„Sportininko būklė – kritinė“, – praneša ligoninės atstovai.

Skelbiama, kad buvęs lenktynininkas čiuožė ne trasa ir griūdamas galvą trenkė į uolas. Jam nustatyta rimta kaukolės trauma. Į ligoninę jis buvo atvežtas komos būsenos.

Sportininko vadybos komandos teigimu, buvusiam pilotui reikėjo skubios neurologinės pagalbos – jam skubiai atlikta smegenų operacija.

Iš karto po incidento kurorto atstovai patikino, kad vokietis po incidento išliko sąmoningas, nors ir buvo akivaizdžiai sukrėstas.

„Jis mūvėjo šalmą ir atsitrenkė į uolą. Gelbėtojai sureagavo greitai ir incidento vietą pasiekė po 8 minučių. Jis buvo išgabentas sraigtasparniu. Jis buvo šoko būsenos, bet sąmoningas“, - sakė M. Schumacherį ligoninėje aplankęs Meribel slidinėjimo kurorto direktorius Christophe Gernigon-Lecomte.

44-erių m. amžiaus M. Schumacheris karjerą „Formulėje-1“ baigė po 2012 m. sezono „Mercedes“ komandoje. Per 19 metų trukusią karjerą jis septynis kartus tapo pasaulio čempionu ir laimėjo net 91 lenktynes.

Sportininkas yra vedęs ir turi du vaikus: 16 m. amžiaus dukrą Giną-Marię ir 14 m. sūnų Micką.

Michaelis Schumacheris po nelaimės kalnuose skubiai nuskraidintas į ligoninę

Slidinėjo su sūnumi

44-erių metų vokietis lenktynininkas „buvo patyręs sunkią smegenų traumą, kai buvo atvežtas, todėl reikėjo nedelsiant atlikti neurochirurginę operaciją“, sakoma pranešime, kurį paskelbė ligoninė Prancūzijos pietrytiniame Grenoblio mieste.

M. Schumacheris pargriuvo ir susitrenkė galvą į akmenį leisdamasis nuo šlaito nepažymėta trasa prabangiame Meribelio slidinėjimo kurorte, kur jis esą turi privačią valdą, nurodė kalnų policija, suteikusi jam pirmąją pagalbą.

Sportininkas buvo nuskraidintas sraigtasparniu į vietos ligoninę, vėliau į medicinos centrą Grenoblyje. Vienas neurochirurgijos specialistas buvo skubiai atgabentas iš Paryžiaus prižiūrėti gydymo.

Meribelio kurorto direktorius Christophe Gernigonas-Lecomte tuojau po to incidento sakė, kad M. Schumacheris dėvėjo šalmą ir buvo „sąmoningas, tačiau truputį sukrėstas“, todėl buvo galima manyti, kad jo patirta trauma nekelia pavojaus gyvybei.

Tačiau kai M. Schumacherį vėliau ištiko koma, gydytojai suprato, kad jis susižalojo smarkiau nei atrodė iš pradžių.

Ateinantį penktadienį jam turėtų sukakti 45 metai.

Du kalnų policijos pareigūnai, kurie suteikė jam pirmąją pagalbą, sakė, kad M. Schumacheris buvo patyręs „sunkią galvos traumą“, kai jie jį pasiekė, o sraigtasparnis jo evakuoti atskrido per 10 minučių.

Garsus Paryžiaus neurochirurgas daktaras Gerard Saillant buvo atvežtas į ligoninę Grenoblyje policijos automobiliu, kad galėtų pasirūpinti pacientu garsenybe.

Sportininko atstovė sakė, kad M. Schumacheris, kuris su šeima gyvena Šveicarijoje, į Meribelį buvo atvykęs privačiai. Kaip pranešama, nelaimė įvyko, kai jis slidinėjo su savo 14-mečiu sūnumi.

„Formulės-1“ milžinas

M. Schumacheris, kuris savo paskutinį pasaulio čempiono titulą iškovojo 2004-aisiais, galutinai baigė karjerą per Didžiojo prizo lenktynes Brazilijoje 2012 metais, kuriose jis finišavo septintas. Iš lenktynių sporto jis mėgino pasitraukti jau šešeriais metais anksčiau.

Nuo savo debiuto „Formulėje 1“ 1991 metais šis vokietis laimėjo daugiau titulų ir lenktynių nei kuris nors kitas sportininkas. Jis yra laimėjęs 91 lenktynes ir yra tik vienas iš dviejų žmonių, dalyvavusių 300 Didžiojo prizo lenktynių.

M. Schumacheris gimė 1969 metų sausį Vokietijoje netoli Kelno. Jo tėvas mūrininkas taip pat lenktyniaudavo vietos kartingų trasoje, o motina dirbo viename bufete.

1987 metais M. Schumacheris jau buvo tapęs Vokietijos ir Europos kartingų lenktynių čempionu, o neilgai trukus pradėjo lenktynininko profesionalo karjerą. 1991-aisais jis įskriejo į „Formulę 1“, per savo debiutines lenktynes Belgijoje atvažiavęs septintas. Po metų jis lenktyniavo „Benetton“ komandoje, kuriai atstovaudamas laimėjo savo pirmąsias Didžiojo prizo lenktynes 1992 metais.

Perėjęs į „Ferrari“ komandą 1996-aisaisi, M.Schumacheris užsitraukė nešlovę, mėgindamas išstumti iš trasos kolegos Jacqueso Villeneuve automobilį per paskutines 1997 metų lenktynes Chereso trasoje ir buvo diskvalifikuotas iš čempionato.

Vėlesnį dešimtmetį jis skynė vieną po kitos pergales, tačiau pirmąkart pamėgino užbaigti karjerą, būdamas 37 metų.

Vis dėlto dviejų vaikų tėvas negalėjo atsispirti lenktynininko aistrai ir 2010 metais pasirašė trejų metų kontraktą su „Mercedes“ komanda.

Tačiau jo reakcija jau buvo sulėtėjusi, o automobilis – mažiau konkurencingas, todėl M. Schumacheris nebeįstengė atkartoti ankstesnės šlovės ir galutinai pasitraukė iš šio sporto 2012 metais. Ant jo šalmo buvo žinia gerbėjams: „Gyvenime svarbiausia aistra. – Ačiū, kad dalijatės manąja“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (603)