Pirmadienį Dakaro ralio dalyviai tęsė savo pasirodymą jubiliejinėse 40-osiose maratoninėse varžybose. Trečiajame etape iš lietuvių greičiausias buvo Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas, kuris preliminariai, bendroje įskaitoje užima 18-ąją vietą. Vaidoto Žalos komanda rikiuojasi 27-oje vietoje, o Benediktas Vanagas yra 37-tas.
Antano Juknevičiaus ekipažas
© Komandos archyvas

Trečiajame etape sportininkai važavo 502 kilometrus iš Pisko į San Chuaną de Markoną. Greičio ruožo ilgis – 295 kilometrai ir jis vyko nuo pat maršruto pradžios.

Kaip ir sekmadienį, lenktynininkams vėl daugiausiai laiko teko praleisti įvairiausio tipo kopose ir kanjonuose. Motociklininkų ir keturračių maršrutas šiek tiek skyrėsi, tačiau bendras jo ilgis visiems sportininkams – toks pat.

„Vėl bus nemažai navigacijos – važiuosime visiška bekele. Tokiuose greičio ruožuose pasimesi tu – prarasi daug, pavyks geriau susiorientuoti – gali išlošti net prieš lyderius. Svarbiausiai visus 300 km išlaikyti šaltą galvą – nuklydus nuo trasos ir vėliau ją atradus nesistengti iškart atlošti to prarasto laiko, o po truputį atgauti tempą, surasti prarastą ritmą. Pirmadienį ir vėl bus sunku, bet kokie pirmadieniai būna lengvi, ypač Dakare?“, – su šypsena prieš startą kalbėjo A. Juknevičius.

Trečiojo Dakaro ralio etapo maršrutas
Trečiojo Dakaro ralio etapo maršrutas
© Organizatorių archyvas
Trečiasis Dakaro 2018 etapas: finišą pasiekė visi Lietuvos ekipažai, iš lietuvių greičiausias buvo Juknevičius
© Vytautas Dranginis

Trečiajame etape organizatoriai grįžo prie įprastos tvarkos ir pirmuosius į trasą vėl išleido motociklus bei keturračius, kurie išvažiavo 12.45 val. Lietuvos laiku. 122-ą vietą bendroje įskaitoje užimantis B. Bardauskas, sekmadienį praradęs laiko, kai bandė pagelbėti trasoje sugedusiam amerikiečiui, startavo 14.14 val. iš 119-os pozicijos.

Lietuviui šis etapas ypatingas – 2009 metų Dakare būtent trečiame etape jis krito nuo motociklo ir susilaužė abi rankas. Gerdamas skausmą malšinančius vaistus B. Bardauskas tęsė pasirodymą iki septintojo etapo, kol galiausiai buvo priverstas trauktis.

Automobiliai pajudėjo 15.11 val. mūsų šalies laiku. Pirmieji iš lietuvių 19-toje pozicijoje 15.56 val. startavo Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis, kurie bendroje įskaitoje tuo metu užėmė 20-ą vietą.

Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu pirmadienį lenktynes pradėjo 16.08 val. iš 29-os startinės pozicijos. 38-as 16:14 val. pajudėjo Benediktas Vanagas su Sebastianu Rozwadowskiu.

Varžybas tęsė jau tik 88 automobiliai – vien keturiolika ekipažų sudėjo ginklus antrajame etape.

Ketvirtas etapas antradienį drieksis 444 kilometrų ilgio kilpa šalia San Chuano de Markonos. Sportininkai įveiks 330 kilometrų greičio ruožą ir grįš nakvoti į tą patį bivuaką.

Ralis finišuos sausio 20-ąją Kordoboje (Argentina).

12.45: Lenktynes pradėjo motociklininkai ir keturračiai. Pirmasis startavo ispanas Joanas Barreda Bortas, laimėjęs antrąjį etapą.

14.14: Į trasą pajuda B. Bardauskas. Tuo metu motociklininkų grupės lyderių tapo nugalėtojo titulą ginantis Samas Sunderlandas (KTM), po dviejų įskaitinių punktų pakilęs iš septintosios pozicijos į pirmąją. Antras važiuoja australas Toby Price'as (KTM), trečias čilietis Pablo Quintanilla („Husqvarna“).

Pasak „Perkūnas Team“ komandos vadovo argentiniečio Carlos Brebbia, B. Bardauskas miegojo apie 7 valandas, todėl suspėjo atgauti jėgas po vakarykščio sudėtingo etapo.

Šiandien jis startavo iš 120 pozicijos. Paklaustas, kaip nusiteikęs startui, lietuvis atsakė: „Labai gerai“.

„Komandos vadovui pasiteiravus, o ko palinkėti, vienintelis motociklininkas iš Lietuvos, startuojantis šių metų Dakaro ralyje, tepaprašė sėkmės“, - rašoma komandos pranešime.

14.30: Motociklų klasėje po pirmojo kontrolės punkto ir atskaitos taško prancūzai J. Aubert'as ( Rally Replica 45) ir A. Meo'as (KTM) šoka į lyderių penketuką ir iki pirmaujančio S. Sunderlando atsilieka vos viena minute.

15.11: Starto liniją kerta automobilių klasės sportininkai. Pirmasis pajuda Cyrilis Despres ("Peugeot") iš Prancūzijos. Antrajame etape lenktynininkas buvo greičiausias. Bendroje įskaitoje jis taip pat užima pirmąją vietą.

15.15: B. Bardauskas sėkmingai pasiekia pirmąjį kontrolės punktą bei rikiuojasi 107 vietoje. Į lyderio poziciją šauna australas T. Price'as (KTM).

15.50: Savo facebook paskyroje B. Vanagas pasidalino vaizdo įrašu, kuriame pasakojo apie laukiamą startą.

Šiandien turėsime gerokai paplušėti. Laukia tikrai sudėtingas greičio ruožas. Reikės gerinti pozicijas, lenkti daug dalyvių, kad rytoj turėtume komfortišką starto poziciją“, - apie pirmadienio planą kalbėjo sportininkas.

Pasak B.Vanago, sekmadienio avarija, kai ekipažo automobilis vertėsi nuo kopos, jį laibai nustebino

„Vakarykštis mūsų „kulverstukas“ mane nustebino. Greičio nebuvo daug, bet va kaip gavosi“, - sakė lenktynininkas.

15.56: Pirmieji iš lietuvių 19-toje pozicijoje automobilių klasėje startavo A. Juknevičius ir D. Vaičiulis, kurie bendroje įskaitoje užima 20-ą vietą.

16.00: B. Bardauskas toliau gerina savo pozicijas. Iš 122 vietos startavęs motociklininkas serviso zoną (ASS) pasiekė būdamas 104-as. Įnirtinga kova vyksta tarp brito S. Sunderlando, argentiniečio K. Benavideso ir čiliečio P. Quintanillos, kuris kol kas užima pirmąją vietą.

16.08: Savo pasirodymą pradeda ir V. Žalos ir S. Jurgelėno ekipažas. Lietuviai etapą pradeda iš 29-os vietos. Penki automobiliai jau pasiekę pirmąjį kontrolės punktą. Pirmas - ispanas Carlosas Sainzas ("Peugeot").

16.14: Iš 38-os pozicijos nuo starto linijos pajudėjo ir B. Vanago komanda.

16.45: B. Bardauskas jau pasiekęs neutralizacijos ruožą (DSS). Lietuvis iš 104-os pozicijos krenta į 110 vietą. Lyderis ir toliau nesikeičia. Pirmoje vietoje jau septintąjį kontrolės tašką perkopęs P. Quintanilla.

16.50: A. Juknevičius pravažiuoja pirmąjį kontrolės ruožą bei rikiuojasi 21-oje vietoje.

17.00: B. Bardauskas jau ketvirtajame greičio ruožo taške, iki finišo laukia dar trys kontrolės punktai. Etapą jau baigė lyderių trejetukas. Pirmoje vietoje – S. Sunderlandas, antras – K. Benavidesas, trečias – T. Price'as.

17.07: Pranešama, kad sekmadienį antrąjį etapą laimėjęs Ispanijos motociklininkas Joanas Barreda Bortas pasimetė. Vienam iš lyderių, tai kainuos labai daug laiko.

17.10: Paskutinis iš lietuvių startavęs B. Vanagas pasiekia pirmąjį kontrolės tašką (25) ir jau yra aplenkęs V. Žalos ir A. Juknevičiaus ekipažus.

17.25: Pranešama, kad dar vienas motociklininkas Xavieras De Soultrait, kuris vakar užėmė 6-ąją vietą, nuklydo nuo maršruto.

17.30: A. Juknevičius jau serviso zonoje. Lenktynininkas rikiuojasi 27 vietoje. V. Žala kol kas dar nepasiekė ASS punkto ir užima 39 vietą.

17.59: B. Vanagas serviso zoną pasiekia būdamas 24-oje vietoje. A. Juknevičius - 30-as, V. Žala - 32-as.

18.05: Po penktojo greičio ruožo punkto, motociklininkas B. Bardauskas išlieka 110-oje vietoje. Lyderiai šioje klasėje tie patys: pirmas – S. Sunderlandas, antras – K. Benavidesas, trečias – T. Price'as. Nuo kelio nuklydę X. De Soultrait – 15-oje vietoje, o J. Barreda – vos 30-as.

18.52: B. Bardauskas jau įveikė šeštajį kontrolės punktą bei kilstelėjo iki 104-os vietos. Automobilių klasėje B. Vanagas išlieka 24-oje vietoje, tačiau A. Juknevičius šokteli į 21-ąją. Žala krenta keturiomis pozicijos ir užima 36-ąją vietą.

19.11: A. Juknevičius, pasiekęs šeštąjį greičio ruožo punktą, kilsteli viena pozicija aukštyn ir šiuo metu užima 20-ąją vietą. B. Vanagas (24) ir V. Žala (34) kol kas nepasiekę šeštojo kontrolės punkto.

19.37: Finišavę 38 motociklininkai, etapo nugalėtojas - britas S. Sunderlandas (KTM); 16 keturračių, pirmoje vietoje - Čilės atstovas I. Casale'as ("Yamaha"), o automobilų klasėje etapą jau baigė 8 ekipažai, laimėjo "Peugeot" vyrams nosis nušluostęs katarietis A. Al-Attiyah ("Toyota").

19.43: Pirmasis iš lietuvių paskutinį kontrolė punktą pasiekė A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio ekipažas. Nukritusi viena pozicija žemyn, komanda artėja link finišo.

19.45: Ispanijos lenktynininkas Nani Roma finišo tiesiąją pasiekia sužalotas. Prieš pat finišą nuo kopos krito komandos bolidas. Sportininkas sąmoningas, medikai jam suteikia pirmąją pagalbą.

19.53: Septintąjį kontrolės tašką pasiekia ir motociklininkas B. Bardauskas, kuris užima 102-ąją vietą.

20.15: B. Vanagas pravažiuoja paskutinį kontrolės punktą, sportininkas užima 28-ąją vietą. Avariją patyrusį ispaną N. Romą išgabena sraigtasparnis.

20.33: Po sekinančio etapo, 104-oje vietoje finišą pasiekia B. Bardauskas. Neužilgo pasirodo ir A. Juknevičiaus ekipažas, kuris finišuoja 24-oje vietoje.

„Spaudėme tiek, kiek galėjome. Tik pamatau varžovą, iškart spaudžiu akseleratorių. Jausmas nerealus. Šiaip rinkomės kiek kitokias važiavimo trajektorijas nei kiti dalyviai. Stengiamės važiuoti viename arba kitame šone. Šiandien vieną kartą teko pasėdėti duobėje, bet greitai išsikasėme”, - apie trečiąjį etapą kalbėjo A. Juknevičius.

20.50: Finišo tiesiąją pasiekia ir B. Vanagas, kuris užima 26-ąją vietą.

21.55: Paskutinis lietuvių ekipažas jau finiše. V. Žalos ir S. Jurgelėno komanda etapą baigė 33-oje vietoje.

Automobilių klasėje nugalėjo N. Al-Attiyah. Katarietis laimėjo ir pirmąjį Dakaro etatą, antrajame jam sekėsi kiek sunkiau. Antroje vietoje finišavo prancūzas S. Peterhanselis, kuris nuo lyderio atsiliko kiek daugiau nei keturiomis minutėmis. Trečias – ispanas C. Sainzas.

3-ojo etapo automobilių klasė:

1. N. Al-AttiyahKataras„Toyota"3 val. 09min. 08 sek.
2. S. PeterhanselPrancūzija„Peugeot"Atsilieka: 00:04:05
3. C. SainzIspanija„Peugeot"00:06:07
4. C. DespresPrancūzija„Peugeot"00:07:43
5. S. LoebPrancūzija„Peugeot"00:08:34
6. G. De VilliersPAR„Toyota"00:10:11
7. B. Ten BrinkeOlandija„Toyota"00:18:07
8. M. ProkopČekija„Fors"00:18:56
9. J. PrzygonskiLenkija„Mini"00:22:42
10. L. AlvarezArgentina„Toyota"00:23:01
24. A. JuknevičiusLietuva„Toyota"01:09:13
26. B. VanagasLietuva„Toyota"01:10:57
33. V. ŽalaLietuva„Toyota"01:43:23

Bendra automobilių įskaita:

1. S. PeterhanselPrancūzija„Peugeot"6 val. 34 min. 58 sek.
2. C. DespresPrancūzija„Peugeot"Atsilieka: 00:03:11
3. N. Al-AttiyahKataras„Toyota"00:07:43
4. S. LoebPrancūzija„Peugeot"00:10:11
5. G. De VilliersPAR„Toyota"00:11:23
6. C. SainzIspanija„Peugeot"00:14:47
7. B. Ten BrinkeOlandija„Toyota"00:31:18
8. O. TerranovaArgentina„Mini"00:35:19
9. M. ProkopČekija„Ford"00:38:56
10. SK. Al QassimiPrancūzija„Peugeot"00:43:56
18. A. JuknevičiusLietuva„Toyota"02:05:58
27. V. ŽalaLietuva„Toyota"03:04:55
37. B. VanagasLietuva„Toyota"04:47:04

Motociklų klasėje nepralenkiamas ir vėl buvo britas S. Sunderlandas. Nuo jo trimis minutėmis ir tris sekundėmis atsiliko Argentinos atstovas K. Benavidesas, trečias – australas T. Price'as.

3-ojo etapo motociklų klasė:

1. S. SunderlandDidžioji Britanija„KTM"3 val. 20 min. 43 sek.
2. K. BenavidesArgentina„Honda"Atsilieka: 00:03:03
3. T. PriceAustralija„KTM"00:03:28
4. R. BrabecJAV„Honda"00:03:55
5. P. QuintanillaČilė„Husqvarna"00:04:20
102. B. BardauskasLietuva„KTM"02:08:13

Bendra motociklų įskaita:

1. S. SunderlandDidžioji Britanija„KTM"6 val 44 min. 23 sek.
2. K. BenavidesArgentina„Honda"Atsilieka: 00:04:38
3. P. QuintanillaČilė„Husqvarna"00:05:00
4. T. PriceJAV„KTM"00:07:28
5. R. BrabecJAV„Honda"00:08:00
115. B. BardauskasLietuva„KTM"07:18:23

Tarp keturračių greičiausiai finišą pasiekė lyderiu tampantis čilietis I. Casale'as, kuris nuo artimiausio persekiotojo A.Herdandezo atitrūko beveik devyniomis minutėmis. Trečias finišavo argentinietis P. Copetti.

3-ojo etapo keturračių klasė:

1. I. CasaleČilė„Yamaha"3 val 58 min. 08 sek.
2. A. HernandezPeru„Yamaha"Atsilieka: 00:08:55
3. P. CopettiArgentina„Yahama"00:14:52
4. M. MedeirosBrazilija„Yamaha"00:14:59
5. G. GallegoArgentina„Yamaha"00:17:43


Bendra keturračių įskaita:

1. I. CasaleČilė„Yamaha"8 val 03 min. 25 sek.
2. S. KariakinRusija„Yamaha"Atsilieka: 00:26:13
3. P. CopettiArgentina„Yamaha"00:26:43
4. A. HernandezPeru„Yamaha"00:30:13
5. G. GallegoArgentina„Yamaha"00:36:58

Sunkvežimių gretose finišavo jau tik 24 komandos. Pirmąją vietą užėmė argentinietis F. Villagra, tačiau viso etapo metu jam į nugarą alsavo rusas E. Nikolaevas, kuris finišo tiesiąją kirto antras. Trečioje vietoje – A. Mardeevas.

3-ojo etapo sunkvežimių klasė:

1. F. VilliagraArgentina„Iveco"3 val. 58 min. 37 sek.
2. E. NikolaevRusija„Kamaz"Atsilieka: 00:00:35
3. A. MardeevRusija„Kamaz"00:04:09
4. M. MacikČekija„Liaz"00:13:18
5. A. VishneuskiBaltarusija„Maz"00:24:27


Bendra sunkvežimių įskaita:

1. E. NikolaevRusija„Kamaz"7 val 47 min. 19 sek.
2. F. VillagraArgentina„Iveco"Atsilieka: 00:08:58
3. A. VishneuskiBaltarusija„Maz"00:52:34
4. S. ViazovichBaltarusija„Maz"00:53:32
5. M. MacikČekija„Liaz"01:01:24
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Netrukus į Lietuvą sugrįš tikra kaitra: kokios tikėtis vasaros?  birželį ir rugpjūtį turėtų būti daugiau kritulių (11)

Klimatologai skaičiuoja, kad šis balandis lepino rekordiškai šiltomis dienomis. Ir nors pastaruoju...

Įspėja, kad naujas NT mokestis – tik pradžia: prisidengiant juo, siekiama visai kito tikslo (98)

Naujas mokestis turintiems daugiau nei vieną būstą gali išauginti nuomos kainas, sako...

„Olympiakos“ – ant prarajos krašto, bet ginklų nesudeda: tiki Spanouliu ir žada grąžinti seriją į Pirėjų (11)

Pirėjo „Olympiakos“ per pastaruosius šešerius metus keturis kartus žaidė Eurolygos finale ir...

Rudos laikai baigėsi: lietuviai tiesiog pamišo dėl kitos spalvos (2)

Lietuviai – pamišę dėl pilkos spalvos. Pasirodo, pilka spalva dominuoja tiek vidaus, tiek...

Paaiškino planus dėl mokesčių dirbantiesiems trejiems metams į priekį jau dabar galima paskaičiuoti, kaip keisis atlyginimas (77)

Finansų ministerija planuoja užtikrinti, kad mokestiniai pakeitimai būtų aiškūs trejiems...

KONKURSAS: dalinkitės savo namų nuotraukomis ir laimėkite „Ikea“ čekius

Namai – vieta, kur net po pačios blogiausios dienos gera sugrįžti. Kiekvienas žmogus trokšta...

Uždirba iš specialybės, į kurią beveik niekas nebestoja: aš turtingas žmogus (33)

„Aš gimiau ant molio krūvos. Mano seneliai ir tėvai darė puodus. Gerą mokyklą praėjau ....

Kraupiai žurnalistę nužudžiusiam išradėjui paskelbtas nuosprendis (18)

Kopenhagos teismas trečiadienį pripažino kaltu žurnalistę Kim Wall nužudžiusį Peterį Madseną...

Medikai ir pacientų atstovai inicijuoja 15 metų lauktus pokyčius (7)

Gydytojai ir pacientų atstovai kreipėsi į politikus ir Seimą, kviesdami Medicinos darbuotojų...

Interpeliacija Markauskui: klausia, ar nesijaučia kaltas dėl valstybės vadovų konflikto (167)

Opozicinių frakcijų parengtame interpeliacijos žemės ūkio ministrui Broniui Markauskui tekste...