Iš viso ketvirtadienį Dakaro ralyje dalyviai turėjo įveikti 795 km, iš kurių 456 kilometrai greičio ruože.

25 proc. kelio dangos sudarys smėlis, 47 proc. kieta žemės danga, 26 proc. kopos, 1 proc. akmenys ir 1 proc. išdžiuvusio ežero danga – prieš etapą taip skelbė organizatoriai.

Dakaro ralio penkto greičio ruožo pradžia greičiausiam Lietuvos ekipažui Benediktui Vanagui ir Filipe Palmeiro („Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“) nieko gero nežadėjo. Duetas po pirmo kelio punkto rikiuotėje nusliuogė per 30 pozicijų žemyn net į 46 vietą. Tačiau nuo to taško duetas kantriai kopė tik aukštyn.

13, 46, 43, 40, 35, 29, 27, 25, 21 – tokiose pozicijose penktame greičio ruože fiksuotas B. Vanago ir F. Palmeiro ekipažas, o galutinėje etapo rikiuotėje duetas preliminariai užėmė 18 vietą.

„Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ komanda nuo lyderių atsiliko 49:11 min., o 456 km kilometrus greičio ruože ekipažas įveikė per 5.58:36 val.

Motociklininkas Arūnas Gelažninkas „vienišių“, besivaržančių be pagalbos, klasėje finišavo 3-ias. Visą greičio ruožą motociklininkas įveikė per 6 val. 1:51 min. A. Gelažninkas šioje kategorijoje į priekį praleido italą Maurizio Gerini (5.53:04 val.), nuo kurio atsiliko beveik 9 min. Italas preliminariai tampa šios kategorijos lyderis bendroje įskaitoje, nes nuo A. Gelažninko prieš greičio ruožą atsiliko 1:33 min.

Prieš lietuvį antroje vietoje finišavo čekas Romanas Krejci. Tad preliminariai „vienišių“ klasės bendroje įskaitoje lietuvis lieka 2 pozicijoje.

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis („Kreda“) pasiekė geriausią asmeninį rezultatą šiame ralyje. Iš 36 vietos startavęs duetas trasoje sugaišo 6.01:58 val., nuo lyderių atsiliko 52:33 min. bei preliminariai užėmė 23 vietą.

Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas („Heston Airlines team Pitlane“) dieną pradėjo iš 32 pozicijos, nuotolį įveikė per 6.13:28 val., nuo lyderių atsiliko 1.04:03 val. ir preliminariai finišavo 29 pozicijoje.

Gintas Petrus su Jose Marquesu („Petrus Kombucha team“) užėmė 39 vietą (6.38:06 val.).

Ralio debiutantas Laisvydas Kancius keturračių įskaitoje finišavo 9-oje vietoje, iš viso trasoje praleido net 7.57:24 val.

„Kantrybė – dorybė“, – tokiais žodžiais organizatoriai kalbėjo apie penktąjį greičio ruožą.

„Laukia kelios sunkios dienos paeiliui. Dvi iki poilsio šeštadienį ir po jo dvi maratono paros. Ketvirtadienį iki starto – 70 km, tuomet labai ilgas greičio ruožas, virš 450 km. Po finišo dar laukia apie 270 km iki bivako netoli Kataro ir Irako sienos.

Penktosios dienos kodinis žodis – „kantrybė“. Tie, kurie nesusivaldys ir pasirinks netinkamą tempą, mokės brangiai numuštais ratais.

Laužytų uolienų sektorius keis I ir II kategorijos smėlio masyvai, įsimaišys greiti ir techniški žvirkeliai. Tad padangų slėgio valdymas gali būti labai svarbus momentas“, – naujo greičio ruožo apžvalgoje kalbėjo Antano Juknevičiaus šturmanas Darius Vaičiulis.

Po keturių etapų

Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro („Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“) ketvirtame etape finišavo 20 vietoje, nuo lyderio atsiliko 20:19 min., 337 km įveikė per 2.56:18 val. Bendroje įskaitoje ekipažas – 21 vietoje (nuo lyderių – 1.56:37 val.).

Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas („Heston Airlines team Pitlane“) pasiekė geriausią savo rezultatą – 27 vieta. Duetas trasą įveikė per 3.02:30 val. Bendroje įskaitoje – 31-i (+2.53:17 val.).

32 pozicijoje finišavo Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis („Kreda“). Duetas trasoje sugaišo 3.03:55 val. Nuo lyderių atsiliko 27:56 min. Bendroje įskaitoje – 34 vieta (+3.29:22 val.).

Gintas Petrus su Jose Marquesu („Petrus Kombucha team“) greičio ruožą įveikė per 3.17:59 val. ir užėmė 44 vietą (nuo lyderių atsiliko 42 min.). Bendroje įsk. – 41 pozicija (+4.30:18 val.)

Arūnas Gelažninkas, kuris 337 km nuotolį įveikė per 3.32:40 val., bendroje įskaitoje užėmė 36 vietą, „vienišių“ klasėje liko 3-ias. Bendroje šios kategorijos rikiuotėje lietuvis yra lyderis – 1 vieta.

Ralio debiutantas Laisvydas Kancius keturračių įskaitoje finišavo 12 vietoje. Jis nuo lyderio atsiliko 48:04 min. Lietuvis 337 km greičio ruožą įveikė per 4.17:17 val. Bendroje įskaitoje – 11-as (+4.16:20 val.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (242)