Galbūt kažkas pasigedo Erlingo Haalando ar Mohamedo Salah, o gal kažkam pritrūko Paulio Pogbos, Diogo Jotos arba Timo Wernerio?
Paaiškinimai, kodėl šios žvaigždės nenušvietė Kataro, labai paprasti: vienų rinktinės tiesiog neįveikė pasaulio čempionato atrankos barjerų, kitus sustabdė sveikatos problemos.
Bet kai kuriais atvejais puikiai žinomi žaidėjai jau nukakę į Katarą prapuolė it praryti juodosios skylės.
Į šį sąrašą neįtraukti futbolininkai, patekę į savo šalies nacionalinės komandos sudėtį, bet pirmenybių metu nespėję išsigydyti juos eliminavusių traumų – pavyzdžiui, Urugvajaus ir „Barcelona“ (Ispanija) klubo gynėjas Ronaldas Araujo.
Dalis „nematomų žmonių“ rinktinės Katare neturėjo nė menkiausios progos parodyti savo sugebėjimus, kiti šmėkštelėjo aikštėje tik simboliškai.
Tad pasidairykime, kas tokie pradingo atsarginių suolo gilumose.
Vartininkas
Marcas-Andre ter Stegenas

Mažiausiai netikėtas pasirinkimas – kol gyvas Vokietijos rinktinės kapitonas Manuelis Neueris, šešeriais metais jaunesnis „Barcelona“ vartų sargas yra tiesiog pasmerktas dublerio vaidmeniui. Nors M. ter Stegenas „Die Mannschaft“ atstovauja jau dešimt metų, per tą laiką nesužaidė nė vienų rungtynių didžiuosiuose turnyruose. O M. Neueris, panašu, atsisveikinti neskuba nepaisant ankstyvo vokiečių fiasko Katare. 36-erių veteranas apmaudą išliejo kitaip: gavęs trumpas atostogas nuvažiavo slidinėti ir susilaužė koją.
Panašioje aklavietėje kaip M. ter Stegenas Katare buvo ir Alissonui konkurencinę kovą pralaimintis brazilas Edersonas, tik pastarajam treneris Tite leido sužaisti nieko nebelėmusį mačą grupėje su Kamerūnu.
Gynėjai
Tyrellis Malacia

Už 15 mln. eurų „Manchester United“ praėjusią vasarą įsigytas olandas vis drąsiau jaučiasi Anglijoje, tačiau Louisas van Gaalas kairiajame Nyderlandų gynybos krašte prioritetą skyrė ne jaunystei ir greičiui, o patirčiai ir... giminystės ryšiams? Nepajudinamą vietą starto sudėtyje turėjęs Daley Blindas yra dešiniosios „oranžinių“ stratego rankos Danny Blindo sūnus. Vis dėlto veteranas už pasitikėjimas skolingas neliko – nors nežaidė idealiai, aštuntfinalyje su JAV blykstelėjo įvarčiu ir rezultatyviu perdavimu. O 23-ejų T. Malacia savųjų šansų dar neabejotinai sulauks ateityje.
Simonas Kjaeras

Sužaidęs valandą pirmosiose rungtynėse su Tunisu Danijos kapitonas buvo pakeistas ir daugiau pasaulio pirmenybėse nebepasirodė. 33-ejų Italijos čempionų „Milan“ (Italija) vidurio gynėjas turėjo šlaunies problemų, tad treneris Kasperas Hjulmandas veikiausiai nenorėjo rizikuoti rinktinės senbuvio sveikata, taupydamas jį atkrintamosioms varžyboms. Bet be S. Kjaero ir sunkią kelio traumą patyrusio atraminio saugo Thomaso Delaney danai nebeatrodė tokie grėsmingi kaip praėjusiame Europos čempionate ir galiausiai netikėtai liko paskutiniai grupėje.
Stefanas de Vrij

Milano „Inter“ (Italija) gynybos ramstis tapo dar viena plataus Nyderlandų rinktinės pasirinkimo gynėjų grandyje auka. Patyręs 30-metis Katare liko nė nepauostęs parako, ir dėl to pirmiausia atsakingas palaipsniui L. van Gaalo ekipos starto sudėtyje įsitvirtinęs Jurrienas Timberis. 21-erių talentas greitai išstūmė ir Matthijsą de Ligtą, už kurį Turino „Juventus“ (Italija) ir Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) dviem ypais iš viso paklojo 150 mln. eurų. Tiesa, pastarasis bent jau spėjo apšilti kojas turnyro pradžioje.
Trentas Alexanderis-Arnoldas

„Liverpool“ dešiniojo krašto gynėjas gali būti nuolat renkamas į UEFA Čempionų lygos bei „Premier“ lygos simbolines vienuolikes, bet Anglijos rinktinėje vietos jam neatsiranda. Katare treneris Garethas Southgate‘as 24-erių įspūdingų perdavimų meistrui patikėjo tik pusvalandį paskutinėse grupės rungtynėse su Velsu, nutaręs labiau remtis Kyle‘u Walkeriu ir Kieranu Trippieru. Nors, pavyzdžiui, pralaimėto ketvirtfinalio mūšio su prancūzais pabaigoje T. Alexanderis-Arnoldas tiesiog prašyte prašėsi į aikštę.
Saugai
Lucasas Torreira

Nenuostabu, jog Urugvajaus rinktinėje už aikštės vidurį Katare buvo atsakingi Rodrigo Bentancuras ir Federico Valverde. Keisčiau, kad L. Torreirai erdvės neatsirasdavo net prasidėjus keitimams – galbūt dėl to, jog urugvajiečiams nuolat reikėdavo rūpintis, kaip stiprinti puolimą, o ne gynybą, kuri yra 26-erių Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) atraminio saugo specializacija. Šiaip ar taip, kadaise beveik 30 mln. eurų Londono „Arsenal“ (Anglija) klubui kainavęs futbolininkas visą turnyrą prakėpsojo ant atsarginių suolo.
Hansas Vanakenas

Kad ir kaip fantastiškai šiemet Čempionų lygoje žaidžia „Brugge“, jos kapitonas liko nepastebėtas, kuomet Belgijos vairininkas Roberto Martinezas desperatiškai ant atsarginių suolo ieškojo žmonių, galinčių prikelti stingstančią komandą. O juk atrankos varžybose būtent 30-metis saugas surinko didžiausią įvarčių ir rezultatyvių perdavimų sumą „raudonųjų velnių“ gretose.
Pablo Sarabia

3 min. – tiek tetruko „Paris Saint-Germain“ (Prancūzija) atstovo pasirodymas pasaulio čempionate Katare. Nepaisant to, 30-metis atakuojantis saugas vis vien galėjo tapti Ispanijos gelbėtoju aštuntfinalyje su Maroku, kuomet žengęs ant žolės po vėlyvo keitimo paskutinėmis pratęsimo akimirkomis pataikė į virpstą. O netrukus 11 m baudinių serijoje smūgiavo lygiai ten pat...
Puolėjai
Mislavas Oršičius

Zagrebo „Dinamo“ puolimo lyderis turbūt vienintelis šioje neišsipildžiusių vilčių vienuolikėje Katarą galės prisiminti didžiuodamasis savimi. Kairiojo krašto puolėją Zlatko Daličius į kovos katilą meta tada, kai įtampos garai jau kilnoja dangtį. M. Oršičius pasaulio pirmenybėse nėra sužaidęs nė pusvalandžio, nors pasirodė jau keturis sykius – aikštėje jis vidutiniškai praleidžia vos 7 minutes. Į ketvirtfinalį su Brazilija kroatas įsitraukė tik 114-ą min., bet spėjo rezultatyviu perdavimu prisidėti prie išlyginamojo įvarčio, o vėliau šaltakraujiškai realizavo paskutinį mėginimą 11 m baudinių serijoje.
Andre Silva

7 įvarčiai ir antra tiek rezultatyvių perdavimų šio sezono Čempionų lygoje bei Vokietijos pirmenybėse, tačiau „Leipzig“ puolėjas Katare žaidė mažiausiai (25 min.) iš visų Portugalijos rinktinėje, neskaitant atsarginių vartininkų. Treneris Fernando Santosas 27-erių snaiperiu praeityje pasitikėdavo kur kas labiau, o šįkart atsigręžė į Goncalo Ramosą, kuris ne tik tapo pagrindiniu Cristiano Ronaldo dubleriu, bet ilgainiui net patį kapitoną su trenksmais pasodino ant atsarginių suolo.
Paulo Dybala

Prieš planetos čempionatą „Roma“ (Italija) žvaigždė lenktyniavo su laiku, kad spėtų išsigydyti šlaunies traumą. Regis, suspėjo, ir treneris Lionelis Scaloni įtraukė 29-erių puolėją į „Albiceleste“ sudėtį. Bet net sveikatos problemoms kamuojant Angelį Di Maria ir nežibant Lautaro Martinezui, P. Dybala toliau lieka rungtynių protokolų paraštėse. Paaiškinimas gali būti tik vienas – jo mėgstamiausia pozicija aikštėje pernelyg panaši į Lionelio Messi. O kadangi Argentinos futbolo popiežius žaidžia nuo pirmos iki paskutinės minutės, P. Dybala Katare tėra žiūrovas, sutaupęs pinigų bilietui į tautiečių rungtynes.