Jau antrą čempionatą paeiliui Vokietijos rinktinė nesugebėjo įveikti grupių varžybų etapo barjero. Pirmenybėms Katare pasibaigus kur kas anksčiau, nei buvo tikimasi pačioje Vokietijoje, šalyje prasidėjo raganų medžioklė.

Pirmoji krito Vokietijos futbolo federacijos techninio direktoriaus ir vyrų rinktinės vadybininko Oliverio Bierhoffo galva. Prabėgus keturioms dienoms po to, kai vokiečiai atsisveikino su Kataru, 54-erių buvęs futbolininkas viešai paskelbė apie tai, jog palieka užimtą postą dėl visiškai netenkinančių rezultatų. Dar bent keletą metų turėjusi galioti sutartis tarp jo ir federacijos yra nutraukta.

Įvairias pareigas federacijoje O. Bierhoffas užėmė nuo 2004-ųjų, jam dirbant organizacijoje Vokietija 2014-aisiais tapo pasaulio čempione, tačiau vėliau sekę „Das Mannschaft“ pasirodymai stambiuose tarptautiniuose turnyruose buvo nesėkmingi. Galų gale tai baigėsi O. Bierhoffo pasitraukimu iš pareigų.

2018-aisiais pasaulio čempionate vokiečius grupių etape sensacingai eliminavo Pietų Korėja, o šiemet savo grupėje vokiečiai liko treti, į priekį praleidę Japonijos ir Ispanijos rinktines.

Ilgametį trenerį Joachimą Lową poste pakeitusio Hansi Flicko vadovaujami vokiečiai Katare 1:2 nusileido japonams, 1:1 sužaidė su ispanais ir 4:2 nugalėjo Kosta Riką, bet tokių rezultatų prasibrauti į aštuntfinalį nepakako.

Žiniasklaidoje jau spekuliuojama ir apie tai, kad savo posto gali netekti ir nuo pernai Vokietijos rinktinę treniruojantis 57-erių H. Flickas, pats pripažinęs, kad su O. Bierhoffu jo santykiai buvo labai geri ir jis kol kas sunkiai įsivaizduoja, kaip toliau bus vykdomas darbas rinktinėje.

Anot H. Flicko, kartu su kelis postus užėmusiu O. Bierhoffu jie turėjo susidėlioję aiškų darbų planą iki 2024-ųjų, kai Europos futbolo čempionatas vyks būtent Vokietijoje, tačiau dabar „atsiradusią tuštumą užpildyti bus sunku.“

Manoma, kad Techninio direktoriaus poziciją iš O. Bierhoffo gali perimti kitas buvęs Vokietijos rinktinės futbolininkas Matthias Sammeris, asmeniškai ne itin gerai sutariantis su H. Flicku.

Tarp potencialių kandidatų, galinčių pakeisti patį H. Flicką, minimas buvęs Paryžiaus PSG ir Londono „Chelsea“ vyriausiasis treneris Thomas Tuchelis, be darbo esantis nuo tada, kai buvo atleistas iš Anglijos klubo stratego pareigų rugsėjį.

Su Vokietijos futbolo federacija išsiskyręs O. Bierhoffas tikru šalies herojumi kaip futbolininkas tapo 1996-aisiais. Tais metais Anglijoje vykusio Europos čempionato finale būtent šis puolėjas vokiečiams išplėšė pergalę prieš Čekijos rinktinę, pelnęs abudu įvarčius.Tarp jų ir vadinamąjį auksinį, nulėmusį pergalę pratęsimo metu.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės