21vieta
8818km
NFvieta
1257km
NFvieta
2037km

Prie istorinio pasiekimo artėjantis A. Juknevičius nedžiūgauja: turėjome būti daug aukščiau

 (105)
Dakaro ralio maratonas pasiekė finišo tiesiąją – šeštadienį paskutiniame etape dalyviams teks įveikti vos 64 km greičio ruožą. Dvyliktasis etapas iš esmės simbolinis, tačiau jį reikia įveikti savo tempu. Būtent toks yra vienintelio Lietuvos ekipažo – Antanas Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio – tikslas.
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis 11-ame Dakaro etape
© G. Kropio nuotr.

Craft Bearings“ ekipa artėja prie geriausio Lietuvos rezultato viso Dakaro istorijoje. Šiuo metu ekipažas likus paskutiniam etapui žengia 21-as.

Tačiau puikiai susidirbęs ekipažas neslepia, kad nors artėjama prie puikaus rezultato, jis galėjo būti dar geresnis.

Paskutinis etapas lietuvių pozicijos iš esmės nepakeis. Tiesa, yra vienintelis tikslas – finišas.

„Mums reikia važiuoti savo tempu – kaip visada. Juk aš niekada dirbtinai lėčiau nevažiuoju. Tiesa, 11-ajame etape važiavau lėčiau, nes kai traukė sulūžo ją teko keisti, o sriegio buvo visai nedaug likę. Sriegio kito neturėjome, o jo buvo likę visai nedaug. Ar žinote ką tai reiškia? Vienas šuolis ir viskas. Viskas buvo pastatyta ant kortos. Tai nebuvo tas atvejis, kai pataisius galima lėkti. Antras dalykas – subyrėjo ratų suvedimas. Tada vairavimas visai kitoks“, - DELFI teigė A. Juknevičius.

Paskutinis etapas nieko ypatingo nežada.

„Tai bus paprastas klasikinio ralio etapas, su daug posūkių. Kelios balos dėl žiūrovų, bus purvo. Niekas jau nesiplėšys“, - teigė D. Vaičiulis.

„Mus kažkam pavyti jau sunku. Mums pavyti kažką taip pat sudėtinga. Nebent tikėtis kažko gedimo ar nesėkmės. Bet nesitikime, nes tai paskutinė diena ir ji būna tokia simbolinė. Juk kas yra 64 km prie tūkstančių pravažiuotų kilometrų? Tai lašas jūroje. Tai nieko nepakeičia. Viskas. Dabar reikia tik savo tempu finišuoti“, - kalbėjo A. Juknevičius.

Kol kas geriausia vieta Dakaro raliuose priklauso Benediktui Vanagui (24). A. Juknevičius ir D. Vaičiulis yra vos per 64 km, kad šį rezultatą pagerintų. Tiesa, tai ekipažui teikia ne itin daug
džiaugsmo.

„Mes turėjome būti dvidešimtuke. Mes jau sau nagus nusigraužėme... Penktą dieną prisidirbome. Jei ne ta nesėkmė, galėjome būti 15-i. Darius skaičiuoja, kad turėjome būti 16-i. Tai parodo mūsų potencialą. Tada tai būtų istorija. Tada būčiau laimingas 100 proc. O dabar? Dabar mes tik visiems būsimiems Baltijos šalių dalyviams pakėlėme kartelę“, - kalbėjo D. Juknevičius.

DELFI primena, kad po apmaudžios klaidos penktąją Dakaro dieną „Toyota Hilux Overdrive“ automobiliui lūžo kardanas, tad po kopas lietuviams teko važiuoti automobiliu dviem varančiais ratais, nes dėl kardano lūžio varantieji liko tik galiniai ratai. Lietuviai skaičiuoja, kad dėl šios nesėkmės buvo prarasta apie trys valandos.

Šeštadienį po paskutinio etapo Rio Cuarto mieste, Dakaro dalyviai pajudės į Buenos Aires, kur oficialiai finišuos sunkiausios pasaulio lenktynės. Lenktynių karavanui dar iki Argentinos sostinės dar teks įveikti apie 700 km.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Dakaras 2017

Negailestinga kova už būvį Dakare išsekino trečiąjį Lietuvos ekipažą: reikia pamąstyti (17)

Jei po pirmos pažinties su Dakaro ralio chimeromis Vaidotas Žala degė noru bandyti dar kartą ir atsiskaityti, šįsyk jo akyse ugnelė – prigesusi. Antrus metus maištaujančios technikos dar iki finišo užkamuotas V. Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas DELFI konferencijoje pasakojo apie išgyventą avantiūrą ir svarstė tolesnį projekto likimą.

A. Juknevičius: jei važiuotume kaip S. Peterhanselis, mus diskvalifikuotų (51)

Kaip lietuviai bando išsikovoti Dakaro ralio organizatorių pagarbą ir palankesnį požiūrį? Kas laukia po metų ir ar lietuviška pasiekimų kartelė dar neįsirėmė į galimybių lubas? Kuo Lietuvos lenktynininkai pranašesni už latvius ar kazachus? Apie tai DELFI konferencijoje diskutavo geriausią Baltijos šalių rezultatą Dakaro ralyje užfiksavę Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis.

Dakaro ralio nelaimėjęs S. Loebas žvelgia filosofiškai (7)

Devyniskart Pasaulio ralio čempionato nugalėtoją Sebastieną Loebą antrasis jo karjeroje Dakaro ralis nuteikė pakylėtai, nors pergalės iškovoti ir nepavyko. Pasak lenktynininko, šios varžybos jam – neįkainojama patirtis.

Sunkvežimių lenktynininką siutina organizatorių klaidos: šių metų Dakaro ralį pavadino prasčiausiu (19)

Buvęs Dakaro ralio sunkvežimių lenktynių nugalėtojas olandas Hansas Stacey šių metų renginį pavadino prasčiausiai suorganizuotomis varžybomis, kuriose jam kada nors teko dalyvauti, rašo motorsport.com.

Dakaro ralį įveikęs ekipažas parskrido į Lietuvą antradienį – speciali DELFI konferencija (73)

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis užbaigė paskutinį savo kelionės į Pietų Ameriką etapą. Naktį iš pirmadienį į antradienį Dakaro ralyje dalyvavę lenktynininkai parskrido į Vilnių, kur juos pasitiko sausakimša pagrindinė oro uosto atvykimo salė.