Nelsonas Piquet jaunesnysis pirmadienį oficialiai patvirtino pasitraukimą iš „Renault“ komandos. Brazilas nedalyvaus kitose „Formulės-1“ čempionato lenktynėse – Valensijoje, Ispanijoje, vyksiančiose Europos GP varžybose.
Nelsonas Piquet jaunesnysis
© AFP/Scanpix

„Gavau pranešimą iš „Renault F1“ komandos apie tai, kad jie ketina nebeleisti man atstovauti jiems šiame „Formulės-1“ sezone“, - išplatintame pranešime spaudai pažymėjo lenktynininkas.

„Norėčiau padėkoti nedidelei grupei mane palaikiusių ir su manimi dirbusių „Renault F1“, tačiau esu tikrai labai nusivylęs tokiomis naujienomis“, - pabrėžė jis.

Po išsiskyrimo jaučia palengvėjimą

Vis dėlto pusantro sezono „Renault“ komandoje praleidęs N. Piquet neslėpė palengvėjimo dėl šio savo karjeros etapo baigties, pažymėdamas savo talentą ir pasiekimus bei negailėdamas karčių žodžių ekipos vadovui Flavio Briatorei.

„Jaučiu palengvėjimą, nes baigėsi prasčiausias mano karjeros laikotarpis ir dabar turiu galimybę tai palikti praeityje bei pasukti teisingu keliu, pamėginti susigrąžinti savo, kaip greito ir pergales pelnančio lenktynininko, reputaciją.

Esu komandos žaidėjas ir yra daugybė žmonių, su kuriais man teko dirbti savo karjeroje, kurie galėtų laiduoti už mano charakterį ir talentą, išskyrus, deja, asmenį, turėjusį daugiausiai įtakos mano karjerai „Formulėje-1“, - teigė brazilas.

„Lenktyniauti pradėjau būdamas aštuonerių ir gerinau rekordą po rekordo. Laimėjau visus kartingo čempionatus, kuriuose tik dalyvavau. Tapau Pietų Amerikos „Formulės-3“ čempionu, laimėjęs 14 lenktynių ir pelnęs 17 „pole“ pozicijų. 2003-iaisiais nuvykau į Angliją, su savo komanda, dalyvauti britų „Formulės-3“ čempionate. Ir ten tapau čempionu, laimėjęs 12 lenktynių ir pelnęs 13 „pole“ pozicijų. Tiesą sakant, buvau jauniausias čempionas istorijoje.

2005-aisiais ir 2006-aisiais lenktyniavau GP2 – laimėjau penkerias lenktynes ir šešias „pole“ pozicijas. Antrieji metai virto puikiu sezonu, pralaimėjau čempionatą Lewisui Hamiltonui tik dėl komandos padarytų techninių klaidų, kurias laikiau savomis, įskaitant ir kuro baigimąsi varžybų metu.

2006-aisiais Vengrijoje pasiekiau GP2 rekordą, tapdamas pirmuoju lenktynininku, idealiai pasirodžiusiu lenktynių savaitgalyje, pelniusiu maksimalų įmanomą taškų kiekį. Niekas tam neprilygo iki 2009-ųjų liepos, kai Nico Hulkenbergui tai pavyko Nurburgringe (Vokietijoje – red. past.)“, - savo karjeros iki „Formulės-1“ pasiekimus priminė sportininkas.

Tapo „kažkuo, vairuojančiu kitą bolidą“

N. Piquet su liūdesiu prisiminė bendradarbiavimo su F. Briatore pradžią ir atskleidė, kad jo asmeninis vadybininkas bei „Renault“ komandos vadovas prieš kvalifikacijas ir lenktynes jam grasindavo atleidimu.

„Patekti į „Formulę-1“ visuomet buvo sudėtinga, todėl mano tėvas ir aš pasirašėme vadybos sutartį su F. Briatore, kuris, mes tikėjome, buvo puikus pasirinkimas dėl visų būtinų ryšių ir vadybos įgūdžių. Deja, tuomet ir prasidėjo tamsiausias mano karjeros laikotarpis. Vienerius metus praleidau būdamas pilotu bandytoju ir dalyvavau tik keliuose bandymuose, o kitais metais tapau „Renault“ lenktynininku.

Praėjus sezono pradžiai, prasidėjo keisti dalykai. Būdamas „Formulės-1“ naujoku iš komandos galėjau tikėtis tik didelės paramos ir pagalbos ruošiantis šiai užduočiai. Vietoje to, tapau tik „kažkuo, vairuojančiu kitą bolidą“ ir negavau jokio dėmesio.

Be to, ne kartą, likus penkiolikai minučių iki kvalifikacijos ar lenktynių, mano vadybininkas ir komandos vadovas (Flavio Briatore – red. past.) man grasindavo, jog man nepasiekus gero rezultato, jis į mano vietą pasodins kitą pilotą. Iki tol man niekuomet nereikėjo grasinimų tam, kad pasiekčiau rezultatų. 2008-aisiais aš pelniau 19 taškų, kartą užlipau ant apdovanojimų pakylos finišavęs antroje vietoje, tai buvo geriausias brazilų lenktynininko debiuto sezonas „Formulės-1“ istorijoje.“

Prieš šį sezoną – nauji pažadai ir nauja sutartis

Prisimindamas šių metų sezono išvakares, N. Piquet neslėpė pasipiktinimo F. Briatore neįvykdytais pažadais pilotui suteikti tokias pačias sąlygas, kaip komandos lyderiui Fernando Alonso.

„2009-ųjų sezono išvakarėse F. Briatore, veikdamas kaip mano vadybininkas ir „Renault F1“ komandos vadovas, pažadėjo man, kad viskas bus kitaip, kad aš gausiu dėmesio, kurio nusipelniau, tačiau niekuomet negavau, kad komandoje gausiu bent lygias sąlygas. Jis privertė mane pasirašyti nuo rezultatų priklausančią sutartį, reikalaudamas manęs sezono viduryje būti surinkus 40 proc. Fernando Alonso pelnytų taškų.

Nepaisant to, kad važiavau kartu su Fernando, dukart pasaulio čempionu ir tikrai puikiu lenktynininku, buvau tikras, kad turėdamas tas pačias sąlygas laisvai galėsiu pelnyti pagal sutartį reikiamą 40 proc. taškų kiekį.“

„Deja, pažadai ir vėl nevirto realybe. Važiuodamas nauju bolidu, bandymuose įveikiau 2002 km, kai Fernando nuvažiavo 3839 km. Tik trys mano bandymų dienos buvo sausu oru, kai Fernando tik dieną praleido šlapioje trasoje. Bandymuose aš važiavau tik sunkiu bolidu, kietos sudėties padangomis, dažniausiai pirmąją dieną (kai trasa yra lėta, o patikimumas prastas) ar blogu oru.

Fernando vairavo lengvą bolidą su minkštesnėmis padangomis sausoje, idealioje trasoje. Niekuomet neturėjau galimybės pasiruošti mūsų naudojamai kvalifikacijos sistemai. Dabartinėje „Formulėje-1“ pirmąją ir penkioliktąją pozicijas dažnai skiria mažiau nei sekundė. Tai reiškia, kad 0,2 sek. arba 0,3 sek. tau gali suteikti aštuonias pozicijas.

Be to, bolido tobulinimas dabar vyksta kiekvienose lenktynėse dėl sezono metu galiojančio bandymų draudimo. Devyneriose šių metų varžybose, kuriose dalyvavau, Fernando turėjo smarkius bolido pagerinimus, kurių aš neturėjau. „Renault“ inžinieriai mane informavo, kad tose lenktynėse vairavau nuo 0,5 sek. iki 0,8 sek. lėtesnį bolidą nei mano komandos draugas.

Jei prisimintume Vokietiją, kur aš ir taip kvalifikacijoje aplenkiau komandos draugą, jei būčiau turėjęs tą pranašumą kvalifikacijoje, būčiau buvęs penktas, o ne dešimtas. Jei tas pats skirtumas būtų buvęs ir lenktynėse, būčiau finišavęs aukščiau už savo komandos draugą, kaip Silverstone, nepaisant to, kad jis turėjo patobulinimų, kurių aš neturėjau.“

Tiki savo talentu ir greičiu

N. Piquet pažymėjo neturintis jokių abejonių dėl savo talento ir pajėgumo bei pabrėžė dabar lauksiąs galimybės sugrįžti į „Formulę-1“ palankesnėmis sąlygomis.

„Be jokių abejonių, tikiu savo talentu ir savo pajėgumu. Bet kas, žinantis mano istoriją, supranta, kad mano rezultatai „Formulėje-1“ neatitinka mano CV ir mano sugebėjimų. Aplinkybės, su kuriomis man teko susidurti per dvejus pastaruosius metus, buvo, švelniai tariant, keistos.

Buvo nutikimų, kuriais aš ir pats sunkiai galiu patikėti. Jei dabar man reikia pasiaiškinti, tuomet galiu užtikrintai pasakyti, kad taip nutiko dėl nesąžiningos situacijos, į kurią buvau patekęs pastaruosius dvejus metus. Visuomet tikėjau, kad vadybininkas yra tavo komandos dalis ir tavo partneris. Vadybininkas turėtų tave įkvėpti, tave palaikyti, suteikti tau galimybių. Mano atveju viskas buvo priešingai.“

„Laimei, dabar žmonėms, palaikiusiems mane mano karjeroje, galiu pasakyti, kas sugrįžau į teisingą kelią ir svarstau galimybes iš naujo pradėti karjerą „Formulėje-1“, sąžiningu ir teigiamu keliu.“

Pati „Renault“ komanda kol kas oficialiai nepatvirtino išsiskyrimo su N. Piquet fakto ir nepaskelbė, kas pakeis šį sportininką. Pagrindine kandidatūra yra laikomas GP2 varžybose lenktyniaujantis prancūzas Romainas Grosjeanas.

Daugiau informacijos ieškokite www.f-1.lt.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (1)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (331)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (17)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (170)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Savo auklėtinių nebeatpažįstantis Jasikevičius: esame kovotojų komanda, bet Bamberge to nebuvo (29)

Eurolygos 18-ame ture Kauno „Žalgiris“ buvo priverstas Bamberge pripažinti „Brose“...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais (184)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (209)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Prašo emigrantų pagalbos: vieno ieškomiausių žudikų iš Kauno pėdsakai – D. Britanijoje (69)

Daugiau kaip dvylika metų nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstantis ir net į ieškomiausių...

Keisčiausi pigių butų skelbimai Lietuvoje: nuo neprašyto kambarioko iki dviejų sodybų dovanų (7)

Besidairantieji pigaus būsto, skelbimų portaluose gali išvysti ir kiek keistokų pasiūlymų, kurie...