Giedo van der Garde laimėjo bylą prieš „Sauber“ ekipą. Aukščiausiasis Australijos Viktorijos valstijos teismas patenkino olando ieškinį pareikšdamas, kad sportininkas turi teisę šį savaitgalį vyksiančiose „Formulės-1“ lenktynėse atstovauti šveicarų komandai kaip pagrindinis jos pilotas.
Giedo van der Garde
© AFP/Scanpix

Olando teigimu, jis turėjo galiojančią sutartį, kuri šiemet jam būtų garantavusi pagrindinio piloto vietą „Sauber“ ekipoje. Tačiau, anot sportininko, praėjusių metų lapkritį komanda sutartį nutraukė ir paskelbė, kad pagrindiniais pilotais bus Marcusas Ericssonas ir Felipe Nasras.

G. van der Garde kreipėsi į Šveicarijos arbitražo teismą ir bylą laimėjo. Visai neseniai jis ieškinį pateikė ir Australijos Viktorijos valstijos aukščiausiajame teisme. Šis taip pat patenkino sportininko ieškinį.

Giedo van der Garde
Giedo van der Garde
© AFP/Scanpix

„Sauber“ teisme bandė gintis teigdama, kad per trumpą laiką komanda nespėtų tinkamai paruošti automobilio kitam lenktynininkui, tad G. van der Garde gali rizikuoti savo gyvybe. Tačiau Viktorijos valstijos teismas tokius argumentus atmetė ir įpareigojo komandą skirti olandui pagrindinio lenktynininko vietą.

„Esu stiprus ir gerai fiziškai pasiruošęs. Nekantriai laukiu sugrįžimo į komandą. Darysime viską, kad kuo geriau pasirodytumėme šį savaitgalį. Pastaruosius tris mėnesius treniravausi, tad dabar esu puikios fizinės formos. Su komanda mane siejo ir vis dar sieja geri santykiai. Nekantriai laukiu šio savaitgalio lenktynių“, – sakė bylą laimėjęs G. van der Garde.

Bylą pralaimėjusi „Sauber“ komanda atsidūrė itin nemalonioje situacijoje. Ekipai teks priimti sprendimą, kuris pagrindinės sudėties pilotas - Felipe Nasras ar Marcusas Ericssonas - šį savaitgalį turės užleisti savo vietą. Neatmetama galimybė, jog vietą olandui užleidęs sportininkas taip pat gali imtis teisinių veiksmų.

„Komanda turės spręsti, ką jai daryti toliau. Tai ne mano problema. Aš esu patenkintas tuo, jog laimėjau bylą. Nekantriai laukiu kada galėsiu sėsti už bolido vairo“, – teigė G. van der Garde.

„Sauber“ ekipos vadovė Monisha Kaltenborn liko nepatenkinta komandai nepalankiu teismo sprendimu: „Esame nusivylę tokiu sprendimu. Mums prireiks šiek tiek laiko, kad suprastume ką mums tai reiškia. Sodindami sportininką į automobilį, kuris yra paruoštas kitiems dviems pilotams, kelsime pavojų ne tik savo komandai, bet ir kitiems lenktynininkams.“

„Sauber“ pateikė apeliaciją dėl Australijos teismo sprendimo

Vėliau „Sauber“ ekipa pateikė apeliaciją dėl Australijos Viktorijos valstijos aukščiausiojo teismo priimto sprendimo, kuris patenkino G. van der Garde ieškinį.

Aukščiausiasis teismas priėmė olandui palankų sprendimą bei pareiškė, kad jis galioja ne tik pirmosioms lenktynėms Australijoje, bet ir visam 2015 m. „Formulės-1“ sezonui.

Giedo Van Der Garde
Giedo Van Der Garde
© AFP/Scanpix

„Sauber“ ekipa, toliau kalbanti apie grėsmę saugumui, kreipėsi į Apeliacinį tesimą. Kadangi pastarasis neturėjo laiko gerai susipažinti su „Formulės-1“ veikla bei bylos medžiaga, apeliacijos nagrinėjimas buvo nukeltas į ketvirtadienį. Tai dar labiau apsunkins „Sauber“ ekipos darbą, jei komanda turės šį savaitgalį į vieną iš savo automobilį pasodinti G. van der Garde.

Šveicarų ekipos advokatas Rodney Garrettas toliau kalba apie tai, kad automobilio paruošimui kitam lenktynininkui reikia dviejų savaičių.

Teisėjai domėjosi, kas yra atsakingas už sporto valdymą ir saugumą jame. Teisėjai buvo informuoti, kad už tai yra atsakinga Tarptautinė automobilių federacija (FIA).

„Nesuprantu, kodėl čia negali dalyvauti FIA ir mums visiems pasakyti, kokia šiuo atveju yra situacija su saugumu“, – sakė teisėja.

Teisme dalyvavęs „Sauber“ ekipos pilotų M. Ericssono ir F. Nasro advokatas pareiškė, kad abu sportininkai tikisi startuoti šį savaitgalį Melburne vyksiančiose „Formulės-1“ lenktynėse.

Tačiau kas sės į „Sauber“ automobilius, paaiškės tik po Apeliacinio teismo sprendimo.

Daugiau F-1 naujienų skaitykite čia.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuva buvo ant gripo pandemijos slenksčio – daliai žmonių komplikacijų išvengti nepavyks (80)

Nors Lietuvoje bendras sergamumas grip u ir peršalimo ligomis pagaliau pradėjo mažėti,...

Prastos naujienos: vaiko pinigų kai kuriems teks laukti iki pavasario (172)

Dėl informacinės sistemos trikdžių, darbuotojų gretas išretinusių ligų ir kai kurių tėvų...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis egzotiškuose kraštuose privers susigėsti (76)

Verslininkas bei keliautojas Jokūbas Laukaitis , nuolat keliaujantis po egzotiškiausius pasaulio...

Kokiame amžiuje seksas teikia didžiausią malonumą (28)

Gera žinia: amžius čia visiškai nesvarbus. Amžius tėra tik skaičius, ypač kalbant apie...

Bumblauskas pažėrė kritikos mokytojams: priėjome iki kažkokio akligatvio (173)

Istorikas Alfredas Bumblauskas pažėrė kritikos istorijos mokytojams ir šio dalyko ugdymo...

Su 13 metų vyresniu sportininku laimę atradusi Karolina Liukaitytė prakalbo apie vestuves (176)

Su verslininku Arnu Jurskiu skirtingais keliais pasukusi orų pranešėja Karolina Liukaitytė...

Po paskutinių Čeponio „perlų“ – pastaba iš kolegos: kam peiliu į nugarą durti triuškinamos ekipos gerbėjams? (3)

Karaliaus Mindaugo taurės finale Kauno „Žalgiris“ nepaliko vilčių Vilniaus „Lietuvos...

Anonimiškai paviešinta Blac Chynos sekso vaizdajuostė tapo internautų pašaipų objektu kuria memus ir istorijas (5)

Pirmadienio rytą „Twitter“ tinkle buvo paviešintas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota seksu...

Košmariškus prisiminimus išsklaidęs Juškevičius – apie naują karjeros stotelę ir ypatingą Brolio vaidmenį (14)

Šis sezonas Adui Juškevičiui yra išties išskirtinis. Į Panevėžio „Lietkabelį“ rugsėjo...

Kaip žmonės reaguotų į nežemišką gyvybę? (24)

Žmonės aktyviai kitose planetose ieško gyvybės. Šiuo metu dėl šio didingo tikslo dirba net...