aA
„Pavojingiausios šalies kopos“ – perspėjo Dakaro ralio organizatoriai prieš išleisdami lenktynininkus į priešpaskutinį ralio greičio ruožą. Iš tiesų, lengva tikrai nebuvo. Nors rezultatai neprasti, komandos gali tik lengviau atsidusti, kad šiandien technika atsidurs mechanikų rankose.
Įspūdingas V. Žalos ekipažo finišas, iki paskutinio metro rungiantis su Ronano Chabot ekipažu
Įspūdingas V. Žalos ekipažo finišas, iki paskutinio metro rungiantis su Ronano Chabot ekipažu
© iGo2Dakar nuotr.

Antrąją maratono dieną spurtą parodęs Benediktas Vanagas pasakojo, jog diena praėjo be didesnių iššūkių, o vieninteliai nesklandumai – du „pramušti“ ratai. „Inbank team Pitlane“ pilotas aiškino, kad kiek sunkiau buvo važiuoti 11-ojo greičio ruožo antroje pusėje, kur, tikriausiai dėl anksčiau iškritusio lietaus, smėlis buvo nebirus, todėl ir technika judėjo sunkiau nei įprastai.

„Įprasta diena biure, automobilį atvežiau nesužalotą, tačiau mechanikai dar turės darbo, o rytoj paskutinis greičio ruožas. Paskutinę dieną daug neišlošim, tačiau pralošti galime“, – sakė B. Vanagas.

Lietuvio ir portugalo Filipe Palmeiro ekipažas 11-ame greičio ruože finišavo 15-oje vietoje.

Skausmai ir sustojimas dykumoje

Finišą pasiekę Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas po maratono dienų nedžiūgavo, o „Agrorodeo“ komandos pilotas pripažino, kad tai buvo ilgiausia Dakaro diena.

„Iš pradžių tikrai buvo sunku važiuot, nes Sauliui labai negerai buvo, labai skaudėjo, dėl to ir aš jaučiausi taip, lyg kankinčiau žmogų“, – aiškino V. Žala.

Dar viena netikėta problema trasoje tapo išsikrovęs automobilio akumuliatorius. V. Žala pasakojo, jog sustojus padėti Saudo Arabijos ekipažo lenktynininkams Yasir Seaidan ir Kuzmich Alexy, kurie anksčiau išreiškė nepasitenkinimą, jog V. Žala jiems nepadėjo, netikėtai užgeso automobilio variklis, o jo vėl užvesti nepavyko.

„Važiuodami pamatėme, kad tie, kurie anąsyk pyko, jog nesustojom, vėl mums mojuoja. Sustojom ir tikriausiai ne tuo bėgiu, todėl automobilis užgeso, o pabandęs jį vėl užvesti, pamačiau, kad išsikrovęs akumuliatorius. Tada kolegas išstūmėm, o jie mus patraukė ir padėjo užsivesti“, – aiškino 20-ąją vietą pelniusio „Agrorodeo“ ekipažo pilotas.

„Atitrūkęs“ vairas ir kaistantis variklis

Dakaro pankais vadinami Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis net ir po nelengvos dienos neprarado optimizmo. Komanda dar 11-ojo greičio ruožo pradžioje susidūrė su netikėtu gedimu – nebesifiksavo automobilio vairas.

„Kokius keturis kartus buvo nusiėmęs vairas, o vėliau man Darius vis primindavo, kad turėčiau paspausti vairą“, – aiškino A. Juknevičius.

Dar viena problema su kuria „Kreda“ ekipažui teko kovoti – kaistantis variklis. Pilotas pasakojo, jog priežasties, kodėl motoras pradėjo kaisti, nežino, tačiau įdomu tai, kad greičio ruožo pabaigoje ši problema dingo. Lenktynininkai šį greičio ruožą užbaigė 36-oje vietoje.

Kritimas žemyn

Gintui Petrui ir Tomui Jančiu šis greičio ruožas taip pat nebuvo lengvas. „Petrus racing“ komanda startavusi iš 46-os pozicijos finišą pasiekė 55-oje.

Geriausia diena

Vienintelis Lietuvos motociklininkas Dakare šiandien džiaugėsi ir teigė, jog diena buvo gera. Arūnas Gelažninkas džiaugėsi, jog po lietaus kopose dulkių buvo mažiau, o dėl to ir važiuoti buvo lengviau.

„Besibaigiant Dakarui po truputį įsivažiuojam, galėtų dar savaitėlė būti“, – sakė finišą 29-oje pozicijoje pasiekęs „Zigmas Dakar team“ atstovas.

Įskaitų lyderiai beveik aiškūs

11-ajame greičio ruože motociklininkų įskaitoje pats greičiausias buvo Pablo Quintanilla. Tačiau kova su antroje vietoje ir vos 9 sekundėmis atsilikusiu Matthiasu Walkneriu buvo išties įspūdinga. Trečias liko Luciano Benavidesas, nuo lyderio atsilikęs 2 min. 48 sek.

Nepaisant visko, P. Quintanilla absoliučioje klasės įskaitoje yra antras, ir beveik 14 min. atsilieka nuo pirmoje vietoje esančio amerikiečio Ricky Brabeco. Trečias absoliučioje klasės įskaitoje – buvęs Dakaro ralio nugalėtojas Toby Price'as.

Keturračių įskaitoje 11-ąjį greičio ruožą greičiausiai įveikė Rafalas Sonikas. Nuo jo 3 min. 16 sek. atsiliko Ignacio Casale, o trečias liko (ir 4 min. 19 sek. nuo lyderio atsiliko) Giovanni Enrico.

Visgi absoliučioje įskaitoje rezultatai kitokie. Čia pirmauja Ignacio Casale, net 21 minute lenkiantis antroje vietoje likusį Simoną Vitse'ą. Trečias absoliučioje įskaitoje – Rafalis Sonikas, nuo lyderio atsiliekantis daugiau nei valandą.

Automobilių įskaitoje greičiausiai 11-ąjį greičio ruožą įveikė Stephane'as Peterhanselis. Nuo jo tik 10 sek. atsiliko Nasseras Al-attiyah, o trečias liko Carlosas Sainzas, atsilikęs 8 min. 3 sek.

Šie trys lenktynininkai yra ir absoliučios klasės įskaitos lyderiai, tačiau pavardės čia išsidėliojusios kita tvarka. Carlosas Sainzas yra klasės lyderis. Antroje vietoje, atsilikęs 10 min. 17 sek., kol kas yra Nasseras Al-attiyah. Trečias – Stephane'as Peterhanselis, nuo lyderio atsilikienatis 10 min. 23 sek.

Bagių įskaitoje greičiausias 11-ame greičio ruože buvo Francisco Lopez Contardo ir Juan Pablo Latrach Vinagre ekipažas. Antroje vietoje, atsilikę 10 min. 53 sek., liko Aronas Domžala su Maciejum Martonu. Treti – Condradas Rautenbachas ir Pedro Bianchi Prata, atsilikę 12 min. 36 sek.

Tačiau absoliučios bagių klasės įskaitos lyderių pavardės – kitokios. Pirmauja čia Casey Currie ir Sean Berriman duetas. Nuo jų net 45 min. atsilieka Sergejaus Kariakino ir Antono Vlasiuko ekipažas. Treti yra Francisco Lopez Contardo ir Juan Pablo Latrach Vinagre, atsiliekantys net 57 min.

Sunkvežimių klasėje dienos nugalėtojais tapo „Kamaz“ ekipažas su Andrejum Karginovu, Andrejum Mokejevu ir Igoriu Leonovu. Nuo jų 1 min. 27 sek. atsiliko antrasis „Kamaz“ ekipažas su Dmitrijum Sotnikovu, Ruslanu Achmadejevu ir Ilgizu Achmetzianovu. Trečioje vietoje – 3 min. 25 sek. atsilikęs dar vienas „Kamaz“ ekipažas, su Antonu Šibalovu, Dmitrijumi Nikitinu ir Ivanu Tatarinovu.

Absoliučioje įskaitoje lyderiai panašūs. Klasės lyderiais yra „Kamaz“ ekipažas su Andrejum Karginovu, Andrejum Mokejevu ir Igoriu Leonovu, antroje vietoje, atsiliekantis beveik 40 min., yra Antonas Šibalovas, Dmitrijus Nikitinas ir Ivanas Tatarinovas, o trečioje vietoje – baltarusių „Maz“ ekipažas su Sergejum Viazovičium, Pavelu Haraninu ir Antonu Zaparoščanka. Baltarusiai nuo lyderio atsilieka kone dviem valandomis.

Kaip klostėsi įvykiai 10-ajame Dakaro ralio greičio ruože, pamatyti galite žemiau:

Dakaro ralis: 11-asis greičio ruožas
G. Petrus ir T. Jančys pasiekė 6-ąjį greičio ruožo punktą. Preliminariai ekipažas yra 55-oje vietoje.
4-ajame greičio ruožo kelio punkte yra ir G. Petrus su T. Jančiu. Ekipažas stabiliai išlaiko 55-ąją poziciją.
Finišą pasiekė ir Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu. Ekipažas preliminariai yra 33-oje vietoje. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/posts/2644084805668214&width=500
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis pasiekė paskutinį greičio ruožo kelio punktą. Jiedu čia yra 31-oje vietoje.
Gintas Petrus ir Tomas Jančys juda toliau. Ekipažas užfiksuotas trečiame kelio punkte ir čia yra 55-oje vietoje.
Antanas Juknevičius pasiekė 5-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Čia jo ekipažas yra 33-oje vietoje preliminariai.
Finišavo ir Vaidotas Žala. Ekipažas preliminariai – 20-oje vietoje. „Agrorodeo“ finišas tiesiog įspūdingas, mat iki pat paskutinio metro kovojo su Ronanu Chabotu, kurį aplenkė. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/posts/700746947124487&width=500
Greičiausias automobilių įskaitoje šiandien yra Stephane'as Peterhanselis, antroje vietoje liko Nasseras Al-attiyah. Carlosas Sainzas – trečias.
Vaidotas Žala taip pat kaip reikiant pagreitėjo. Jis su Sauliumi Jurgelėnu pasiekė 6-ąjį greičio ruožo kelio punktą ir lekia į finišą. Preliminariai – 17-oje vietoje.
Lietuviai, stebintys Dakaro ralį Saudo Arabijoje, informuoja, kad B. Vanagas ir F. Palmeiro pasiekė finišą. Ekipažas finišavo 15-oje vietoje.
Arūnas Gelažninkas pasakoja, kad dėl diena anksčiau padarytos navigacijos jam teko startuoti iš žemos pozicijos, todėl šiandien lėkdamas į finišą lenkė daug kolegų. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/posts/2719419261437859&width=500
Benediktas Vanagas tiesiog skrenda. Ekipažas pasiekė 6-ąjį, paskutinį, kelio punktą ir skuba į finišą. Preliminariai – 12-as. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/1015017378879515/&show_text=0&width=560
Penktajame kelio punkte užfiksuotas ir V. Žala su S. Jurgelėnu. „Agrorodeo“ ekipažas pakilo keliomis pozicijomis aukštyn ir dabar yta 17-oje vietoje.
„Petrus racing team" komanda pasiekė antrąjį kelio punktą ir yra 54-oje vietoje.
Ketvirtąjį kelio punktą „paėmė“ A. Juknevičius ir D. Vaičiulis. Komanda preliminariai yra 34-oje pozicijoje.
Finišą pasiekė lyderiai. Panašu, kad šio greičio ruožo nugalėtojas – prancūzas Stephane Peterhanselis. Jis trasą įveikė per 4 val. 14 min. 11 sek. Antroje vietoje – 8 min. 3 sek. atsilikęs ispanas Carlosas Sainzas. Trečias – olandas Bernhard Ten Brinke, kuris nuo S. Peterhanselio atsiliko 10 min. 14 sek.
B. Vanagas ir F. Palmeiro jau 5-ajame kelio punkte. Komanda važiuoja stabiliai ir yra 15-oje vietoje.
Priešpaskutiniame greičio ruože iš lenktynių priversti trauktis prancūzai Pierre Lachaume ir Jean Michel Polato. 330 numeriu pažymėtas ekipažas 286-ajame kilometre patyrė avariją ir toliau varžytis nebegalės. Abu lenktynininkai sveiki. https://twitter.com/dakar/status/1217744447074643969?ref_src=twsrc%5Etfw
Arūnas Gelažninkas pasiekė finišą! Lenktynininkas preliminariai pelnė 28-ąją vietą. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/posts/2719370158109436&width=500
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis pasiekė trečiąjį kelio tašką. Čia lenktynininkai preliminariai yra 34-oje vietoje.
Pirmąjį kelio punktą pasiekė G. Petrus ir T. Jančys. Komanda preliminariai yra 53-oje vietoje.
Ketvirtajame kelio punkte užfiksuota „Agrorodeo“ komanda. V. Žala ir S. Jurgelėnas lekia tarp 20-ies greičiausių ir yra 18-i.
„Zigmas Dakar team“ motociklininkas pasiekė šeštąjį, paskutinį, kelio punktą. Preliminariai A. Gelažninkas yra 28-oje vietoje. Lenktynininkui liko pasiekti finišą.
Apie gedimą pranešė ir „Kreda“ komandos atstovai. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/posts/2643812285695466&width=500
Arūnas Gelažninkas pasiekė šeštąjį kelio punktą. Motociklininkas palaiko tempą ir yra 28-oje vietoje.
Saudo Arabijoje dirbantis Paulius Garkauskas praneša, kad A. Juknevičius turi techninių problemų – vėl kaista automobilio variklis.
Ketvirtąjį kelio tašką pasiekė "Inbank team Pitlane" komanda, kuri išlaiko 15-ą vietą rezultatų lentelėje. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/1015017378879515/&show_text=0&width=560
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis užfiksuoti antrame kelio punkte. Čia komanda 35-a.
Trečiąjį kelio punktą pasiekė V. Žala ir S. Jurgelėnas. Komanda pakilo keliomis pozicijomis aukštyn ir yra 18-oje vietoje.
A. Gelažninkas pasiekė 5-ąjį, priešpaskutinį, greičio ruožo kelio punktą. Čia jis 27-as.
Pirmieji į greičio ruožą iškeliavę motociklininkai spėjo pasiekti finišą. Pirmasis šiandien finišavo Pablo Quintanilla, antras liko Matthias Walkneris, trečias – Luciano Benavides.
Arūnas Gelažnininkas įveikė 4-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Šiame motociklininkas yra 29-as.
V. Žala ir S. Jurgelėnas, panašu, turėjo rūpesčių. Ekipažas antrajame greičio ruožo kelio punkte smuktelėjo į 24-ąją vietą.
Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro skrieja. Ekipažas pasiekė 3-iąjį greičio ruožo kelio punktą ir čia yra 15-oje vietoje.
Antrąjį kelio punktą pasiekė B. Vanagas ir F. Palmeiro. Komanda preliminariai yra 15-oje vietoje.
Dakaro ralio organizatoriai užsiminė, kad ir 11-ame greičio ruože netrūks štai tokių vaizdų. https://twitter.com/dakar/status/1217687559968522240?ref_src=twsrc%5Etfw
Pirmąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė A. Juknevičius su D. Vaičiuli. Jiedu čia – 20. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/videos/469460190402530/&show_text=0&width=560
V. Žala ir S. Jurgelėnas – 17-i pirmajame greičio ruožo kelio punkte. A. Gelažninkas sėkmingai važiuoja toliau ir trečiame kelio punkte yra preliminariai 28-as.
Benediktas Vanagas pasiekė 1-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Čia – 16-oje vietoje preliminariai. Trasoje startavo ir paskutinis Lietuvos ekipažas: G. Petrus ir T. Jančys.
Arūnas Gelažninkas pasiekė 2-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Čia jis – 28-as.
Greičio ruože pasirodė ir Antano Juknevičiaus bei Dariaus Vaičiulio ekipažas. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/posts/2643586779051350&width=500
Startavo ir Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas.
Arūnas Gelažninkas stebina: startavęs iš 67-os pozicijos, jau pirmame greičio ruože jis šoko į 27-ąją preliminariai.
Iš lietuvių pirmasis į trasą išvažiavo Benediktas Vanagas drauge su šturmanu Filipe Palmeiro. Ekipažas startavo iš 14-os pozicijos.
10-asis greičio ruožas, nors ir sutrumpintas, pareikalavo aukų. Ralyje nebefinišuos Mohammed Balooshi, Javieras Gomezas, Garrettas Poucheris, Abdullah Al Shatti ir Leonardo Cola iš motociklų įskaitos. Automobilių įskaitoje nebevažiuos Romanas Starikovičius, o sunkvežinių įskaitoje – Ikuo Hanawa.
Artėjantiems iššūkiams pasiruošę ir Gintas Petrus su Tomu Jančiu, įveikę beveik visą Dakaro ralio maratoną. https://www.facebook.com/PetrusRacingTeam/posts/167010934707573&width=500
Pirmasis iš lietuvių startavo Arūnas Gelažninkas. Jis pabrėžė, kad teks įveikti ne tik 379 km greičio ruože, bet ir dar 365 km pervažiavime. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/posts/2718841728162279&width=500

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(24 žmonės įvertino)
4.7083

Nuoširdžia šypsena daugelį sirgalių žavėjęs debiutantas skambiais pažadais nesižarstė iškovojo 7 vietą (23)

„Super! Fantastika, fantastika!“, – tokie buvo pirmieji keturratininko žodžiai vos nusiėmus...

Paskutiniame etape Vanagą pranokęs Juknevičius atskleidė, kad kitąme turės kitą šturmaną specialiai „Delfi.lt“ iš Dakaro (31)

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis paskutiniame etape užėmė 19 vietą, o bendroje...

Komanda ir finišu besidžiaugiantis Vanagas: neišvengiamai čia grįšime dar stipresni (37)

Penktadienį, sausio 15-ąją, Dakaro dalyviai įveikė trumpą paskutinįjį greičio ruožą, po...

Dakaro finišo podiumas: pamatykite medaliais pasipuošusius lietuvius tiesioginė transliacija (24)

2021-ųjų Dakaro ralis beveik baigtas: liko paskutinė dalis – tai Dakaro finišo podiumas. Tik...

Dakaro ralyje žuvo su Gelažninku besivaržęs motociklininkas (45)

Šis Dakaras bus pažymėtas netektimi. Penktadienį mirė 7-ame greičio ruože kritęs ir į...

Top naujienos

Viskam pasiruošę. Ypatingos parengties pareigūnai, mokantys vairuoti kaip filmuose apie šnipus

Ties įvažiavimu į žiedą susidariusi spūstis palengva skiriasi pusiau. Pirmoje juostoje stovintys...

Raminta Rakauskė | D+

Šešeri metai su euru: kas labiausiai pigo ir brango prognozuoja, kaip kainos keisis toliau

Nuo euro įvedimo Lietuvoje labiausiai didėjo paslaugų kainos , kurios bendrai kilo 24 proc.,...

CSKA dominavimą pažabojęs Šaras prisipažino: rungtynių pradžia mane tikrai išgąsdino (3)

Eurolygos lyderius jų pačių tvirtovėje ant menčių paguldę „ Barcelona “ krepšininkai turi...

Schilleris įvardino akivaizdžią „Žalgirio“ nesėkmės priežastį, Jokubaitis baiminasi dėl COVID-19 (36)

Po pralaimėjimo Sankt Peterburge Kauno „Žalgirio“ strategas Martinas Schilleris tvirtino, kad...

Paspaus tikras žiemiškas šaltis: termometrai rodys 19-24 laipsnių šalčio (2)

Šeštadienį per Lietuvą slinks, šaltame ore susiformavęs, nedidelis ciklonas. Jis tiek naktį,...

Autostopu keliavusios merginos nužudymo byloje – šiurpus liudininko pasakojimas: girdėjosi kraują stingdantys riksmai (68)

1976 metų gegužės 9-oji – Motinos diena : jie laukė ir laukė... Šeimos namuose Australijos...

Fotografė įamžino moterų kūnus ir istorijas po gimdymo: liūdna, kad daugelis gėdijasi savo kūno po to, kai jis atliko didžiausią darbą (81)

Daugelis moterų sutiks, kad nėštumas ir gimdymas – vieni svarbiausių įvykių gyvenime. Atėjęs...

Antras antausis Rusijoje – „Žalgiriui“ per kietas ir „Zenit“ riešutas (449)

Dvigubą Eurolygos savaitę Kauno „Žalgiris“ (11-9) baigė dar viena nesėkme. Po pralaimėjimo...

Eurolygos lyderiams – Jasikevičiaus pamokos: „Barcelona“ pranoko CSKA Ulanovas sužaidė sezono rungtynes (76)

Svarbią pergalę Eurolygos lyderių mūšyje Maskvoje pasiekė „Barcelona“ (14/6), kurį antrą...

Kada karantino ribojimai keisis: rimtesnes atlaisvinimo priemones siūlo atidėti vasariui (399)

Koronaviruso statistiniai skaičiai lėtai, bet pozityvesni. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (...