio šūvis pataikė į kroatą.

Prieš pertrauką abiejų komandų medikai turėjo darsyk pasirodyti aikštėje, susidūrus S. Babičiui ir R. Stanulevičiui. Laimei, rimtų traumų buvo išvengta, abu futbolininkai galėjo tęsti rungtynes.

Po momentais nedžiuginusios pirmosios rungtynių pusės, antrajame kėlinyje žiūrovai aikštėje pamatė visiškai kitokį vaizdą. 49-ą minutę už galvos griebėsi Donatas Petrauskas. Saugas puikiu smūgiu maždaug iš 30 m. pabandė pasiųsti kamuolį į tolimą viršutinį vartų kampą, priverdamas akrobatinį šuolį pademonstruoti I. Plūką, bet į vartus nepataikė. Iki gražaus įvarčio trūko labai nedaug.

Šiauliečiai atsakė labai pavojingą proga 57-ą minutę. Po kampinio pakeltas kamuolys atiteko Edvardui Gaurilovui. Gynėjo stiprų smūgį krisdamas nuo vartų linijos atrėmė užtikrinai sužaidęs L.Žukauskas.

Įpusėjus kėliniui, perėmęs iniciatyvą„Ekranas“ išsiveržė į priekį. I. Plūkui teko palikti vartus ir ties baudos aikštelės prieigomis šuoliu kumščiais išmušti kamuolį, nutraukiant pavojingą L. Baranausko išpuolį. Kamuolys nukrito Elivelto ir brazilas šaltakraujiškai jį nukreipė į be priežiūros paliktų vartų tinklą.

Didinti persvaros į priekį nuskubėjusius ir greitą varžovų ataką praleidusius panevėžiečius išgelbėjo gynėjas Džiugas Petrauskas, paskutiniu momentu sugebėjęs išmušti kamuolį iš po pavojingai į baudos aikštelę įsiveržusio M. Straukos kojų.

72-ą minutę „Ekranas“ padvigubino rezultatą. Elivelto idealiu perdavimu iš aikštės gilumos prieš vartus išvedė L. Kochanauską, kuris kovodamas su gynėju, sugebėjo pasiųsti kamuolį į tolimą vartų kampą.

Svečiai atsakė žaibišku įvarčiu, kurį sukūrė du kroatai S.Babičius ir N. Tokičius. Po tikslaus jų derinuko saugas įsiveržė į baudos aikštelę ir suklaidinęs gynėją smūgiavo į vartus. Kamuolys kliudė gynėją ir po rikošeto nepaliko L.Žukauskui jokių vilčių išgelbėti komandos.

75-ą minutę į „Šiaulių“ vartus buvo skirtas 11 m. baudinys. Filipas Zderičiui puikiai apsigynė, nutraukdamas L. Baranausko reidą baudos aikštelėje, tačiau nepastebėjo atbėgančio Elivelto, prarado kamuolį ir varžovą nugriovė. Realizuoti baudinį ėmėsi pats brazilas, tačiau nuo 11 m. žymos smūgiavo labai nevykusiai. Pažeme į vartų vidurį pasiųstą kamuolį kojomis atrėmė I. Plūkas, iškart pagavęs ir pakartotinį legionieriaus smūgį.

Po keitimo aikštėje vos 10 minučių aikštėje praleidęs Uchenna Umeh buvo pakeistas, trūkus V. Dambrausko kantrybei. Legionierius prastais sprendimais sugadino keletą pavojingų galėjusias būti „Ekrano“ kontratakas, šiauliečiams nuskubėjus lyginti rezultato.
Pergalę jau per teisėjo pridėtą laiką Panevėžio klubui įtvirtino Tomas Salamanavičius, galva nukreipęs kamuolį į vartų tinklą po standartinės padėties.

„Sūduva“ kyla iš turnyro lentelės dugno

Marijampolės „Sūduva“ iškovojo antrą pergalę iš eilės „SMScredit.lt A lygos“ futbolo čempionate. Suvalkijos komanda išvykoje 2:0 (1:0) įveikė „Klaipėdos granitą“ ir pakilo į septintą turnyro lentelės vietą aplenkdama uostamiesčio ekipą.

Mihailas Zizelevas su Ernestu Veliuliu po perdavimų kairiajame flange sukūrė pirmąją pavojingą „Klaipėdos granito“ ataką 3-ią minutę. Lietuvis buvo išvestas laisvas link galinės linijos ir perdavimu baudos aikštelėje surado Georgą Alaverdašvilį. Legionieriaus smūgį sugavo teisingą poziciją vartuose užsiėmęs Džiugas Bartkus.

12-ą minutę įvartis krito į „Klaipėdos granito“ vartus. Po ilgo Karolio Chveduko perdavimo suklydo į kamuolį nepataikęs Zigmantas Jesipovas ir leido vienam prieš vartus iššokusiam Audriui Brokui nuginkluoti savo komandos vartininką.

Po įvarčio svečiai atsitraukė, atiduodami teritorinę persvarą klaipėdiečiams, ir stengėsi išnaudoti galimybes greitam puolimui. Kompaktiška „Sūduvos“ gynyba D.Bartkui nesuteikė darbo, tuo tarpu nutraukę pavojingas suvalkiečių atakas, „Klaipėdos granito“ futbolininkai užsidirbo geltonas korteles.

32-ą minutę G. Alaverdašvilis susilaukė stadione susirinkusių žiūrovų plojimų. Sulaukęs perdavimo ties baudos aikštelės prieigomis, gruzinas labai gražiai suklaidino gynėją, tačiau pavojingas smūgis pažemę į tolimą vartų kampą tikslo nepasiekė.

Kėlinio pabaigoje dar kartą savo komandos vartininko budrumą patikrino Z. Jesipovas, silpnai paridenęs kamuolį, prie kurio vos nespėjo A.Brokas, atgal vartininkui. E. Kurskis laiku paliko vartus ir išgelbėjo gynėją nuo didelių nemalonumų.

Iškart po pertraukos „Klaipėdos granitas“ užgulė varžovų vartus. Pavojingai galva smūgiavo po keitimo aikštėje pasirodęs Robertas Poškus, įspūdingas G. Alaverdašvilio reidas pro tris gynėjus baigėsi uždirbtu kampiniu, po kurio apmaudžiai į kamuolį nepataikė Oleksandras Tarasenko.

Atlaikiusi pirmąją atakų bangą, „Sūduva“ taip pat ėmė ieškoti kelių link varžovų vartų. Įvarčio autorius A. Brokas dukart pabandė savo laimę iš toli, vėliau Tomas Radzinevičius pabandė aštriu perdavimu vieną prieš vartus išvesti Povilą Kiselevskį, bet pirmasis prie kamuolio suskubo E. Kurskis.

77-ą minutę už galvos griebėsi Olegas Dmytrenko. Po kampinio gynėjas visiškai laisvas labai stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį tiesiai į vartininką. Pakėlus antrąjį kampinį legionierius darsyk sulaukė perdavimo, tačiau efektingas smūgis per save buvo labai netikslus.

Neišnaudoję savo susikurtų progų klaipėdiečiai buvo nubausti 83-ią minutę. T. Radzinevičius aikštės dešinėje puikiu reidu pro kelis varžovus iššoko vienas prieš vartus ir savo progos nepraleido, padvigubindamas persvarą.

Per teisėjo pridėtą laiką Rokas Urbelis perdavė kamuolį į baudos aikštelę R. Poškui, tačiau šio smūgis praskriejo šalia vartų.

Panevėžio „Ekranas“ 3 - 1 Šiaulių „Šiauliai“
65' [1 - 0] Elivelto Ribeiro Dantas
72' [2 - 0] Lukas Kochanauskas
73' [2 - 1] Stjepanas Babičius
76' Elivelto Ribeiro Dantas („Ekranas“) nerealizavo 11 metrų baudinio
90+3' [3 - 1] Tomas Salamanavičius

„Klaipėdos granitas“ 0 - 2 Marijampolės „Sūduva“
12' [0 - 1] Audrius Brokas
83' [0 - 2] Tomas Radzinevičius