C. Ronaldo surinko 37,66 proc. balsų. Antroje vietoje liko Argentinos rinktinės ir „Barcelona“ komandos puolėjas Lionelis Messi. Jam atiteko 15,77 proc. balsų. Nuo argentiniečio nedaug atsiliko Vokietijos rinktinės ir Miuncheno „Bayern“ vartininkas Manuelis Neueris. Jis surinko 15,72 proc. balsų.

2014 metais C.Ronaldo tapo rezultatyviausiu Čempionų lygos žaidėju.

Viso per 2014-uosius jis įmušė 42 įvarčius.

29 metų puolėjas „Ballon d'Or“ apdovanojimą yra laimėjęs 2008-aisiais ir 2013 metais.

FIFA ir „France Football“ rengiamoje apklausoje geriausią metų futbolininką renka rinktinių treneriai, nacionalinių ekipų kapitonai ir po vieną žurnalistą iš FIFA priklausančių valstybių.

Kartu su Lietuvos rinktinės treneriu Igoriu Pankratjevu ir nacionalinės ekipos kapitonu Tadu Kijansku šiuose rinkimuose Lietuvai atstovauja dienraščio „Lietuvos rytas“ redakcija. T. Kijanskas pirmąją vietą skyrė C. Ronaldo, antrąją – Vokietijos rinktinės ir Miuncheno „Bayern“ puolėjui Thomui Mulleriui, trečią – L. Messiui. I. Pankratjevas savo balsą atidavė L. Messiui, M. Neueriui ir Olandijos rinktinės bei Miuncheno „Bayern“ puolėjui Arjenui Robbenui. „Lietuvos ryto“ žurnalistas G. Janonis balsavo už M. Neuerį, C. Ronaldo ir L. Messį.

Sportas.info apklausė keturis buvusius žinomus Lietuvos futbolininkus, trenerius: ką jie rinktų geriausiu pasaulio futbolininku?

Čempionų lygos ir UEFA taurės laimėtojo, buvusio Lietuvos rinktinės puolėjo, buvusio „Trakų“ trenerio Edgaro Jankausko, Seulo olimpinio čempiono, buvusio legendinio sovietmečio „Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės futbolininko, dabartinio U21 rinktinės stratego Armino Narbekovo, kito buvusio legendinio sovietmečio „Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės futbolininko, dabartinės Lietuvos nacionalinės rinktinės vyr. trenerio asistento Stasio Baranausko ir buvusio Lietuvos rinktinės stratego Algimanto Liubinsko nuomonės dėl geriausiojo planetos futbolininko išsiskyrė

C. Ronaldo apdovanojimo vertas

„Manau, kad C. Ronaldo šio apdovanojimo tikrai vertas. Jis sužaidė labai galingą sezoną. Jeigu man būtų reikėję balsuoti ir išskirti geriausią žaidėją, šiais metais irgi rinkčiausi C. Ronaldo“, – kalbėjo E. Jankauskas.

A. Liubinskas taip pat palaikė C. Ronaldo. Bet ne taip vienareikšmiškai. Buvęs Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris prisipažino, kad lyginti du, jo nuomone, geriausius pasaulio futbolininkus C. Ronaldo ir L. Messi yra labai nelengva. „Kiekvienas jų turi savų pliusų ir minusų. Bet faktas, kad C. Ronaldo yra galingas vyras, jis gali ir antrame aukšte sužaisti... Taip pat jis ir mažiau prognozuojamas negu L. Messi. Nors mano simpatijos dalinasi ir vienam, ir kitam. Štai pasaulio čempionate L. Messi Argentina užėmė aukštesnę vietą negu Portugalija. Vis dėlto manau, kad C. Ronaldo galėtų žaisti bet kuriame klube. O L. Messi – vargu. Argentinos rinktinėje L. Messi būna kur kas blankesnis negu „Barcelonoje“. Argentiniečiui reikia, kad žaistų per jį, kad jį suprastų, kad jis suprastų partnerius. C. Ronaldo yra šiek tiek daugiapusiškesnis“, – mano A. Liubinskas.

Pasaulio pirmenybėse, pernai vykusiose Brazilijoje, Argentinos rinktinė nužingsniavo iki finalo. Portugalija buvo pažeminta. Ją grupės turnyre ne tik sutriuškino būsimoji pasaulio čempione Vokietija, bet sugebėjo nepraleisti į aštuntfinalį JAV rinktinė.

„Taip, pasaulio čempionate C. Ronaldo nesužibėjo“, – pripažino E. Jankauskas. – Bet ar jame kas nors žibėjo vienoje ar kitoje komandoje? Sutinku, kad ten portugalas niekuo neišsiskyrė. Bet visus metus C. Ronaldo išlaikė aukštą žaidimo lygį. Ir nemanau, kad buvo kas nors vertesnis už jį šį apdovanojimą gauti.“

Balsuotų už pasaulio čempioną

„Aš asmeniškai būčiau balsavęs už vokiečių vartininką Manuelį Neuerį. O galbūt ir už vokietį Thomą Muellerį“, – nesutiko su E. Jankausku ar A. Liubinsku S. Baranauskas.

Ir paaiškino: „Iš visos geriausiųjų trijulės M. Neueris buvo vienintelis pasaulio čempionas. Mano manymu, geriausias žaidėjas turi būti tas, kuris tampa pasaulio čempionu. Taip, būdavo tokie atvejai, kaip savo laiku Diego Maradona „mirusią“ Argentinos komandą ištempė į pasaulio čempionato finalą, kur ji pralaimėjo vokiečiams 0:1. Būtent tuo atveju buvo galima rinkti geriausiu ne pasaulio čempioną. Bet ne šiuo. Dabartinė C. Ronaldo Portugalijos rinktinė buvo daug stipresnė negu tų laikų Argentinos, joje yra kam žaisti ir be C. Ronaldo. O gavo ji nuo vokiečių į vienus vartus ir į aštuntfinalį pateko ne Portugalija, o JAV rinktinė“.

Už M. Neuerį būtų balsavęs ir A. Narbekovas.

„Mano nuomonė yra visai kitokia, nei daugumos balsavusiųjų. Laurai turėjo atitekti ne C. Ronaldo ir ne L. Messiui. Jų nusipelnė M. Neueris. Jis yra pasaulio čempionas, puikiai žaidžia Miuncheno „Bayern“ klube. Tai – ramstis, kuris daug padėjo ir Vokietijos rinktinei ir „Bayern“ pasiekti tuos rezultatus, kuriuos jie pasiekė. M. Neueris buvo figūra ir pasaulio čempionate, ir „Bayern“ mačuose. Aš neabejodamas būčiau balsavęs už jį“, – kalbėjo olimpinis čempionas.

S. Baranauskas mano, kad geriausias pasaulio žaidėjas nusileidžia ne vienam M. Neueriui, bet ir dar keliems futbolininkams.

„Pasaulio čempionate C. Ronaldo neprilygo nei T. Muelleriui, nei Arjenui Robbenui, nei Angeliui di Mariai, nei ten pačiam L. Messiui. O Iš vokiečių – durk į bet kurį ir nebus blogesnis: ar T. Muelleris, ar M. Neueris ar Tony Kroosas. C. Ronaldo pasaulio čempionu 2014-aisiais netapo. Čempionų lygos taurę „Real“ būtų mačiusi kaip savo ausis, jeigu ne rungtynių pabaigoje rezultatą išlyginęs Sergio Ramosas, Ispanijos čempionu tapo „Atletico“.

Aš nenoriu įrodyti, kad C. Ronaldo yra blogas žaidėjas, bet jis netempia su savimi komandos, ką tikrai turėtų daryti geriausias futbolininkas pasaulyje“, – dėstė savo mintis Lietuvos rinktinės vyr. trenerio asistentas S.Baranauskas.

Jis mano, kad daugelis balsuotojų už C. Ronaldo ar antrą vietą rinkimuose užėmusį L. Messį savo balsus atidavė dėl to, kad tie futbolininkai yra labiausia išreklamuoti.

„Tiesiog į C. Ronaldo ir L. Messį yra įmesta labai pinigų ir jie jau yra tapę tam tikrais prekės ženklais. Tokiais, kaip savo laiku buvo anglas Davidas Beckhamas“, – mano S. Baranauskas.