Iš viso sportininkas nuvažiavo 103 ratus.

Praėjusį sekmadienį vykusių F-1 lenktynių Barselonoje metu nė vieno rato taip ir neįveikęs „Mercedes“ pilotas Nico Rosbergas liko antras. Vokiečio rezultatas buvo 0,117 sek. prastesnis nei S. Vettelio. Tiesa, N. Rosbergas įveikė daugiau ratų nei varžovas iš „Ferrari“ – 119.

Pirmoje dienos pusėje greičiausias buvo „McLaren“ atstovas Jensonas Buttonas. Tačiau pirmą bandymų dieną britas baigė trečias, puse sekundės atsilikęs nuo S. Vettelio.

Pirmoje dienos pusėje „Ferrari“ ir minėtasis S. Vettelis daugiausiai dėmesio skyrė tempo gerinimui įveikiant vieną greitą ratą. Iki pietų vokietis panaudojo minkštas ir vidutinio kietumo padangas.

Dienos pradžioje daugiausiai dėmesio susilaukė ne „Ferrari“ pilotas, o „Williams“ atstovas Alexas Lynnas, kuris Barselonoje išbandė neįprastos išvaizdos galinį sparną, neatitinkantį taisyklių. Britų ekipos atstovų teigimu, toks sparnas buvo skirtas aerodinaminiam balansui patikrinti. Antroje dienos pusėje ant „Williams“ automobilio jau buvo sumontuoti įprasti priekinis ir galinis sparnai.

Romainas Grosjeanas bandymų metu išmėgino naują „Haas“ važiuoklę ir tarp visų dalyvių liko ketvirtas. Prancūzas geriausią savo rezultatą užfiksavo naudodamas ultraminkštas padangas.

Rezultatai (vieta, lenktynininkas, komanda, laikas, atsiliko, ratai):

1. Sebastianas Vettelis („Ferrari“) – 1:23,220 - (103 ratai)
2. Nico Rosbergas („Mercedes“) – 1:23,337 atsiliko +0,117 sek. (119)
3. Jensonas Buttonas („McLaren“) – 1:23,753 +0,533 (86)
4. Romainas Grosjeanas („Haas“) – 1:23,882 +0,662 (96)
5. Pascalis Wehrleinas („Manor“) – 1:24,297 +1,077 (86)
6. Danielis Ricciardo („Red Bull“) – 1:24,307 +1,087 (89)
7. Pierre‘as Gasly („Toro Rosso“) – 1:24,821 +1,601 (78)
8. Alfonso Celis („Force India“) – 1:25,467 +2,247 (99)
9. Alexas Lynnas („Williams“) – 1:26,071 +2,851 (86)
10. Estebanas Oconas („Renault“) – 1:26,530 +3,310 (105)

S. Vettelis: kova dėl čempiono titulo dar nebaigta

S. Vettelis yra įsitikinęs, kad šiemet jis gali įveikti „Mercedes“ pilotus, tad jo kova dėl F-1 čempiono titulo dar nesibaigė.

Praėjusį šeštadienį Barselonoje vykusioje kvalifikacijoje vokietis nusileido komandos draugui Kimi Raikkonenui ir iškovojo šeštą starto poziciją. Lenktynėse, kuriose finišo nepasiekė abu „Mercedes“ pilotai, sportininkas neįveikė ne tik komandos draugo, bet ir pirmą pergalę iškovojusio „Red Bull“ piloto Maxo Verstappeno.

Ketvirtą vietą lenktynininkų įskaitoje užimantis S. Vettelis mano, kad nepaisant ne itin sėkmingai susiklosčiusių pirmų sezono lenktynių, jo kova dėl čempiono titulo dar nesibaigė.

„Taip, manau, kad mes galime įveikti „Mercedes“ pilotus. Tikrai turime šansų. Žinoma, dabar nesame geriausioje pozicijoje. Nesame ir favoritai nugalėti Monake. Favoritais toliau išlieka „Mercedes“ ir jos pilotai“, – kalbėjo S. Vettelis.

„Mes ir toliau stengsimės. Jei pasitaikys proga, darysime viską, kad nugalėtume. Mūsų pirmas žingsnis kovoje dėl čempiono titulo bus lenktynės Monake. Po Monako seks varžybos Kanadoje. Stengiamės judėti į priekį žingsnis po žingsnio. Nežiūrime per daug į priekį. Neabejoju, kad šansų vis dar turime.“

Nors „Red Bull“ iškovojo pergalę Ispanijoje, S. Vettelis nemano, kad pastaroji ekipa kelia rimtesnę grėsmę „Ferrari“ komandai.

„Jei šeštadieniais mes neturėsime jokių problemų, tokiu atveju mums tai neturėtų kelti jokios grėsmės. Jie patobulėjo. Tačiau į priekį pasistūmėjome ir mes. Akivaizdu, kad praėjęs šeštadienis mums susiklostė ne taip, kaip mes to norėjome. Jei būtume iškovoję geresnes startines pozicijas, tokiu atveju lenktynės būtų pasibaigusios visai kitaip. Galėjo, turėjo? Žinome galutinį rezultatą ir žinome kur turime pasitempti.“

Daugiau F-1 naujienų skaitykite čia.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės