21vieta
8818km
NFvieta
1257km
NFvieta
2037km

Ašaros A. Juknevičiaus akyse: to siekiau 14 metųspecialiai DELFI iš Argentinos

 (402)
„Mes to siekėme nuo 2003 metų“, – sako geriausią rezultatą Dakaro ralyje užfiksavęs Antanas Juknevičius. Labiausiai patyręs Dakaro lietuvis braukia ranka per „Toyota Hilux Overdrive“ dureles, ant kurių suklijuoti septyni Dakaro simboliai. 8-asis bus ypatingas – toks rezultatas, kokį pademonstravo A. Juknevičius ir debiutantas šturmanas Darius Vaičiulis, iki šiol buvo nepasiekiamas nė vienam Baltijos šalių ekipažui.
Antanas Juknevičius
© G.Kropio nuotr.

„Dakaras buvo sunkus, bet sėkmingas. Džiugu, kad atlaikė automobilis. Gedimai tebuvo tokie, kuriuos galėjome patys susitvarkyti. Nebuvo tokių situacijų, kurių negalėtume patys išspręsti. Džiugu. Judame į priekį, pakėlėme Baltijos šalyse kartelę. Manau, kad ir patys ją bandysime pakelti dar aukščiau“, – šypsojosi 21-ą vietą bendroje įskaitoje užėmęs A. Juknevičius.

Po paskutinio greičio ruožo atslūgus įtampai A. Juknevičių užlieja emocijos. Nedažnai pamatysi, kad nuolat pakilios nuotaikos lenktynininko akyse kauptųsi ašaros. Žinoma, tai džiaugsmo ašaros.

„Labai brangus buvo kiekvienas Dakaras. Dabar ant durelių atsiras dar vienas tuaregas (Dakaro simbolis – DELFI). Jis nebus brangesnis nei kiti. Jis išskirtinis tuo, kad tai geriausias rezultatas. Mano, kaip Dakaro lenktynininko karjeroje... Yra džiugu. Tai ilgas kelias nuo 2003 metų iki šios vietos. Esu labai laimingas“, – sunkiai emocijas tvardė A. Juknevičius.

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)

Beje, pirmieji žodžiai išlipus iš bolido buvo padėka šturmanui D. Vaičiuliui.

„Lietuva turi dar vieną gerą šturmaną. Bet šį kartą tikrai geriausią – atėjo ir iškart pasiekė istorinį Baltijos šalių rezulatą. Dabar turime geriausią Baltijos šalių šturmaną“, – džiūgavo A. Juknevičius.

„Aš esu nuostabiai nusiteikęs – tai nuostabi diena. Mane paėmė kaip turistą, o parveža kaip šturmaną. Esu žiauriai patenkintas rezultatu ir viskuo. Kas galėjo būti geriau, kas blogiau – jau yra niuansai. Finišavome, rezultatas puikus ir aš tuo džiaugiuosi. Bijau įsimylėti Antaną“, – juokėsi D. Vaičiulis.

Po paskutinio greičio ruožo Rio Kvarto mieste dalyviams teks įveikti dar 700 km iki Buenos Airių, kur šeštadienį bus oficialiai užbaigtas 2017 metų Dakaro ralis.

Apie 22 val. 30 min. Lietuvos laiku Buenos Airėse prasidės iškilminga finišo podiumo ceremonija, kurioje plevėsuos ir Lietuvos vėliava. A. Juknevičius ir D. Vaičiulis ant pakylos turėtų kilti naktį, apie 2.10 val. Lietuvos laiku.

Antradienį, vos grįžęs į Lietuvą, A. Juknevičius ketina apsilankyti specialioje DELFI konferencijoje, kurioje sporto mėgėjams papasakos apie įsimintinų lenktynių užkulisius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Dakaras 2017

Negailestinga kova už būvį Dakare išsekino trečiąjį Lietuvos ekipažą: reikia pamąstyti (17)

Jei po pirmos pažinties su Dakaro ralio chimeromis Vaidotas Žala degė noru bandyti dar kartą ir atsiskaityti, šįsyk jo akyse ugnelė – prigesusi. Antrus metus maištaujančios technikos dar iki finišo užkamuotas V. Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas DELFI konferencijoje pasakojo apie išgyventą avantiūrą ir svarstė tolesnį projekto likimą.

A. Juknevičius: jei važiuotume kaip S. Peterhanselis, mus diskvalifikuotų (51)

Kaip lietuviai bando išsikovoti Dakaro ralio organizatorių pagarbą ir palankesnį požiūrį? Kas laukia po metų ir ar lietuviška pasiekimų kartelė dar neįsirėmė į galimybių lubas? Kuo Lietuvos lenktynininkai pranašesni už latvius ar kazachus? Apie tai DELFI konferencijoje diskutavo geriausią Baltijos šalių rezultatą Dakaro ralyje užfiksavę Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis.

Dakaro ralio nelaimėjęs S. Loebas žvelgia filosofiškai (7)

Devyniskart Pasaulio ralio čempionato nugalėtoją Sebastieną Loebą antrasis jo karjeroje Dakaro ralis nuteikė pakylėtai, nors pergalės iškovoti ir nepavyko. Pasak lenktynininko, šios varžybos jam – neįkainojama patirtis.

Sunkvežimių lenktynininką siutina organizatorių klaidos: šių metų Dakaro ralį pavadino prasčiausiu (19)

Buvęs Dakaro ralio sunkvežimių lenktynių nugalėtojas olandas Hansas Stacey šių metų renginį pavadino prasčiausiai suorganizuotomis varžybomis, kuriose jam kada nors teko dalyvauti, rašo motorsport.com.

Dakaro ralį įveikęs ekipažas parskrido į Lietuvą antradienį – speciali DELFI konferencija (73)

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis užbaigė paskutinį savo kelionės į Pietų Ameriką etapą. Naktį iš pirmadienį į antradienį Dakaro ralyje dalyvavę lenktynininkai parskrido į Vilnių, kur juos pasitiko sausakimša pagrindinė oro uosto atvykimo salė.