aA
Ankstyvą sekmadienio rytą Saudo Arabijoje, Džedos mieste, prasidėjo Dakaro ralis. Ir nors šis renginys Lietuvoje ypač laukiamas, prognozuoti to, kaip ši diena pasibaigs, nebūtų išdrįsęs nė vienas. Greičiausių vardą ir viso pasaulio dėmesį šiame etape pelnė Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno „Agrorodeo“ ekipažas.
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas
© iGo2Dakar nuotr.

„Agrorodeo“ ekipažas startavo iš 19-os pozicijos, tačiau visai netrukus pradėjo aršiai vežtis į priekį. Antrajame kelio punkte jie buvo 11, kitame – 10. Tačiau didžiausia staigmena laukė tada, kai, greičio ruožui įpusėjus, lietuviai užkopė į 5-ą vietą.

Panašu, kad to, kas buvo toliau, nesitikėjo nei komandos gerbėjai, nei patys lenktynininkai. Finišą Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas pasiekė būdami pirmi, keliomis minutėmis aplenkę ilgamečius ralio lyderius.

Finiše sužinoję, kad yra pirmi, iš pradžių vyrai negalėjo patikėti tuo, kas jiems sakoma. Įtikino tik organizatorių duomenys, kad lietuviai išties užėmė pirmąją vietą įveikę pirmos dienos greičio ruožą. Įdomi detalė: 319 numeriu pažymėtas ekipažas 319 km ilgio greičio ruožą nuvažiavo per 3 val. 19 min. ir 04 sek.


Sėkmė nusisuko

Vos viena pozicija anksčiau nei V. Žala ir S. Jurgelėnas startavo ir Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu (ekipažas „Kreda“). Tačiau nuotaikingai nusiteikusios komandos sėkmė nelydėjo: nuvažiavus nuo starto kelis kilometrus, ėmė kaisti „Hilux Overdrive“ variklis.

Laimei, gedimas nebuvo toks rimtas, kaip praėjusiais metais, tad kapanotis į priekį ekipažas galėjo. Tiesa, rezultatas neblizga – galutinė dienos įskaita skelbia, kad lenktynininkai liko 48-oje vietoje, trasoje užtrukę 4 val. 38 min. 22 sek.


Pramušė tris ratus

Benediktas Vanagas su naujuoju šturmanu Filipe'u Palmeiro (ekipažas „Inbank team Pitlane“) dienos pradžioje šovė į viršūnę, atsidūrė tarp TOP10 geriausiųjų, tačiau situacija pasikeitė greičio ruožui persiritus į antrą pusę.

Sugrįžęs sportininkas pasakojo, kad per akmenis važiavo ypač lėtai, bet vis tiek sugebėjo pramušti visus tris atsarginius ratus.

„Man sunku įsivaizduoti, kaip čia būtų galima važiuoti dar greičiau“, – kalbėjo jis.

Pagal galutinę dienos įskaitą, jo ekipažas liko 15-oje vietoje, užtrukęs 3 val. 42 min. 30 sek.


Nustebino naujokai

Stebinčius, kaip sekėsi Dakaro naujokams Edvinui Juškauskui ir Aisvydui Paliukėnui (ekipažas „Heston MRO team Pitlane“), malonų įspūdį paliko tai, kad startavę 75-i, vyrai nuo pat pradžių kopė į viršų.

Finišą be didelių praradimų ekipažas pasiekė, trasoje užtrukę 4 val. 22 min. 18 sek., ir pelnė 40-ą vietą.

Bene ilgiausiai tiems, kurie stebi lietuvių pasiekimus, teko laukti Ginto Petraus ir Tomo Jančio, „Petrus Racing team“ komandos atstovų. Jie startavo iš 66 pozicijos ir visą ralį išlaikė stabilų tempą.

Finišą ekipažas pasiekė greičio ruože užtrukę 5 val. 25 min. 49 sek. ir užėmė 61-ą poziciją.

Nesistengė „perspausti“

Arūnas Gelažninkas, vienintelis Lietuvos motociklininkas Dakaro ralyje, pasiekęs finišą pripažino, kad tai, kas dėjosi trasoje, nebuvo jo tipo ralis.

„Tokia, matyt, bus visa pirma ralio pusė“, – pripažino sportininkas ir pridūrė, kad nemėgino persitempti pirmąją dieną, mat organizmui reikia priprasti prie krūvio.

Pagal galutinę dienos įskaitą, jis užėmė 40-ą vietą. Iš viso trasoje užtruko 4 val., 6 min. 19 sek.


Kas iškovojo pergales?

Motociklų įskaitos pirmąją vietą iškovojo australas Toby Price, antras – amerikietis Ricky Brabecas, trečioje vietoje – austras Matthiasas Walkneris. Įdomu, kad pirmąją ir antrąją vietas skiria vos 5 sekundės, o austras nuo lyderio atsilieka 40 sek.

Keturračių įskaitos pirmąją vietą iškovojo čilietis Ignacio Casale, 5 min. 36 sek. atsiliko lenkas Rafalas Sonikas, o trečiąją vietą iškovojo 6 min. 55 sek. nuo lyderio atsilikęs čekas Tomašas Kubiena.

Pagal keturiais ratais varomų bagių (SSV) įskaitą, pirmąją vietą pelnė lenkas Aronas Domzala, nuo jo 1 min. 51 sek. atsiliko ir antrąją vietą užėmė amerikietis Casey Currie, o trečias – ispanas Jose'as Antonio Hinojo Lopezas, nuo lyderio atsilikęs 5 min. 49 sek.

Sunkvežimių klasės lyderiu tapo rusas Antonas Shibalovas, antrą vietą užėmė baltarusis Siarhei Viazovichius atsilikęs 1 min. 33 sek., o trečioje vietoje – olandas Janusas van Kasterenas, jį nuo lyderio skiria 3 min. 9 sek.

Kaip atrodė lenktynių eiga ir svarbiausius dienos įvykius galite peržiūrėti žemiau.

Dakaro ralis: 1 diena
Finišą pasiekė ir paskutinis Lietuvos ekipažas – „Petrus Racing team“ atstovaujantys Gintas Petrus ir Tomas Jančys. Komanda finišavo 61-oje vietoje.
Panašu, kad lietuvių pergalė pirmąją Dakaro ralio dieną sudomino visą pasaulį. https://twitter.com/dakar/status/1213810431971745794?ref_src=twsrc%5Etfw
Paskutinis Lietuvos ekipažas – Ginto Petraus ir Tomo Jančio duetas – laukiamas finiše. Komanda užfiksuota septintajame greičio ruože kelio punkte, ten jie – 61-i.
Finišą pasiekė dar du Lietuvos ekipažai. „Heston MRO team Pitlane“ ekipažas finišavo 40-oje vietoje, o A. Juknevičius ir D. Vaičiulis, „Kredos“ komanda, finišą pasiekė būdami 48-i.
Finišą pasiekė A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio ekipažas, patyręs gedimą. „Keiktis aš nesikeiksiu, bet norėčiau“, – pyko dėl nesėkmės lenktynininkas.
B. Vanagas ir F. Palmeiro vienoje trasos vietoje susitiko su V. Žalos ir S. Jurgelėno ekipažu. Deja, „Agrorodeo“ ekipažas pasiguodė, kad jų kolegos trasoje praleisti nenorėjo. Dėl šio incidento B. Vanagas atsiprašė. „Su Vaidu išėjo tikrai apmaudžiai – praleidome du lenktynininkus ir galvojome, kad už mūsų nėra, kai išlindo jų ekipažas. Prieš pat startą mums keitė sistemą, kuri fiksuoja šalia važiuojančius dalyvius. Ji buvo atsarginė ir neveikė labai gerai, o tai taip pat turėjo įtakos“, – komentavo pilotas.
Septintąjį, paskutinį, greičio ruožo kelio punktą pasiekė ir E. Juškauskas su A. Paliukėnu. „Heston MRO“ ekipažas čia užfiksuotas 40-oje vietoje.
Septintą greičio ruožo kelio punktą pasiekė A. Juknevičius ir D. Vaičiulis – iki finišo liko visai nedaug. Šioje vietoje ekipažas užfiksuotas 46-as.
Dar du Dakaro ralio ekipažai iš Lietuvos pasiekė 6-ąjį greičio ruožo kelio punktą. E. Juškauskas ir A. Paliukėnas čia kristelėjo žemyn į 39 poziciją, o A. Juknevičius ir D. Vaičiulis važiuoja 51-i.
Gintas Petrus su Tomu Jančiu važiuoja labai stabiliai – yra 64-oje vietoje penktajame greičio ruožo kelio punkte.
Oficialu! Dienos greičiausias yra Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas – tą paskelbė ir Dakaro ralio organizatoriai. https://twitter.com/dakar/status/1213784133010411521?ref_src=twsrc%5Etfw
„Rimtai? Eik tu, pokštininke“ – taip į „iGo2Dakar“ žinią apie tai, kad finišą pasiekė pirmas, reagavo V. Žala. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/videos/811144929382813/&show_text=0&width=560
Finišą pasiekė ir Benediktas Vanagas su Filipe Palmeiro. Ekipažas yra 15-oje vietoje.
Lietuvių pergalė pirmąją dieną, panašu, nustebino ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį! https://twitter.com/Campeonesnet/status/1213781159047548929?ref_src=twsrc%5Etfw
Štai tokiomis plačiomis šypsenomis pasipuošę V. Žalos ir S. Jurgelėno ekipažas, prisipažinęs, kad nesupranta, kas čia šiandien nutiko. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/posts/690698391462676&width=500
Tikrą sensaciją Lietuvai padovanoję V. Žala ir S. Jurgelėnas spurtavo ir aplenkė tokias Dakaro ralio legendas, kaip S. Peterhanselį, C. Sainzą ir N. Al-attiyah.
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas atvažiavo pirmieji. Toks rezultatas dar preliminarus ir gali pasikeisti organizatoriams susumavus visus gautus taškus. Visgi tai kol kas aukščiausias lietuvių pelnytas rezultatas greičio ruože, iki šiol tik B. Vanagui yra pavykę finišuoti 4-oje vietoje.
Gintas Petrus ir Tomas Jančys pasiekė ketvirtąjį greičio ruožo kelio punktą. Ekipažas išlaiko stabilų tempą ir yra 63.
Pirmieji iš Lietuvos automobilių ekipažų finišą pasiekė Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas. Kokią poziciją užėmė „Agrorodeo“ ekipažas, kol kas dar nėra aišku.
Penktame greičio ruožo kelio punkte užfiksuoti ir E. Juškauskas su A. Paliukėnu. Čia ekipažas yra 34-oje vietoje. Drauge su jais yra ir A. Juknevičius bei D. Vaičiulis, kurie važiuoja 45-i.
Septintajam greičio ruožo kelio punkte Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas užfiksuoti 1-i.
Nepaisant to, kad N. Al-attiyah finiše užfiksuotas pirmas, „Mini“ ekipos nariai už katarietį „Toyotos“ atstovą buvo greitesni. Pranešama, kad lėkdamas finišo link lenktynininkas patyrė gedimą, kuris sukliudė finišuoti aukštesnėje pozicijoje. Katarietis liko trečias. Įskaitoje pergalę pelnė S. Peterhanselis, antras liko C. Sainzas.
Nors GPS signalas pametė A. Juknevičių ir D. Vaičiulį, DELFI reporteris Paulius Garkauskas informavo, kad komanda sėkmingai juda pirmyn. Iki finišo likę dar pora šimtų kilometrų.
Pirmieji automobilių įskaitos dalyviai pasiekė finišą. Pirmasis finišo liniją kirto Nasseras Al-attiyah, finišą pasiekė ir Carlos Sainz, „Mini“ ekipos narys.
Ketvirtąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas. Ekipažas išlaiko stabilų tempą ir yra preliminariai 38-i.
Tai, ką daro V. Žalos ir S. Jurgelėno ekipažas, lietuvius verčia iš kojų. Šeštajame greičio ruožo kelio punkte komanda užfiksavo 2-ą geriausią rezultatą.
„Pirmas greičio ruožas ne mano tipo, matyt, tokia bus ir pirma ralio pusė. Labai daug akmenų, pavojinga, pats mačiau, kaip sportininkai lenkė ir krito. Manau, sekėsi vidutiniškai, bet važiavau ramiai. Esu finiše ir pozicija geresnė nei pernai praėjusio etapo“, – kalbėjo finišą pasiekęs A. Gelažninkas. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/videos/307768683459761/&show_text=0&width=560
Benedikto Vanago ir Filipe Palmeiro „Inbank team Pitlane“ informavo, kad nors ir GPS davikliai lietuvius pametę, jie sėkmingai juda finišo link. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/570907183762002/&show_text=0&width=560
Finišą pasiekęs Arūnas Gelažninkas, „Zigmas Dakar team“ atstovas, pasakojo, kad stengėsi važiuoti protingai ir „neperspausti“. Anot jo, sekėsi ganėtingai gerai, tačiau, perspėjo motociklininkas, važiuojantiems automobiliais gali kilti sunkumų, mat greičio ruože – labai daug akmenų, tad prakirstų padangų šiandien gali būti ne viena, ir ne dvi.
Lyderių gretose – rokiruotė. N. Al-attiyah artėjant pirmosios dienos finišui aplenkė prancūzas Stephane'as Peterhanselis, išstūmęs katarietį „Toyota“ atstovą į antrąją vietą.
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas pasiekė ir 5-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Čia lenktynininkai preliminariai yra 3-oje vietoje.
Vienintelis Lietuvos motociklininkas šių metų Dakaro ralyje užbaigė pirmąją lenktynių dieną. Arūnas Gelažninkas, „Zigmas Dakar team“ atstovas, finišą pasiekė būdamas preliminariai 37-oje vietoje.
Arūnui Gelažninkui iki finišo liko visiškai nedaug. Motociklininkas pasiekė 7-ąjį, paskutinį, greičio ruožo kelio punktą, ir yra pakeliui į finišą.
Antrąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė ir G. Petrus su T. Jančiu. Komanda dabar – 64-oje vietoje.
Automobilio ventiliatoriai gale, sugedęs vienas iš dviejų, todėl ekipažui tenka stoti kas kažkiek kilometrų ir aušintis, pasakojo Darius Vaičiulis. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/videos/1445386922301357/&show_text=0&width=267
Deja, GPS signalas sutrikęs ir sekti visų lenktynininkų nepavyksta. Štai V. Žalos ir S. Jurgelėno ekipažas nebuvo užfiksuotas trečiame kelio punkte, tačiau ketvirtąjį pasiekė būdami preliminariai 5-oje vietoje.
„Kredos“ ekipažas pusiau juokais, pusiau rimtai sako, kad Darius Vaičiulis dar nuo praėjusių metų pamena, kaip reikia automobilį aušinti vandeniu. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/posts/2620271368049558&width=500
Arūnas Gelažninkas pasiekė ir 6-ąjį kelio punktą. Čia sportininkas užfiksuotas 38-oje vietoje.
Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas šiandien išlaiko stabilų tempą. Antrajame greičio ruožo kelio punkto ekipažas yra 37-oje vietoje.
Pirmąjį kelio punktą pasiekė ir Gintas Petrus su Tomu Jančiu. Jie šioje kelio atkarpoje užfiksuoti 67-oje vietoje.
Smėlynuose pastebėtas ir Arūnas Gelažninkas. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/posts/690588698140312&width=500
„Agrorodeo“ komanda užfiksavo Vaidotą Žalą ir Saulių Jurgelėną Saudo Arabijos smėlynuose. https://www.facebook.com/AgrorodeoDakar/videos/464443470936521/&show_text=0&width=560
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis, nors ir susidūrę su automobilio gedimu, stumiasi tolyn. Komanda pasiekė antrąjį kelio punktą ir čia preliminariai yra 46-oje vietoje.
Sklinda gandas, kad ekipažo, pažymėto 329 numeriu, automobilis užsidegė. Juo važiuoja prancūzai Romainas Dumas ir Alexandre Winocq. Lenktynininkai nenukentėjo. Kol kas organizatoriai šios informacijos nepatvirtino.
Arūnas Gelažninkas pasiekė 5-ąjį greičio ruožo kelio punktą ir jo šios dienos lenktynės persirito į antrąją pusę. Lenktynininkas šioje vietoje smuktelėjo žemyn ir, preliminariai, yra 37-oje vietoje.
Dakaro ralio naujokai – E. Juškauskas ir A. Paliukėnas – užfiksuoti pirmajame kelio punkte. Čia ekipažas 39 vietoje. Su kaistančio variklio problema susidūręs A. Juknevičius ir D. Vaičiulis šioje vietoje smuktelėjo žemyn – į 53 vietą.
Antrąjį kelio punktą pasiekė ir V. Žala su S. Jurgelėnu. Čia ekipažas kol kas yra 10-oje vietoje, tačiau rezultatas dar gali keistis.
DELFI reporteris Paulius Garkauskas pranešė, kad Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis, panašu, trasoje užtruks tikrai ilgai, mat kaista automobilio variklis ir neveikia ventiliatorius.
Panašu, kad GPS signalas atsigavo ir pasirodė B. Vanago ir F. Palmeiro rezultatai. Ekipažas taip pat skrieja lyg ant sparnų: pirmajame kelio punkte jie 9-oje vietoje, pasiekę antrąjį – kol kas 8-oje vietoje.
Pirmoji greičio ruožo atkarpa, panašu, karstelėjo A. Juknevičiui ir D. Vaičiuliui. Ekipažas čia užfiksuotas tik 40-oje vietoje ir rezultatas dar gali keistis. Šiai atkarpai įveikti jiems prireikė 54 minučių – gerokai daugiau nei pirmoje vietoje skriejančiam N. Al-attiyah.
Dakaro ralis naujoje šalyje ir žemyne, bet, panašu, organizatorius kamuoja tie patys rūpesčiai. Ne vienas Dakaro gerbėjas kalba, kad ir vėl stringa GPS sistema, sekanti lenktynininkus, dėl šios priežasties, galimai, nematyti ir dalies lietuvių ekipažų.
Vaidotas Žala ir S. Jurgelėnas pasiekė pirmąjį kelio punktą. Čia lietuvių ekipažas – 11-as.
Arūnas Gelažninkas pasiekė 4-ąjį kelio punktą. Čia sportininkas preliminariai 31-as, tačiau šis rezultatas – nėra galutinis.
Automobilių įskaitos lyderių gretos nesikeičia: N. Al-attiyah į nugarą kvėpuoja „Mini“ ekipa. Tiesa, kol kas iš trijulės greičiausiais J. Przygonskis.
Nani Roma, šiemet startavęs su „Borgward“ komanda, panašu, dar turi priprasti prie jam naujos technikos. Startavęs iš antrosios pozicijos, lenktynininkas pirmajame kelio punkte nukrito į 9-ąją vietą ir, panašu, gali kristi dar žemiau.
Pirmasis startavęs N. Al-attiyah su M. Baumeliu išlaiko gerą tempą. Pirmąjį greičio ruožo kelio punktą jie pasiekė per 34 minutes niekam neperleidę lyderystės. Tačiau į nugaras „Toyota“ komandos atstovui kvėpuoja visa „Mini“ ekipa.
Kol automobilių vairuotojai rengėsi startui, A. Gelažninkas spėjo pasiekti trečiąjį greičio ruožo kelio punktą. Startavęs 32-as, kol kas lenktynininkas yra apie 37-ąją vietą.
Į pirmąjį greičio ruožą išvažiavo B. Vanagas ir F. Palmeiro, A. Juknevičius ir D. Vaičiulis, v. Žala ir S. Jurgelėnas. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/videos/537744373750447/&show_text=0&width=560
https://twitter.com/dakar/status/1213656560586674176?ref_src=twsrc%5Etfw
Gausiausiai Dakaro ralyje susirinkę Prancūzijos atstovų – 109 lenktynininkai. Antri pagal gausą yra Ispanijos lenktynininkai – 75, o taip pat – Olandijos atstovai: jų ralyje 50.
Organizatoriai skelbia, kad pirmąją Dakaro ralio dieną startuoja 342 transporto priemonės: 144 motociklai, 23 keturračiai, 83 automobiliai, 46 bagiai ir 46 sunkvežimiai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(71 žmogus įvertino)
4.4085

Rokas Baciuška paaiškino, kokios taktikos ėmėsi dėl pergalės Dakare: padėjo ir kitas lietuvių ekipažas

Rokas Baciuška – 22-ejų tauragiškis, parodęs, ką gali ambicijos, užsispyrimas ir ryžtas...

Žala dėlioja planą kitų metų Dakarui: naują automobilį nori nuomotis, tačiau iš ko – dar klausimas (6)

Vaidotas Žala šių metų Dakaro ralyje pakartojo geriausią Baltijos šalių pasiekimą –...

Pirmą „beduiną“ į Lietuvą iš Dakaro parvežęs Baciuška: to per dešimtmetį padaryti nepavyko nė vienam (22)

Pirmasis Lietuvai parvežtas beduinas – štai toks Roko Baciuškos, vos 22-ejų sulaukusio...

Antrą trofėjų iš Dakaro parsivežęs Gelažninkas nesako, ar į varžybas sugrįš: dabar nesinori nieko

Sekmadienį iš Dakaro ralio sugrįžo ne vienas ekipažas, sunkiausiose pasaulio varžybose...

Į Lietuvą sugrįžęs Dakaro sunkvežimio ekipažas džiaugiasi: blynas pirmas, bet neprisvilo (2)

Sekmadienio vakarą į Lietuvą sugrįžusi Lietuvos sunkvežimio komanda „ ConnectPay Racing “,...

Top naujienos

Rusijai toliau telkiant pajėgas – tvirtas JAV pareiškimas paskelbė padidintą parengtį 8,5 tūkst. karių (6)

Jungtinės Valstijos pirmadienį pranešė paskelbusios „padidintą parengtį“ daliniuose,...

Po NATO sprendimo – nevienareikšmiški scenarijai: Rusijai tai dabar svarbiau nei įsiveržimas į Ukrainą (367)

Politologas Laurynas Jonavičius sako, kad plataus masto įsiveržimas į Ukrainą nėra tai, ko...

Po trumpo atokvėpio sugrįš permainos: situacija ženkliai keisis jau savaitės viduryje

Antradienio dieną Lietuvos orus lems ciklono slėnis kartu su atmosferos frontais. Diena bus...

D+Eugenija Grižibauskienė

Pasaulinėms kompanijoms gaminantis Žėkas – apie netikėtai atrastus Daugus ir „Husqvarna“ pamokas (2)

Dzūkijoje esantį Daugų miestelį garsina ne tik ežerai bei čia besiveisiantys unguriai, bet...

Kariuomenės vadas: karo tikimybė tikrai didelė (35)

Lietuvos kariuomenės vadas sako, kad karo Ukrainoje tikimybė yra didelė.

D+Marc Champion

Apie Rusijos invaziją jie sužinotų pirmieji: Putino kariai sveikinimų nesulauktų (1)

Rusijai deklaruojant, kad diplomatija pasiekusi akligatvį, arti fronto linijos Ukrainoje esantis...

Atvykstant į Angliją – svarbūs pokyčiai (2)

Jungtinės Karalystės vyriausybė atsisakys privalomų COVID-19 testų į Angliją atvykstantiems...

Landsbergis: tai dramatiškai keičia mūsų saugumo padėtį (297)

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad, jei artimiausiu metu Vakarai...

Viską pardavę ir iškeliavę po pasaulį sulaukė kritikos: lietuviai ne klajoklių tauta (24)

Pastatyti namą, pasodinti medį ir užauginti vaiką – trys dalykai, kuriuos turi padaryti...