Po ganėtino lygaus pirmo kėlinio (25:21), Rusijos krepšininkai antrame ketvirtyje susikaupė ir laimėjo dešimties minučių atkarpą 18:5. Trečiame ketvirtyje Rusijos atstovų persvara jau persirito per 20 taškų ribą (57:35). Paskutiniame kėlinyje rusai nuo varžovų laikė saugų atstumą ir tik pačioje rungtynių pabaigoje leido afrikiečiams sušvelninti skirtumą iki 15 taškų - 80:65.

Rezultatas:

Rusija - Angola - 80:65 (25:21, 18:5, 17:16, 20:26).

Rusija: Vitalijus Fridzonas 18, Aleksandras Kaunas 17, Andrejus Kirilenka 14, Jevgenijus Voronovas 7, Antonas Ponkrašovas 6, Semionas Antonovas 5, Aleksejus Švedas ir Viktoras Chriapa po 4, Sergejus Monia 3, Sergejus Karasiovas 2 taškai. Dmitrijus Chvostovas (06:18( taškų nepelnė, o Timofejus Mozgovas nežaidė dėl traumos.

Angola: Eduardo Mingas 20, Carlosas Moraisas 14, Armando Costa 10, Miltonas Barrosas 8, Leonelis Paulo 6, Joaquimas Gomesas 4, Divaldo Mbunga 3 taškai.

Viktoras Chriapa ir Aleksandras Kaunas

Nigerija eliminavo Graikiją

Kitose ketvirtfinalio rungtynėse jėgas išmėgino Graikija ir Nigerija. Pergalę rezultatu 80:79 (21:21, 9:21, 20:14, 30:23) šventė afrikiečiai. Pusfinalyje Nigerija dėl olimpinio kelialapio kausis su Rusija.

Nors graikai dvikovą pradėjo spurtu 10:2, varžovai netrukus juo pasivijo (13:10) ir išlygino rezultatą 19:19. Pirmos dešimt minučių žaidimo baigėsi taikiai - 21:21.

Antrame kėlinyje Graikijos rinktinė sužaidė solidžiai ir išėjo ilsėtis pirmaudama net 12 taškų skirtumu - 42:30. Tačiau Nigerijos krepšininkai nenuleido rankų. Jie lipo europiečiams ant kulnų ir juos beveik pasivijo 53:50. Po trečio ketvirčio graikų persvara buvo tik 6 taškai - 56:50.

Lemiamas kėlinys vyko labai įtemptai. Nors graikai vėl kartą nežymiai pirmavo (60:55), vėliau vyko mūšis taškas į tašką (65:65, 67:67, 69:69, 71:71). Artėjant ketvirčio pabaigai, Nigerija įsiveržė į priekį 72:75, bet Europos krepšinio atstovai tritaškiu sugebėjo susigrąžinti persvarą - 79:78. Paskutinėje afrikiečių atakoje teisėjai vietoje puolime nešto kamuolio užfiksavo abejotiną pražangą graikams, o Ade Dagunduro pataikė abi baudas - 79:80. Per likusias 3,5 sek. Vassilio Spanoulio tritaškį metimą blokavo varžovai. Nigerijos antra pergalė iš eilės ir jie tęsia kovą dėl vietos olimpiadoje.

Tuo tarpu Elio Zouro auklėtiniai važiuoja namo.

Rezultatas:

Graikija - Nigerija - 79:80 (21:21, 21:9, 14:20, 23:30).

Graikija: Vasileios Spanoulis 25, Ioannis Bourousis 18, Georgios Printezis 10, Konstantinos Papanikolaou 8, Dimitrios Mavroeidis 6, Michailas Bramosas 4, Nicholas Calathesas 3, Nikos Zisis ir Antonis Fotsis po 2, Evangelos Mantzaris 1 taškas. Kostas Kaimakoglou taškų nepelnė.

Nigerija: Ike Diogu 17, Ade Dagunduro 14, Al-Farouqas Aminu 13, Chamberlainas Oguchi 10, Alade Aminu 9, Derrickas Obasohanas 7, Anthony Oludewa Skinnas 6, Koko Archibongas ir Olumide Oyedeji po 2 taškus.

Makedonija važiuoja namo be kelialapio

Trečiose ketvirtfinalio rungtynėse Makedonija susitiko su Dominikos Respublika. Vėl kiek netikėtai pergalę iškovojo dominikiečiai - 86:76 (10:23, 18:18, 26:15, 32:20).

Makedonai iš karto perėmė iniciatyvą ir pirmavo 8:2, 16:6, o pirmą kėlinį baigė - 23:10. Antro kėlinio pradžioje Balkanų regiono krepšinio atstovai įgijo net 20 taškų pranašumą (32:12) ir, matyt, pagalvojo, kad savo darbą jau atliko. Dominikos Respublikos krepšininkai iki ilgosios pertraukos sugebėjo smarkiai priartėti - 39:28.

Trečio ketvirčio pradžioje jau Dominikos Respublikos rinktinė spurtavo 7:0, bet po Bo McCalebbo dėjimo makedonai vėl atitolo 9 taškais - 49:40. Tačiau iki kėlinio pabaigos varžovai jau ėmė kvėpuoti į nugarą - 56:54.

Lemiamo ketvirčio pradžioje Dominikos Respublikos ekipa ne tik pasivijo oponentus, bet ir įgijo 5 taškų persvarą (62:67). Abiejų ekipų krepšininkai keitėsi taikliais tritaškiais, bet dabar jau nuolat pirmavo Amerikos žemyno atstovai (64:71, 67:74, 70:76). Likus minutei iki kėlinio pabaigos Dominikos Respublikos komanda pirmavo - taškų skirtumu - 71:80. Ši rinktinė ir iškovojo pergalę rezultatu - 86:76.

Alas Horfordas ir Predragas Samardžiski

Rezultatas:

Makedonija - Dominikos Respublika - 76:86 (23:10, 18:18, 15:26, 20:32).

Makedonija: Bo McCalebbas 35 (10/16 dvitaškiai, 4/10 tritaškiai, 3/3 baudos), Vlado Ilievski 16 (4/10 tritaškiai), Predragas Samardžiski 11 (13 atk. kam., 4/8 dvitaškiai, 3/4 baudos), Gjorgijus Čekovski ir Todoras Gečevski po 5, Vojdanas Stojanovski 3,
Pero Antičius 1 taškas.

Dominikos Respublika: Francisco Garcia 28 (4/7 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 8/8 baudos), Alas Horfordas (15 atk. kam., 5/16 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 6/6 baudos) ir Jackas Martinezas (13 atk. kam.) po 14, Ronaldas Ramonas 13, Elpidio Fortuna 9, Eulis Baezas 6, Juanas Coronado Gilis 2 taškai.