Penktadienį įvyks Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) prezidento rinkimai, kuriuose į dvikovą stos Jeanas Todtas ir Ari Vatanenas. Nugalėtojas šiame poste pakeis nuo 1993-ųjų metų šias pareigas ėjusį Maxą Mosley.
FIA būstinė
© Reuters/Scanpix
J. Todtas – parankus organizacijos valdininkams

J. Todtas laikomas dabartinei organizacijos vadovybei palankiu kandidatu. Prancūzui paramą išreiškė tiek M. Mosley, tiek „Formulės-1“ komercijos teisių valdytojas Bernie Ecclestone'as. Specialistas savo rinkiminėje žinutėje akcentavo komandinį darbą.

Vadovavimu „Ferrari“ komandai išgarsėjęs J. Todtas žada nemažai pokyčių. Specialistas ketina kiekvienam pasaulio lenktynių čempionatui paskirti po komisarą, kuris būtų atsakingas už kasdienį konkrečių pirmenybių reguliavimą. Tokiu būdu būsimas prezidentas daugiau rūpintųsi strateginiais sprendimais ir nesikištų į varžybų rengimą.

Žadėdamas spręsti prastai vertinamo teisėjavimo „Formulėje-1“ problemą, J. Todtas ketina įsteigti Teisėjų priežiūros grupę. Be to, prancūzas planuoja įkurti Disciplinos komisiją, kuri vykdytų pažeidimų sporte tyrimus, rengtų svarstymus ir rekomenduotų drausmines nuobaudas Pasaulio autosporto tarybai.

J. Todtas „Ferrari“ komandoje dirbo nuo 1993 m., kai buvo priimtas vadovauti kompanijos sportinei veiklai. 2006 m. pabaigoje prancūzas buvo paskirtas eiti kompanijos vadovo pareigas bei tuo pačiu įpareigotas paruošti savo įpėdinį Stefano Domenicali.

Iš italams priklausančios „Formulės-1“ komandos posto specialistas pasitraukė tik 2007 m. pabaigoje. Šių metų pradžioje jis nutraukė visus ryšius su šia kompanija.

Prieš ateidamas į „Ferrari“, J. Todtas nebuvo automobilių sporto naujokas. Lenkų kraujo turintis prancūzas karjerą pradėjo ralyje, ir būdamas šturmanu nekartą sėkmingai dalyvavo pasaulio ralio čempionato etapuose.

Vėliau jis ėmė vadovauti „Peugeot“ veiklai automobilių sporte, o jo vadovaujama komanda laimėjo 1985 m. ir 1986 m. pasaulio ralio čempionatus. Prancūzų kompaniją specialistas paliko tik šiai po ilgo svarstymo atsisakius žengti į „Formulės-1“ varžybas.

63-ejų metų J. Todtas yra susižadėjęs su aktore Michelle Yeoh, 1997 m. filme „Rytojus niekada nemiršta“ (angl. „Tomorrow Never Dies“) suvaidinusia Jameso Bondo merginą. Prancūzo sūnus Nicolas dirba „Ferrari“ piloto Felipe Massos vadybininku.

A.Vatanenas – radikalias permainas žadantis maištininkas

A. Vatanenas, savo ruožtu, rinkiminėje kampanijoje agitavo už radikalias permainas, tačiau jo pasiūlymai buvo abstraktūs, juose trūko detalumo, kuriuo pasižymėjo konkurentas. Suomis žada išvesti FIA iš prieštaringumo liūno ir reformuoti organizaciją.

Paklaustas apie tai, kaip ruošiasi įvykdyti permainas, A. Vatanenas visų pirma pažymėjo dialogo svarbą. Išrinktas prezidentu, suomis suburtu darbo grupes, kurios paruoštų pasiūlymus konkrečių sričių reformoms. Buvęs europarlamentaras ketina diskutuoti kartu su žiniasklaida ir visuomene bei atsižvelgti į jų nuomonę.

A. Vatanenas – 1981 m. pasaulio ralio čempionas. Šiose pirmenybėse jis debiutavo 1974 m., o reguliariai lenktyniavo iki 1985 m. vos sportininko mirtimi nesibaigusios avarijos Argentinoje. Vėliau jis grįžo į aktyvų sportą, tačiau didesnį dėmesį skyrė Paryžiaus-Dakaro dykumų raliams, kur laimėjo 1987 m. ir 1989-1991 m.

Pasitraukęs iš sporto, A. Vatanenas pasuko į politiką. 1999 m. suomis buvo išrinktas Europos parlamento nariu ir jame dirbo iki šių metų. Būdamas politiku, jis specializavosi automobilių apmokestinimo, eismo reguliavimo, užsienio reikalų, ekonominio vystymosi ir žemės ūkio srityse.

57-erių A. Vatanenas yra vedęs ir gyvena Prancūzijoje bei Suomijoje.

Daugiau informacijos ieškokite www.f-1.lt.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skandalinga medžiaga: sostinėje slapta filmuojami ir įrašinėjami nuomininkai (49)

Vilniaus senamiestyje, Vokiečių gatvėje esantis namas slepia didelę paslaptį. Į DELFI redakciją...

Dviguba savižudybė Kazlų Rūdoje: tragišką sprendimą paskatino nelaiminga meilė? (11)

Šalia Kauno esantį Kazlų Rūdos miestelį šią savaitę sukrėtė didelė tragedija –...

Prie Kauno susidūrė vilkikai, BMW nulėkė nuo kelio, susidarė didžiulės spūstys (6)

Trečiadienį, apie 14.36 val., gautas pranešimas, kad Kauno rajone, A8 kelyje, 2 km nuo Kauno,...

Arūnas Milašius. Pagaliau jie išvažiavo. Brangių lietuvių mums nereikia (274)

Ant nosies kabant valstybės šimtmečiui galime pranešti džiugią naujieną – šiandien šalies...

Rusija mums gali atjungti elektrą greičiau, nei susijungsime su Europa (359)

Elektros tinklo įžiedinimo darbai, techniškai leisiantys Rusijai Baltijos šalis atjungti nuo BRELL...

Gyvai / Prasidėjo vienuoliktasis Dakaro etapas: organizatoriai vėl paruošė „kabliukų“ ir pragarišką vietą lyderiai kaunasi be kompromisų (19)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikės iš Beleno...

Kaip gana nekaloringas gėrimas užaugina „alaus pilvą“ (22)

Alaus pilvas - ne vieno žmogaus problema. Savaime aišku, kad alkoholio vartojimas yra susijęs...

Banko sąskaitos uždarymas klientui virto galvos skausmu (17)

Kai apsilankai banko skyriuje ir kai tai darai labai retai, tarkime, vieną kartą per dvejus metus...

Visagine gali iškilti „Intersurgical“ gamykla

Tarptautinė medicinos priemonių gamintoja „Intersurgical“, valdanti vienkartinių kvėpavimo...

Anūkės ir senelio nuotrauka sujaudino visą pasaulį: skelbia tragišką žinią (43)

Apie Braylynn ir jos senelį kalbėjo visi - viena bendra nuotrauka apie kančią pasakė daugiau nei...