Triskart F-1 pasaulio čempionas – 70-metis N. Lauda mirė gegužės 20-ąją, prabėgus 9 mėnesiams po jam atliktos plaučių transplantacijos.

Atsisveikinimas su vienu iš garsiausių istorijoje Austrijos sportininkų surengtas pačioje Vienos širdyje – šv. Stepono katedroje.

Nepaisant lietingo oro, greta katedros susirinko keli tūkstančiai N. Laudos gerbėjų, lūkuriavę eilėje, kad galėtų užeiti atsisveikinti su F-1 legenda.

Karstas su kūnu buvo uždarytas, o ant jo viršaus uždėtas N. Laudai priklausęs F-1.

Atsisveikinimo ceremonijoje, kuri vyko už uždarų durų, dalyvavo apie 500 žmonių.

Joje dalyvavo dabartinis F-1 čempionas, būtent N. Laudos į „Mercedes“ komandą pakviestas Lewisas Hamiltonas, kita F-1 legenda – keturiskart lenktynių čempionas Alainas Prostas, buvęs „Benetton“ komandos vadovas Flavio Briatore, tarptautinės automobilių federacijos prezidentas Jeanas Todtas, F-1 čempionas Nico Rosbergas, lenktynininkas Davidas Coulthardas, kitos automobilių sporto ir apskritai Austrijos kultūros, politikos ir sporto įžymybės.

Tarp atvykusių atsisveikinti buvo ir austrų kilmės JAV aktorius, buvusi Holivudo superžvaigždė ir Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Schwarzeneggeris.

Išnešamą karstą greta nešikų lydėjo L. Hamiltonas.

N. Laudos laidotuvės, dalyvaujant tik artimiesiems, įvyks vėliau trečiadienį.

Legendinis Austrijos lenktynininkas pasaulio čempionu su „Ferrari“ komanda tapo 1975 ir 1977 m. Vėliau, 1984-aisiais, sezoną jis dar kartą laimėjo jau su „McLaren“ automobiliu.

1976-aisiais per Vokietijos „Grand Prix“ lenktynes N. Lauda pateko į šiurpią avariją, tačiau, net ir smarkiai apdegęs, jis greitai atgavo jėgas ir vėl drąsiai sėdo prie „Formulės-1“ bolido vairo.

Sunku patikėti, tačiau lenktyninį automobilį N. Lauda vairavo prabėgus vos 40-iai dienų po šio šiurpaus incidento. Iki šiol tai laikoma viena iš fantastiškiausių atsigavimo istorijų F-1 lenktynėse.

Apie N. Laudą ir jo kovas su britų lenktynininku Jamesu Huntu buvo sukurtas didelio pasisekimo sulaukęs filmas „Rush“, nominuotas dviem „Auksiniams gaubliams“ ir gavęs daug apdovanojimų įvairiuose kino festivaliuose.

Baigęs savo lenktyninko karjerą N. Lauda įsitraukė į civilinės aviacijos verslą, taip pat dalyvavo „Formulės-1” komandos „Mercedes” veikloje ir į ją asmeniškai pakvietė L. Hamiltoną, kuris jau penkis kartus tapo pasaulio čempionu.

Iš viso per savo karjerą N. Lauda startavo 171 F-1 lenktynėse. 54 iš jų austras lipo ant prizininkų podiumo, 25 iš jų laimėjo. „Formulės-1” čempionatuose jis dalyvavo nuo 1971 iki 1985 metų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)