Milijardierius, anksčiau pareiškęs, kad silpnosios lyties atstovių vieta yra virtuvėje, o ne prie galingų automobilių vairo, yra vienas iš daugelio lenktynių pasaulio atstovų, norinčių, kad rikiuotėje atsirastų ir merginų.

„Žinau, kad to nori daugelis žmonių. Bernie Ecclestone labai siekia, kad tai kada nors įvyktų. Manau, kad ateityje tai būtinai įvyks“, – pareiškė S. Wolff.

„Lenktyniauja daugiau vyrų, todėl greičiausiai moterims ir sunkiau, nes nedaug mūsų siekia patekti į „Formulę-1“. Kartu manau, kad čia dėl itin didelės konkurencijos patekti ir išsilaikyti sunku bet kuriam lenktynininkui. Visi matome, kaip greitai, susiklosčius tam tikroms sąlygoms, tokioje ekonominėje aplinkoje, gali būti pakeisti pilotai“.

„Taigi, manau, sunku visiems. Tai, kad „Formulėje-1“ dar nebuvo sėkmę pasiekusios moters verčia žmones abejoti, ar tai apskritai įmanoma. Aš visiškai tikiu, kad tai įmanoma, tačiau tam reikės laiko“.

Ambicijų tapti „Formulės-1“ lenktynininke neslepia ir pati S. Wolff, 2006–2012 m. be didesnių pasiekimų dalyvavusi DTM pirmenybėse.

„Dabar jau esu praleidusi daugiau laiko automobilyje, net jaučiuosi jame patogiau. Toks tikslas neatrodo nerealistiškai.

Nebuvau tikra tuo, kaip seksis bandymuose praėjusį spalį, ką sugebėsiu, tačiau treniruotės praėjo tikrai puikiai, neturėjau jokių fizinių problemų, jokių bėdų suvaldydama automobilį“.

„Taigi, nemanau, kad tai nerealistiška, tačiau visi žinome, kokia „Formulėje-1“ konkurencija, kiek lenktynininkų kovoja dėl vietos rikiuotėje. Nenoriu sklaidytis skambiais pareiškimais, kad kitais metais stovėsiu starto rikiuotėje“.

„Einu tinkama kryptimi, žingsnis po žingsnio. Demonstruoju komandai, ką sugebu. Tai buvo viena priežasčių, dėl ko pernai bandymuose gavau pirmą progą vairuoti automobilį. Tai nebuvo už mano sugebėjimų ribų“.

„Žiūrėsime, kaip seksis. Einu žingsnis po žingsnio. Kitas mano tikslas – superlicencija. Pažiūrėsime“.

Sporto istorijoje „Formulės-1“ lenktynėse yra startavusios tik dvi moterys: Maria Teresa de Filippis, važiavusi 1958–1959 m., ir pusę taško pelniusi Lella Lombardi, dalyvavusi 1974–1976 m. čempionatuose.

Į lenktynes bandė patekti dar trys: Divina Galica (1976, 1978 m.), Desire Wilson (1980 m.) ir Giovanna Amati (1992 m.) – visos jos neįveikė kvalifikacinių važiavimų barjero.

Pavyzdį moterims veržtis į „Formulę-1“ rodo elitą už Atlanto vykstančiose lenktynėse pasiekusi Danica Patrick. Pergale „IndyCar“ galinti pasigirti mergina praėjusią savaitę pelnė „pole“ poziciją garsiosioms NASCAR „Daytona 500“ varžyboms, kuriose finišą pasiekė aštunta.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės