Prancūzija pareiškė, kad šis įvykis galėtų būti vertinamas kaip teroro išpuolis, nukreiptas prieš Prancūziją, ir atšaukti ralį būtų protingas sprendimas. Prancūzija dėl šio įvykio pradėjo ir tyrimą.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Le Drian'as BFM televizijoje kalbėjo, kad klausimas apie Dakaro ralio sustabdymą vis dar „ant stalo“ ir pridūrė, kad nors ir organizatoriai sustiprino saugumą, vis dar svarstomos įvairios galimybės.

Visgi nepaisant Prancūzijos valdžios kalbų, D. Castera, ralio vadovas, atsiliepė labai aiškiai: planų stabdyti varžybas šiuo momentu nėra, o saugumas padidintas, kad panašių incidentų antrąją ralio savaitę būtų išvengta.

„Ne šiuo momentu, kadangi tyrimas vis dar vyksta. Kaip ministerija teisingai pasakė, klausimas yra, kas tiksliai nutiko gruodžio 30-ąją. Tai klausimas, į kurį norėtume atsakyti Philippe'ui ir jo šeimai“, – komentavo jis.

D. Castera pasakojo, kad drauge su Saudo Arabijos valdžios institucijomis įdiegė papildomų saugumo priemonių, kurias galima pamatyti ir bivakuose, ir aplink juos, ir greičio ruožų pradžiose ir finišuose. Visą tai, esą tam, kad būtų išlaikytas optimalus saugumo lygis.

Ralio vadovas leido suprasti, jog tikisi, kad sportiniai aspektai bus prioritetas, o A.S.O. susiklosčiusi padėtis išties paveikė.

„Esu labai liūdnas, prieš porą dienų kalbėjausi su Philippe'u. Turiu pasakyti, kad jis yra nerealus vyras, man pokalbis su juo paliko įspūdį,– sakė D. Castera – Mes organizuojame šį renginį, kad įgyvendintume savo svajones, o ne būtume išpuolių aukomis. Mėginsime užtikrinti, kad sportas bus aukščiau visko“, – kalbėjo jis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės