aA
Finansų vadybininko specialybę Kauno technologijos universitete (KTU) įgijusiam Andriui Šerkšnui gali pavydėti ne vienas automobilių sporto gerbėjas. Vyras jau 9-erius metus dirba F1 „Sauber“ komandoje Šveicarijoje.
Andrius Šerkšnas ir F-1 "Sauber" komandos pilotai
© Organizatorių nuotr.

Praėjusią savaitę Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) atstovai buvo susitikę su A. Šerkšnu ir įteikė jam padėkos raštą už svarų indėlį į automobilių sportą Lietuvoje ir už jos ribų bei medalį, skirtą Lietuvos automobilių sporto 85-mečiui paminėti.

Susitikimo metu A. Šerkšnas pasakojo apie karjerą Šveicarijoje ir dalinosi įžvalgomis apie Lietuvos autosportą.

– Kaip gimė drąsi idėja nusiųsti savo CV į „Formulę-1“?

– Idėja gimė labai paprastai ir natūraliai. Prieš tai jau buvau gyvenęs JAV, vėliau grįžau į Lietuvą, kur organizavome automobilių sporto renginius, turėjau automobilių tobulinimo įmonę. Po to nusprendžiau, kad vėl atėjo laikas pasidairyti po pasaulį. Tiesiog išsiunčiau savo CV „Formulės-1“ komandoms, tarp jų ir „BMW Sauber F1“. Tiesa, laimę bandžiau ne tik F-1, bet ir vandens sporte, kuriam jaučiu didelę aistrą. Tačiau „Sauber“ komanda buvo ta, kuri, peržiūrėjusi mano gyvenimo aprašymą, ne tik pasikvietė atvykti pokalbiui į Šveicariją, bet ir vėliau pateikė rimčiausią pasiūlymą. Atsimenu, gavęs lėktuve vietą 1-F jau tada pagalvojau, kad galbūt tai - geras ženklas.

– Kaip atrodė darbo pokalbis, atvykus į Šveicariją?

– Pats pokalbis vyko apie 4 valandas. Jame dalyvavau aš ir dar trys žmonės iš „BMW Sauber“: personalo vadovė, vyriausiasis inžinierius ir administracijos vadovas. Atsimenu, vaikštinėjome po gamyklą su skyriaus viršininku, kuris manęs klausinėjo, ką esu veikęs, kaip tai susiję su pozicija, į kurią pretenduoju. Darbo pokalbis virto šiokia tokia ekskursija. Aš, ačiū Dievui, tuo metu nežinojau, kad šneku su savo būsimu viršininku ir tai sumažino jaudulį. Tik pradėjęs dirbti supratau, kad tuomet bendravau su gana svarbiais, griežtais ir įtakingais žmonėmis.

Po savaitės gavau atsakymą, kad esu priimtas. Pradėjau dirbti ką tik įkurtame kompozitinių medžiagų tyrimų ir vystymo technologijų skyriuje. Buvo labai įdomu, nes per pirmus dvejus metus turėjome daugiau nei 100 įvairių projektų, kai produktą ar detalę kūrėme „nuo nulio“.

– Kaip manote, ar tam, kad sėkmingai įveikėte atranką, turėjo įtakos jūsų darbinė patirtis Lietuvoje?

– Galbūt. Manau, svarbu ir tai, kad darbo ieškojau labai palankiu metu. Kaip tik kūrėsi didžiulio BMW koncerno „Formulės-1“ padalinys ir aš patekau į tą priėmimo bangą, kurios metu buvo įdarbinta nemažai žmonių. Kiti kandidatai, kaip ir aš, buvo sužavėti F-1, tuo, kad galės dirbti su geriausiais pasaulio specialistais, taip pat ir Šveicarijos gyvenimo sąlygomis. Tai buvo nepranokstamas derinys.

Žinoma, dirbant padėjo ir įgytas finansų vadybininko išsilavinimas. Tuomet į daugelį procesų komandoje žiūri kitokiomis savininko akimis, supranti užduočių mastą, kurį patiria vadovai, nestebina kartais neišvengiami jų sprendimai.

– Kokios savybės Jums labiausiai padeda darbe?

– Manau, konkretumas, aiškumas ir profesionalus požiūris.

– Kas svarbiausia, siekiant sėkmingos karjeros F-1: būti geru specialistu ir turėti puikų išsilavinimą, ar didžiulę motyvaciją ir norą?

– Žinoma, motyvacija labai svarbu, bet šalia jos labai pagelbėtų ir inžinieriaus specialybė. „Sauber“ tikrai yra palanki komanda atsiskleisti ir įgyti rimtos patirties jauniems specialistams. Šioje komandoje yra važiavusios tokios žvaigždės, kaip Kimi Raikkonenas, Robertas Kubica, Felipe Massa ir kiti. Komandos įkūrėjas Peteris Sauberis yra asmeniškai rėmęs net ir Michaelį Šumacherį jo karjeros pradžioje. Tai – tarsi jaunų talentų kalvė. Yra nemažai jaunuolių (dažnai iš Didžiosios Britanijos), čia atvykstančių atlikti praktiką, tarp jų net tokie, kurie nelabai mėgsta vairuoti automobilį ar beveik nesidomi F-1, tačiau yra puikūs savo srities, pvz., elektronikos ar IT specialistai. Čia jiems yra sudarytos puikios sąlygos tobulėti. Praktikantai dirba tokį pat rimtą darbą, kaip ir tikri komandos darbuotojai, tik, žinoma, yra prižiūrimi.

Kalbant apie reikalavimus jauniems specialistams, gerokai nustebino CV tradicijos Šveicarijoje. Jei, pvz., JAV pageidautina savo pasiekimus sutalpinti į vieną A4 formato puslapį, tai čia 10-ies puslapių jaunuolio CV segtuvas su informacija ir net rekomendacijomis beveik nuo pradinės mokyklos laikų yra įprasta praktika.

– Kaip pasikeitė Jūsų požiūris į F-1 nuo tada, kai pradėjote ten dirbti, o ne tik stebėti varžybas per televizoriaus ekraną?

– Vaikystėje, stebint „Formulės 1“ varžybas televizoriaus ekrane, viskas atrodė daug gražiau ir paprasčiau. Tuo metu galvodavau, kad geriausias darbas vairuoti, o visa kita tik aptarnaujantis personalas. Pradėjęs dirbti, kur kas didesnį dėmesį pradėjau kreipti į detales: kokius sprendimus komanda vysto, kokių atsisako, ką konkurentai tobulina ir panašiai. Supratau ir sunkaus bei įtempto darbo reikšmę.

Neįtikėtina, kaip gali būti ištobulinti F-1 automobiliai. Jau dabar yra galimybė automobiliui pasiekti tokį greitį, kad vairuotojas važiuodamas nuo perkrovos prarastų sąmonę.

Įdomu sekti ir pačias F-1 naujienas. Pavyzdžiui, netrukus startuos „Roborace“ varžybų serija (ji bus „Formulės-E“ serijos dalis – aut. past.), kurioje automobiliai bus bepiločiai, nes tarpusavyje rungtyniaus komandų inžinieriai. Nors pas mus juokaujama, kad „laimintis automobilis visada yra gražiausias“, iš tiesų dizainui čia skiriamas išskirtinis dėmesys. Įspūdingai atrodančių automobilių pagrindinis dizaineris–futuristas Danielis Simonas. Jis yra žinomas kaip Holivudo filmo „Tronas“ pagrindinis dizaineris ir „Lotus Renault“ motociklo kūrėjas.

– Gal jau žinote receptą, kaip išauginti F-1 sportininką? Kokiomis savybėmis jis turi pasižymėti?

– Dauguma apie F-1 lenktynių trasą svajojančių sportininkų savo kelią pradeda kartinguose. Varžybos kartingais jau ankstyvame amžiuje suteikia techninių žinių, reakcijos, vikrumo laviruojant grupėje ir kitų būtinų įgūdžių. Atsidūrus prie starto linijos F-1, aiškiai matosi, kurie sportininkai yra „praėję“ kartingų mokyklą, o kurie tą padaryti šiek tiek pavėlavo.

Natūralu, kad kiekvienas lenktynininkas turi būti nusiteikęs daug ir rimtai dirbti. Tam, kad pasiektų kuo aukštesnių rezultatų, jiems nuolat reikia laikytis dietų ir palaikyti gerą fizinę formą. Tuo padeda rūpintis asmeniniai fizioterapeutai ir specialios sporto klinikos. „Formulėje-1“ panašiai, kaip ir žirgų lenktynėse, tam, kad žirgui geriau sektųsi, raitelis turi būti kuo lengvesnis. Nors F-1 pilotą „neša“ 1000 žirgų, bet kuo jis lengvesnis, tuo didesnes reguliavimo galimybes teikia sportininko sutaupyti kilogramai. Sudėjus balasto svarmenis tinkamose vietose, galima palankiau sau sustyguoti automobilį ir nuleisti jo svorio centrą. Minimalus svorio limitas šiuo metu yra šiek tiek padidintas, bet bendra taisyklė išlieka ta pati. Lengviausi pilotai sveria 60-70 kg ir yra tik apie 160-175 cm ūgio.

Pats automobilių vidus taip pat yra gaminamas atsižvelgiant į jais važiuosiančių sportininkų kūno matmenis, sėdynės lukštas – į nugaros linkius. Vidutinio ūgio vyras, ne F-1 sportininkas, dažniausiai į tokią sėdynę nė netilptų. Kita vertus, fiziniai duomenys yra tik antraeilės svarbos dalykas, ir, jei jaunuolis talentingas ir pasiruošęs daug dirbti, juo tiki rėmėjai, tada ūgis bei svoris nėra didelės kliūtys.

Ištvermė ir kantrybė taip pat labai reikalingos savybės šiame sporte. Vien varžybų metu automobilyje sportininkai praleidžia dvi valandas, o temperatūra automobilio viduje labai aukšta. Važiuojant širdis dirba lyg kaitinantis saunoje, prarandama daug skysčių. Visų lenktynių metu sportininkas negali atsisegti tampriai prisegtų saugos diržų, tad jo kvėpavimas taip pat būna apsunkintas.

– Paminėjote naują bepiločių automobilių varžybų seriją. Taip pat ką tik startavo „Formulė-E“ elektromobilių varžybų serija. Ar stiprėjančios ekologiškumo tendencijos veikia ir pačią F-1?

– Tikrai taip. Pirmiausia, automobiliuose įrengiami mažesni varikliai. Jei 2002 metais startuodavo automobiliai su 3 l V10 varikliais, tai dabar turime dalinai hibridinį, 1,6 l variklį, su papildomomis sistemomis, kuris stabdymo metu kaupia elektros energiją.

Pati komanda, inžinieriai taip pat stengiasi tausoti aplinką, prisidėdami prie gamtosauginių iniciatyvų. Prieš kelerius metus visa mūsų automobilių stovėjimo aikštelė buvo uždengta saulės baterijomis. Taip generuojama dalis vėjo tunelio sunaudojamos elektros energijos. „Sauber“ komanda yra gavusi „Carbon Neutral“ įmonės vardą. Mes taip pat padedame Ciuricho universiteto studentams tobulinti jų jaunesnei „Formulei-E“ skirtą automobilį, kuris yra labai mažas, bet siekia pasaulio rekordų.

– „Formulėje-1“ dirbate jau palyginti ilgai. Ar dabartinės pareigos jau aukščiausias karjeros laiptelis? Kokie tolesni Jūsų karjeros siekiai?

– Čia metai tiksi labai greitai ir galbūt tik dabar pradedu tiksliau suvokti, kas ir kaip vyksta F-1 „laive“. Iki kapitono lieptelio dar reikia tikrai daug ir ilgai dirbti, pamatyti ir išmokti. Karjeros pradžioje dirbau skyriaus, atsakingo už aerodinaminius elementus, vadovu, vėliau „Tesla Motors“ aptarnavimo vadovu Šveicarijai, „Sauber“ prototipų skyriaus vadovu, o šiuo metu esu atsakingas už kokybės kontrolę mūsų komandoje.

Nors šias pareigas vadinu ramesnėmis, vis dėlto atsakomybės netrūksta. Po varžybų F-1 automobiliai išardomi ir visos detalės keliauja į mūsų skyrių tikrinimui. Kiekviena detalė turi savo techninį pasą, kiekvienas žingsnis yra tvirtinamas parašu. Šiame etape tikslumui ir tvarkai skiriamas išskirtinis dėmesys, nes nuo to priklauso saugumas. Pvz., aukštą hidraulinį slėgį atlaikančioms detalėms net 0,001 mm skirtumas yra svarbus. Jis gali skirti gerą detalę nuo nekokybiškos, nors iš pažiūros jos visos atrodytų idealios, rūpestingai išlietos iš egzotiškų metalų lydinių. Vis dėlto, dabar pagrindinė mano ir žmonos karjera – dukrelė, kuriai ir noriu skirti daugiausiai savo dėmesio ir laiko.

– Gyvenate Šveicarijoje. Kokia ten automobilių sporto padėtis?

– Paradoksalu, kad Šveicarijoje gyvena didžiausios „Formulės-1“ žvaigždės, gatvėse gausu brangiausių automobilių, vis dėlto valstybės politika yra skatinti viešąjį transportą.

Šveicarijoje nebevyksta F-1 lenktynės, apskritai beveik nevyksta automobilių sporto renginiai, nebent vietinės reikšmės kalnų slalomo lenktynės. Išimtis retro automobilių paradai, kai gatvėse galima pamatyti išties įspūdingų ir brangių mašinų. Tiesa, pastebiu šiokį tokį atgimimą. Rodos, įvyks drifto etapas.

Itin didelio saugumo siekiama ir keliuose, kuriuose galioja labai griežtos taisyklės. Jų nesilaikymas garantuoja didžiules baudas. Nors greičiausi pasaulio lenktynininkai gyvena Šveicarijoje arba Monake, bet vis tiek yra priversti važiuoti 50 km/val. greičiu. Viršijus greitį 50 km, iš vairuotojo atimamas automobilis, kaip nusikaltimo įrankis!

– Ar sekate Lietuvos automobilių sporto naujienas? Kokius pagrindinius pokyčius per tuos metus, kuriuos praleidote dirbdamas užsienyje, pastebite?

– Nors laiko labai trūksta, bet stengiuosi sekti Lietuvos autosporto naujienas ir aktualijas. Pastebiu spartų technikos, automobilių, renginių pristatymo kokybės gerėjimą. Informacija žiūrovams perduodama gerokai patraukliau, daugiau galimybių teikia moderni vaizdo įrašymo technika, atsiranda itin kokybiškų, tarptautinio lygio vaizdo siužetų ir reportažų po varžybų.

Kaip F-1 atstovas, džiaugiuosi, kad atsiranda vis geresnės sąlygos ir lietuviams stebėti F-1 lenktynes. Daugėja tiesioginių skrydžių ir lengvėja susisiekimas. Manau, kad kuo dažniau lietuviai važiuoja į Europą ir stebi įvairias varžybas, bendrauja su sportininkais, organizatoriais ir kitaip semiasi kitų šalių organizacinės patirties, tuo greičiau turėtų kilti ir autosporto kokybė Lietuvoje. Nebūtina išradinėti dviračio. Galima pasinaudoti jau esamais pavyzdžiais pasaulyje ir kaimyninėse šalyse, pritaikant patirtis Lietuvos rinkai.

– Ar Jums pačiam niekada nebuvo kilusi mintis sėsti už lenktyninio automobilio vairo?

– Tiesą pasakius – visados, tik niekados nebuvo laiko. Matyt, jo taip ir neatsiras. Nors labiausiai mėgstu žiedines lenktynes, bet prieš daugelį metų mane atsitiktinai buvo įsukęs dragas ir driftas. Vis dėlto buvau organizatorius, o ne sportininkas. Rengdavome legalias naktines lenktynes, kurios tuo laiku buvo gana naujas reiškinys. Nors turėdavome visus įmanomus leidimus, bet vis tiek dažnai tekdavo aiškintis ir su policijos pareigūnais. Mieste triukšmauti galima tik iki 22 val., o kvalifikaciniams važiavimams prasidėjus apie 19 val., iki ramybės laiko ne visuomet pavykdavo varžybas užbaigti.

Ši patirtis labai gera mokykla. Varžybas organizuodavome prekybos miestelyje „Urmas“, kuriame tik 16 val. darbus pamažu baigdavo prekybininkai, o mums jau 18 val. reikėdavo atidaryti renginį. Tačiau mes sugebėdavome per 2 valandas turgaus teritorijoje paruošti ir pravesti tikrą automobilių sporto šou. Tokios patirtys parodo, ką galima nuveikti per žaibiškai trumpą laiką su puikia komanda!

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Verstappenas nusprendė ilgai nekeisti komandos

„Red Bull“ komanda pasiekė svarbią tarpsezonio pergalę. Austrų ekipa antradienį pranešė,...

Naujasis „Ferrari“ bolidas bus pritaikytas Vetteliui, bet F-1 legenda lyderiu mato Leclercą

Prieš metus daugelis skeptiškai vertino „Ferrari“ sprendimą pasikviesti 21 metų Charlesą...

Geriausiu Europos sportininku išrinktas lenktynininkas Hamiltonas (5)

„Formulės-1“ pasaulio čempionas britas Lewisas Hamiltonas pripažintas geriausiu 2019 metų...

Leclercas pasirašė ilgalaikę sutartį su „Ferrari“

„Ferrari“ komanda pratęsė sutartį su Charlesu Leclercu iš karto penkeriems metams – iki 2024...

Dominavęs čempionas Hamiltonas sezoną baigė pergale ir rekordu

Paskutinėse šių metų Formulės-1 lenktynėse, vykusiose Abu Dabyje, triumfavo šiemet šeštą...

Top naujienos

Prieš karines pratybas – gėdingos Rusijos laivo nesėkmės (232)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apsilankė aneksuotame Sevastopolyje, kur sausio 9-ąją vyko...

„POLexit“? Briuselis vėl grūmoja Lenkijai (30)

Lenkija įsitvirtina ES „blogiukų “ kompanijoje. Briuseliui imantis naujų priemonių prieš...

Artėjant rinkimams prastos žinios „valstiečiams“: apklausa parodė, ką žmonės mano apie Vyriausybę (24)

Kaip rodo naujausios atliktos gyventojų apklausos, pastarąjį mėnesį labiausiai traukėsi Lietuvos...

Užkalnis: tokie restoranai gyvuos ilgai ir laimingai pasakė gavęs 250 Eur sąskaitą (200)

Čia sėkmės istorija, ir jeigu norite sėkmės restoranų versle, tiesiog perskaitykite šį...

Ši baisi liga prasideda staigiu ir nepakeliamu skausmu viršutinėje pilvo dalyje: susirgusiųjų mirtingumas daugiau nei didelis (6)

Ne veltui nuolat girdime perspėjimus apie saikingą alkoholio vartojimą: mėgstantys pakelti...

Po vyriausybės pakeitimo Putinas prakalbo apie valdžios perdavimą (18)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė nenorintis, kad valstybės vadovas šiuolaikinėje...

Ukmergės ligoninėje mirė namuose blogai pasijutęs mažametis vaikas (101)

Policijos departamentas informavo, kad Ukmergės ligoninėje mirė mažametis vaikas.

Nufilmavo nakties šėliones Radviliškyje: po vidurnakčio 100 žmonių šoko į ledinį tvenkinį (27)

Magiška naktis sutraukė ledinių maudynių entuziastus prie Eibariškių tvenkinio Radviliškyje,...

Naujausiame princo Harry instagramo įraše – gudriai užkoduota žinutė apie jo pabėgimą iš karališkosios šeimos? (1)

Didžiosios Britanijos karalienės anūkas, 35-erių metų princas Harry , ketvirtadienį pristatė...

Butas sostinėje už 30 tūkst. eurų: pažiūrėkite, ką galite įsigyti už tokią sumą

Vienas pagrindinių veiksnių, kuris riboja perkant būstą, yra finansiniai ištekliai. Tie, kurių...