Paskutinį kartą austrai olimpinį auksą šiose kalnų slidinėjimo rungtyje buvo iškovoję 2002 metais: Solt Leik Sityje (JAV) tai padaryti pavyko Fritzui Stroebliui.

Vos 0,06 sekundės olimpiniam čempionui sekmadienį finiše pralaimėjo Italijos kalnų slidininkas Christofas Innerhoferis.

Olimpiniu bronzos apdovanojimu tenkinosi norvegas Kjetilis Jansrudas, kurį nuo nugalėtojo skyrė 0,10 sekundės.

Rungties favoritais laikyti norvegas Akselis Lundas Svindalis bei amerikietis Bode Milleris užėmė atitinkamai ketvirtąją bei aštuntąją vietas.

Matthiasas Mayeris

1. Matthias Mayer (Austrija) 2 min. 06,23 sek.

Snieglenčių varžybose čempione tapo JAV atstovė

Moterų snieglenčių akrobatinio nusileidimo rungtyje triumfavo amerikietė Jamie Anderson, kuri finale aplenkė vienuolika varžovų bei antruoju bandymu surinko 95,25 balo. Olimpine sidabro medalininke tapo suomė Enni Rukajarvi (92,50). Bronzą pelnė Didžiosios Britanijos sportininkė Jenny Jones (87,25).

Jamie Anderson

Nesėkmingai varžybos susiklostė Čekijos snieglentininkei Sarkai Pancochovai, kuri nusileidimo metu smarkiai krito. Po šuolio nuo tramplino mergina ant trasos nusileido ne taip, kaip norėjo ir kūliais nusirito žemyn. Kiek pagulėjusi ant žemės, čekė pakilo ir finišavo trasos pašone. Bendroje įskaitoje ji liko penkta.

Sarka Pancochova varžovių apsuptyje

Iki incidento Čekijos olimpietė kovojo dėl medalio. Verta pažymėti, kad smūgis buvo toks stiprus, kad net suskilo jos šalmas.

12. Isabel Derungs (Šveicarija) 15,25

Olimpiados greitojo čiuožimo varžybų medaliai 3000 m rungtyje - olandei, čekei bei rusei

Olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo moterų 3000 m rungtyje triumfavo olande Ireen Wust, sekmadienį distanciją įveikusi per 4 minutes 00,34 sekundės.

Tai buvo jau trečiasis 27-erių metų Olandijos čiuožėjos olimpinis apdovanojimas: 2006 metais Turine ji pelnė bronzą 1500 m rungtyje, o 2010-aisiais Vankuveryje - šios distancijos auksą.

Sidabro medalis atiteko Vankuverio čempionei 3000 m rungtyje čekei Martinai Sablikovai (4:01,95), o bronzą -pirmąjį apdovanojimą žaidynių šeimininkams - pelnė Olga Graf (4:03,47).

Šeštoje olimpiadoje dalyvaujanti 41-erių metų vokietė Claudia Pechstein tenkinosi ketvirtąja pozicija (4:05,26).

1. Irene Wust (Olandija) 4 min. 00,34 sek.

Moterų ledo ritulio turnyre – kukli švedžių pergalė

Pergale aštuonių komandų Sočio (Rusija) žiemos olimpinių žaidynių moterų ledo ritulio turnyrą B grupėje pradėjo Švedijos rinktinė, sekmadienį minimalia persvara – 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) – privertusi pasiduoti Japonijos ekipą.

Pergalingo įvarčio autore skandinavių gretose pirmajame kėlinyje (12:38) tapo kapitonė Jenni Asserholt, o nugalėtojų vartininkė Valentina Wallner atrėmė visus 19 varžovių metimų.

Švedijos ledo ritulininkės

Japonijos rinktinės vartininkės Nanos Fujimoto sąskaitoje – 22 atremti skandinavių metimai.

Pergale turnyrą pradėjo ir B grupės lydere tapo šeimininkė Rusijos rinktinė, 4:1 (0:0, 0:1, 4:0) nugalėjusi Vokietijos komandą, nors viešnios po dviejų kėlinių ir pirmavo.

Įvarčius nugalėtojoms pelnė Ija Gavrilova (45:04), Olga Sosina (48:49 ir 52:15) bei Jekaterina Smolenceva (49:27).

Vienintelio įvarčio autorė pralaimėjusiųjų gretose - Franziska Busch (26:48).

Rusijos rinktinės vartininkė Julija Leskina atrėmė 14, o Vokietijos komandos vartininė Viona Harrer - 33 varžovių metimus.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, taškai, įvarčiai):

1.Rusija100034:1
2.Švedija100031:0
3.Japonija010000:1
4.Vokietija010001:4

Slidininkas V. Strolia vyrų 30 km skiatlono rungtyje finišavo 67-tas, čempionas - šveicaras

Žaidynėse debiutavęs 21-erių metų Vytautas Strolia vyrų 30 km skiatlono – 15 km klasikiniu stiliumi ir 15 km laisvuoju stiliumi – rungtyje tarp klasifikuotų dalyvių liko paskutinis – 67-as.

Neklasifikuotas liko tik ratu varžovų aplenktas Pietų Korėjos atstovas Hwang Jun-Ho Hwangas. Lietuvos slidininko laikas distancijoje – 1 valanda 20 minučių 37,2 sekundės.

Nuo auksą šioje rungtyje iškovojusio šveicaro Dario Colognos (1:08:15,4) lietuvį skyrė 12 minučių 21,8 sekundės.

Tai buvo antrasis Šveicarijos slidininko medalis žiemos olimpiadose – 2010 metais Vankuveryje (Kanada) jis triumfavo 15 km distancijoje laisvuoju stiliumi.

Sidabras sekmadienį atiteko švedui Marcusui Hellneriui (1:08:15,8, o bronza tenkinosi norvegas Martinas Johnsrudas Sundby'is (1:08:16,8).

Dario Cologna

1. Dario Cologna (Šveicarija) 1 val. 08 min. 15,4 sek.
2. Marcus Hellner (Švedija) atsiliko 0,4 sek.