Gangningo olimpinėje ledo ritulio arenoje, kurioje pernai bronzos medaliai buvo įteikti lietuviams, savaitgalį politikos buvo ne mažiau nei sporto.
© DELFI montažas

Vladimiro Putino atvaizdas neilgai šmėžavo Gangningo olimpinėje ledo ritulio arenos tribūnoje aplinkui plevėsuojant Rusijos ir SSRS vėliavoms.

Olimpinė chartija deklaruoja visišką atsiribojimą nuo politikos žaidynių metu, tad vyrai, iškėlę Rusijos prezidento veido atvaizdus, dar neprasidėjus mačui su JAV, juos paslėpė, nenorėdami jų prarasti kaip buvo per ankstesnes rungtynes, kai tribūnoje apsilankė apsaugos darbuotojai.

Tačiau plakatai su patriotiniais rusiškais užrašais, jau neegzistuojančios SSRS vėliavos, kepurės su sovietine simbolika niekur nedingo visą rungtynių laiką

Rusams nė motais, kad jų šalies delegacija oficialiai net nedalyvauja Pjongčango olimpinėse žaidynėse, nes yra diskvalifikuota dėl sistemingo dopingo vartojimo, toleruoto valstybės vadovų, ir dopingo mėginių klastojimo per 2014 m. Sočio žiemos žaidynes.

Tik atletams, įrodžiusiems, jog yra nesusitepę dopingu, Tarptautinis olimpinis komitetas padarė išimtį ir leido startuoti Pjongčange. Bet šie sportininkai vadinami ne Rusijos rinktinės nariais, o olimpiniais atletais iš Rusijos. Ant jų aprangos ir aksesuarų negali būti jokios rusiškos simbolikos, šios šalies vėliavos spalvas primenančių derinių. Jiems tapus čempionais į viršų kyla olimpinė vėliava ir skamba olimpinis himnas.

Bet ar tikrai Rusijos nėra Pjongčango žaidynėse? Tuo sunku patikėti atėjus į bet kurią olimpinę areną. O ledo ritulio varžybose olimpiniai atletais iš Rusijos jaučiasi lyg namuose.

Per rungtynes su JAV amerikiečių sirgaliai tik kelis kartus sugebėjo perrėkti tūkstantinę rusų minią, skanduojančią „Rosija“, „Šaibu, šaibu“, laikančią vėliavas su įvairių šalies miestų pavadinimais ir plakatus su užrašais „Ruskije ne zdajutsa“ („Rusai nepasiduoda“) bei tokiais šūkiais kaip „Rusija – mano širdyje“ ar „Rusija yra mano gyvenimas“.

Sirgaliams nedraudžiama turėti savo šalies simbolikos, tad rusai tuo sėkmingai naudojasi.

Po vieną raidę ant marškinėlių užsirašę sirgaliai, sustoję greta, sudėliojo užrašus „Raudonoji mašina“ rusų ir anglų kalbomis. Raudonąja mašina buvo vadinama SSRS ledo ritulio rinktinė. Ant Pjongčange žaidžiančios komandos marškinėlių angliškai parašyta „Olimpiniai atletai iš Rusijos“. Bet raudona aprangos spalva ir jos dizainas primena būtent tą Raudonąją mašiną, gynusią Sovietų Sąjungos garbę žūtbūtinėse akistatose su JAV ir Kanados komandomis.

Tiesa, tose pačiose Gangningo arenos tribūnose sėdėję rusų ir amerikiečių sirgaliai, skirtingai nei ledo ritulininkai, ne kartą vienas kitą pavaišinę kumščių smūgiais, buvo pakankamai draugiški. Jie drauge fotografavosi, spaudė vieni kitiems rankas, per pertraukėles šoko skambant muzikai.

Gangningo arenoje per rusų ir amerikiečių mačą, kurį raudonieji laimėjo 4:0, buvo ir lietuviškų akcentų – būrelis mūsų šalies rinktinės aprangą vilkinčių žiūrovų iškabino oficialią ir istorinę Lietuvos vėliavas.

Mūsų šalies trispalvė visą savaitę šioje arenoje kabėjo pernai balandį, kai čia vyko pasaulio jaunių (iki 18 m.) čempionato II diviziono A grupės kovos. Lietuviai, tikėjęsi iškovoti kelialapį į aukštesnę pakopą, liko treti, tad jiems buvo įteikti bronzos medaliai.

Beje, olimpinių atletų iš Rusijos rinktinė Pjongčango olimpinėms žaidynėms persiritus į antrąją pusę vis dar yra be aukso medalių (3 sidabro, 7 bronzos) ir tenkinasi viso labo 19-a vieta bendroje įskaitoje. Aukščiau už rusus – tiek baltarusiai, tiek lenkai.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Feisbuke uraganą sukėlusios karalienių įkvėpėjos ir jos vyro interviu apie turtus kraunančią veiklą ir tikrąjį gyvenimą (154)

Neseniai feisbuke it virusas paplito įrašas, kuriame Rasa Kaktytė kvietė moteris šypsotis,...

Mažoji Lietuva Anglijoje: pūsles ir varginantį darbą kenčia dėl 220 svarų per 3 dienas (286)

Mažoji Lietuva – taip šmaikščiai vadinamas vaisių ir daržovių pakavimo fabrikas Visbiče,...

Edita Mildažytė: esu pakankamai įtakinga, kad galėčiau priimti sprendimus ir vykdyti savo gyvenimo planą taip, kaip noriu (199)

DELFI tęsia įtakingiausiųjų rinkimus, kuriuose – ir didžiausią įtaką turinčios...

Karališkos vestuvių naktys, kurių nesinori prisiminti (14)

Jie ištarė santuokos priesaiką stebint 29 milijonams žmonių, tačiau princo Harry ir Meghan...

Apie Vėlyvio akibrokštą bažnyčioje pasisakė ir Liudvikas Andriulis: „trolinti“ reikia ir galima stipresnius už save, ne silpnesnius

Režisierius Emilis Vėlyvis kartu su projekto „Zero Live Show“ aktorių komanda per Žolinę...

Savaitgaliui į namus vykę kariai pateko į avariją: vienas žuvo, keturi sužaloti papildyta (185)

Penktadienį, rugpjūčio 17 d., pavakare, kelio Molėtai–Pabradė 9-ajame kilometre, susidūrus...

Savaitgalio orai: viena diena bus ypač karšta (22)

Sunku patikėti, kad jau greitai imsime skaičiuoti paskutines vasaros dienas ir netrukus pasitiksime...

Skaitytojai dalijasi istorijomis: ką daryti, jei persekioja kelyje? (86)

DELFI skaitytojos istorija apie tai, kaip naktį ją automobiliu persekiojo nežinomas vyras...

Neįprastos vyrų ir moterų charakterio savybės, kurios atrodo seksualios priešingai lyčiai (18)

Seksualumas yra labai susijęs su kūnu. Žmonėms patinka matyti ir liesti kitų žmonių kūnus –...

Į festivalį „Karklė Live Music Beach 2018“ – net ir pėsčiomis (13)

Šiandien, penktadienį, Karklės miestelyje prasidėjo muzikos ir menų festivalis „ Karklė Live...