21vieta
8818km
NFvieta
1257km
NFvieta
2037km

Nepagarba: organizatoriai numojo ranka į A. Juknevičiaus finišą ant Dakaro ralio pakylos

 (195)
Buenos Airės burzgė ir šurmuliavo: Argentinos sostinėje finišo garbės pakyla riedėjo Dakaro ralio dalyvių kolona. Daugiatūkstantinės minios akivaizdoje medaliai užkabinti ir ant vienintelio dvi savaites trukusias lenktynes užbaigusio Lietuvos ekipažo – Antano Juknevičiaus bei Dariaus Vaičiulio – kaklų. Bet likęs pasaulis dueto šlovės valandos neišvydo.
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis
© G.Kropio nuotr.

Lietuviai, 9 tūkst. km distanciją nuvažiavę „Toyota Hilux Overdrive“ visureigiu, automobilių įskaitoje užėmė 21-ą vietą. Tai – geriausias šalies lenktynininkų pasiekimas Dakaro raliuose per visą istoriją.

Kaip ir trasoje, pirmieji ant bulvare greta Argentinos automobilių klubo būstinės suręstos pakylos kilo motociklininkai ir keturračių pilotai.

Vieni iš laimės, kad pasiekė finišą, klupo ant kelių, kiti mosavo savo nacionalinėmis vėliavomis, laistė šampaną, dainavo pergalės dainas ar pasistiebę demonstravo akrobatinius triukus.

O štai serbui Gaborui Saghmeisteriui apsilankymas ant podiumo nebuvo labai malonus. Neatpažinęs jo šalies vėliavos, renginio pranešėjas 73-ią vietą užėmusį motociklininką pristatė kaip Rusijos atstovą. Jį pataisė pats G. Saghmeisteris, piktokai sušukęs, kad yra serbas, o ne rusas.

Nuo pakylos žiūrovams mojavo ir Estijos motociklininkai: 30-oje pozicijoje finišavęs Toomas Triisa bei 55-as likęs Martas Meeru.

Pagerbus automobilių ir sunkvežimių įskaitų prizininkus, atėjo laikas apdovanoti likusius Dakaro užkariautojus.

Deja, ceremoniją tiesiogiai transliavę organizatoriai neturėjo kantrybės parodyti ją iki pabaigos: atsisveikinus su paskutiniais čempionais ir sugiedojus Argentinos himną, transliacija netrukus buvo nutraukta, taip ir nesulaukus ant podiumo A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio.

Vis dėlto, kaip pranešė DELFI žurnalistas Argentinoje Paulius Garkauskas, lietuviai pakyla važiavo pagal įprastą scenarijų, išskleidę trispalvę ir Vytį.

Maratoną automobilių įskaitoje laimėjo „Peugeot“ atstovas Stephane'as Peterhanselis. Misteriu Dakaru pravardžiuojamas 51-erių prancūzas apgynė titulą ir čempionu tapo rekordinį 13-ą kartą. Prieš tai jis po šešis sykius nugalėjo Dakaro ralyje važiuodamas motociklu ir automobiliu.

Motociklų įskaitoje pirmą kartą istorijoje Dakaro ralio karūną užsidėjo Didžiosios Britanijos sportininkas – 27-erių Samas Sunderlandas. KTM technika pergalę lenktynėse garantavo 16-ą kartą iš eilės.

Keturračių klasėje istorija taip pat buvo perrašyta – pirmą sykį ją laimėjo rusas. Įtikinamai visus konkurentus pranoko Sergejus Kariakinas su „Yamaha“.

Sunkvežimių lenktynių čempionu taip pat tapo Rusijos sportininkas – favoritės „Kamaz“ komandos atstovas Eduardas Nikolajevas.

In line for the podium! #dakar2017 #craftdakar #podium #argentina #dakarargentina #finishline

A photo posted by Antanas Juknevičius (@antanasjuknevicius) on Jan 14, 2017 at 12:58pm PST

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Dakaras 2017

Negailestinga kova už būvį Dakare išsekino trečiąjį Lietuvos ekipažą: reikia pamąstyti (17)

Jei po pirmos pažinties su Dakaro ralio chimeromis Vaidotas Žala degė noru bandyti dar kartą ir atsiskaityti, šįsyk jo akyse ugnelė – prigesusi. Antrus metus maištaujančios technikos dar iki finišo užkamuotas V. Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas DELFI konferencijoje pasakojo apie išgyventą avantiūrą ir svarstė tolesnį projekto likimą.

A. Juknevičius: jei važiuotume kaip S. Peterhanselis, mus diskvalifikuotų (51)

Kaip lietuviai bando išsikovoti Dakaro ralio organizatorių pagarbą ir palankesnį požiūrį? Kas laukia po metų ir ar lietuviška pasiekimų kartelė dar neįsirėmė į galimybių lubas? Kuo Lietuvos lenktynininkai pranašesni už latvius ar kazachus? Apie tai DELFI konferencijoje diskutavo geriausią Baltijos šalių rezultatą Dakaro ralyje užfiksavę Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis.

Dakaro ralio nelaimėjęs S. Loebas žvelgia filosofiškai (7)

Devyniskart Pasaulio ralio čempionato nugalėtoją Sebastieną Loebą antrasis jo karjeroje Dakaro ralis nuteikė pakylėtai, nors pergalės iškovoti ir nepavyko. Pasak lenktynininko, šios varžybos jam – neįkainojama patirtis.

Sunkvežimių lenktynininką siutina organizatorių klaidos: šių metų Dakaro ralį pavadino prasčiausiu (19)

Buvęs Dakaro ralio sunkvežimių lenktynių nugalėtojas olandas Hansas Stacey šių metų renginį pavadino prasčiausiai suorganizuotomis varžybomis, kuriose jam kada nors teko dalyvauti, rašo motorsport.com.

Dakaro ralį įveikęs ekipažas parskrido į Lietuvą antradienį – speciali DELFI konferencija (73)

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis užbaigė paskutinį savo kelionės į Pietų Ameriką etapą. Naktį iš pirmadienį į antradienį Dakaro ralyje dalyvavę lenktynininkai parskrido į Vilnių, kur juos pasitiko sausakimša pagrindinė oro uosto atvykimo salė.