Sausio pabaigoje Tarptautinis sporto arbitražas nusprendė, kad Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse suformuos specialų ad hoc arbitražo skyrių, sudarytą iš dešimties nepriklausomų arbitrų. Ginčus tarp olimpiados dalyvių arbitrai įpareigoti spręsti nemokamai ir operatyviai – per 24 valandas. Pirmieji šia galimybe, dar olimpiadai neprasidėjus, pasinaudojo du slidininkai: Daniela Bauer iš Austrijos ir Clyde Getty iš Argentinos.
Sočio žaidynės dar neatidarytos, o į arbitražą jau plaukia skundai
© RIA/Scanpix

„Pirmą kartą ši sporto arbitražo praktika pradėta taikyti Atlantos olimpinių žaidynių metu, 1996 m., ir ji puikiai pasiteisina. Tarptautinis sporto arbitražas sudaro visas galimybes greitai ir kvalifikuotai, nepertraukiant varžybų grafiko, spręsti ginčus dėl dopingo, manipuliavimo sporto varžybų taisyklėmis, komercinių teisių pažeidimo, tarptautinių sporto federacijų ar olimpinio komiteto sprendimų“, - vardina Audrius Biguzas, tarptautinės advokatų kontoros „Magnusson ir partneriai“ asocijuotas partneris.

Pasak advokato, šis ad hoc arbitražas ginčus nagrinėja vadovaudamasis Šveicarijos Privatinės teisės kodeksu ir Olimpine chartija.

„Skundas ad hoc arbitražo skyriui privalo būti pateiktas anglų arba prancūzų kalbomis. Atsižvelgiant į ginčo sudėtingumą, ginčas nagrinėjamas vieno arba trijų arbitrų. Bylos nagrinėjimo procesas yra visiškai nemokamas, nebent pačios ginčo šalys turi savo atstovavimo, ekspertų samdymo išlaidų“ – teigia A. Biguzas.

Prieš Sočio žiemos olimpinių žaidynių atidarymą ad hoc arbitražas jau išnagrinėjo 2 bylas. Pirmoji byla vyko pagal Austrijos slidininkės D. Bauer skundą prieš Austrijos Slidinėjimo federaciją ir Austrijos Olimpinį komitetą dėl sportininkės neįtraukimo į Austrijos olimpinės rinktinės narių sąrašą. Sportininkė pasiskundė ad hoc arbitražui, tačiau šis, išnagrinėjęs suinteresuotų šalių pateiktus dokumentus, nustatė, jog D. Bauer neatitiko kvalifikacinių reikalavimų ir negalėjo būti įtraukta į Austrijos olimpinės rinktinės sąrašą.

Antrąjį skundą pateikė Argentinos slidininkas C. Getty, kuris apskundė Tarptautinės slidinėjimo federacijos sprendimą. Ši buvo skyrusi papildomą vietą Argentinos olimpinei rinktinei Sočio olimpiadoje ir sportininkas siekė patekti į žaidynes. Ad hoc arbitražas nustatė, kad Tarptautinė slidinėjimo federacija suklydo Argentinos olimpinei rinktinei papildomą vietą olimpinėse žaidynėse ir ištaisė klaidą tą pačią dieną, todėl sportininkas neturi pagrindo būti įrašytas į Argentinos olimpinės rinktinės narių sąrašą.

Pasak advokato, olimpinių žaidynių statistika rodo, kad kiekvienais metais pateikiamų skundų skaičius tik auga, todėl tikėtina, kad ir XXII-ųjų žiemos olimpinių žaidynių metu Sočyje ad hoc arbitražas turės nemažai veiklos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dėl dvylikamečio susikibo JAV ir Sovietų Sąjunga: berniukas atsisakė grįžti namo  „tėvas tik prieš mirtį pripažino, kad padarė klaidą“ (177)

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje apie Vladimirą Polovčaką skelbė beveik visos...

Vieni bankrutuoja, kiti bėga svetur (33)

Nors praėjusiais metais ne viename regione daugėjo darbuotojų, Darbo birža pranešė apie...

Buvusi Jasaičio žmona Vaida prabilo apie jo santykius su Oksana: neįleidžia į namus, keičia spynas (396)

Vaidos Klizaitės-Jasaitienės ir Simo Jasaičio santykiai truko septynerius metus, tačiau, anot jos,...

Interjero dizaino pasaka Amsterdame: viešnagė čia prilygsta nuotykiui stebuklų šalyje

Yra vietų, kur menas tampa gyvenimu, o gyvenimas – menu. Viena iš tokių stebuklingų vietų –...

„Lietuvos ryto“ jaunimas triumfavo Eurolygos jaunimo atrankos turnyre jaunieji žalgiriečiai – treti (12)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ turi daug žadančią pamainą. Sostinės ekipos talentai laimėjo Kaune...

Štai kiek kavos puodelių jums kainuoja narystė ES (5)

Briuselis 2018 metus pradėjo drąsiu, bet paprastu teiginiu: narystė Europos Sąjungoje yra labai...

Vadinamasis Jolie genas – ne toks pavojingas, kaip manyta iki šiol (1)

Moterų, kurios yra pavojingo vėžio gen o nešiotojos, onkologinės ligos atveju galimybės...

Švedijos pakilimo istorija: kodėl jiems sekasi (235)

Švedijoje susiformavusiai ekonominei ir socialinei politikai didelės įtakos turėjo šalyje...

Rokiruotė Seime: Pūką keis tikrai spalvinga asmenybė į jo vietą sėstis nenorėtų (861)

Seimui panaikinus seksualiniu priekabiavimu apkaltinto Kęstučio Pūko mandatą į Parlamentą...

Iš kelto Ryga-Stokholmas iškrito lietuvis, jo paieškos bevaisės (109)

Šeštadienį vakare iš „Tallink“ kelto „Isabelle“ iškrito lietuvis. Jo gelbėjimo...